Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Értetlenkedek egy kicsit én...

Értetlenkedek egy kicsit én is a kijárási korlátozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igen, értetlenkedem. A kérdés az, hogy az idősek 9-12 közt mehetnek - ez KONKRÉT időpont vagy délelőttöt jelent? Mert most a rádió délelőttöt mondott.


Tehát ha reggel 7-kor nyit a bolt, én mehetek nyitásra?


2020. márc. 27. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem lehet azon érteni, hogy "9-12 között"?
2020. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
betű szerint komolyan kell értelmezni a rendeletet, tehát a 9-12 az bizony 9-12.
2020. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Molyember ***** válasza:
55%

Nem hiszem el, hogy nem érted, mi a különbség a "délelőtt", és a "9-12 óra közt" kifejezések között.

Igen, mehetsz hétkor boltba.

2020. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Magyar Közlönyben konkrétan 9-12 óra szerepel.
2020. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 27. 09:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés az, hogy az idősek 9-12 közt mehetnek - ez KONKRÉT időpont vagy délelőttöt jelent? "

Igen, ez konkrét időpont, azt jelenti hogy 9 előtt NEM és 12 után NEM, csak a kettő között.

Nincs mellé írva, de sugallja, hogy mivel ilyenkor az idősek mennek, a többi ember meg ilyenkor NE menjen postára, gyógyszertárba, boltba, hanem előtte vagy utána - éppen az idősekkel való találkozások ritkítására, az ő érdekükben.

"Tehát ha reggel 7-kor nyit a bolt, én mehetek nyitásra?"

Ha nem vagy benne ebben az "idősek" csoportban akkor igen, ha benne vagy akkor nem.

2020. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Konkrét időpont. A rádió ezt csak leegyszerűsítette, mert a 9-12 az nagyjából a délelőttöt jelenti.
2020. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!