Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges többet befizetni a...

Lehetséges többet befizetni a tb-re, ha igen, akkor mi történik túlfizetés esetén?

Figyelt kérdés

Jelenleg magamnak fizetem a tb-t mi történik akkor, ha 1 csekkel többet fizetek be és túlfizetésem keletkezik?

Tudom, hülyeség de szeretném, ha folyamatosan lenne biztosításom és nem szeretném azt, ha esetleg elfelejtek egy csekket befizetni és véletlenül orvosi kezelésre lenne szükségem, akkor probléma legyen belőle. Ezért gondoltam arra, hogy 1 csekkel többet fizetnék be és ugyan úgy fizetném havonta a többi csekket.


2020. márc. 9. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi lenne a célod?

Ha adományozni szeretnél a jobb egészségügy érdekében, akkor válassz ki egy számodra kedves kórházat, és annak az alapítványát támogasd. Ill. az adód egy százalékát is utalhatod nekik általában, csak előre kell érdeklődni.


TB túlfizetést nem tennék.

2020. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a célom az lenne, hogy 1 hónappal több legyen befizetve ha esetleg valahogy elmaradna a csekkes befizetés akkor az fedezné.
2020. márc. 9. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Minek fizeted mikor ingyen megkapod egy évre mindig ha megigényled
2020. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem történik, akár az egész évit is befizetheted egyszerre. Minden évben küldenek egyenlegközlőt, azon mint túlfizetést fogják nyilvántartani. Ugyan ez van, ha befizeted a havi TB-det, és betegállományba kerülsz hó közben, mivel betegállományban nem kell járulékot fizetni. Annyi hogy a többletbefizetésre nem jár kamat, és nem számít költségnek év végén ha vállalkozó vagy. Ez azért van, hogy ne trükközzenek az adóalap csökkentésével.
2020. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!