Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kijárási tilalom. Akkor...

Kijárási tilalom. Akkor ezeket sem szabad csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hallottam hogy márc.28. és április 11-ig kijárási tilalom lesz.

Akkor ez azt jelenti hogy a futár nem hozza ki a csomagot amig tegnap megrendeltem?


A másik pedig hogy akkor állatorvoshoz sem lehet menni? Mert az elkövetkezendő 2 hétbe akartam elvinni a dokihoz a kutyámat.

De ahhoz kell a futár is hogy kihozza azt amit rendeltem mert az is kell majd a kutyámnak hogy eltudjam vinni.


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 27. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar közlöny. Olvasd el a rendeletet. Nincs kijárási tilalom.
2020. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nnem tilalom van, csak korlátozás. De el kéne olvasni a rendeletet nem hülyeséget irkálni a gyakorira. A rendelet leírja, hogy mit lehet és mit nem.


Ami lehet:

elmenni dolgozni, elmenni építőanyagot, műszaki cikket vásárolni, elmenni élelmiszert vásárolni, drogériába, tankolni, gyógyszertárba, elmenni állateledelértt, piacra menni, trafikba menni, fodrászhoz menni, taxizni,


lehet sétáltani kutyát, el lehet vinni álldokihoz, az ember maga is elmehet fogorvoshoz, orvoshoz, gyógytornászhoz, lehet menni futni, biciklizni és egyéb "egyéni szabadidős sporttevékenység"-re, illetve „szabadidős sétára” menni egyedül vagy egy háztartásban élő családdal, ha idegenektől megtartja az ember a másfél métert. Templomba is lehet menni, autószervizbe is lehet menni, sőt, traktor- és kombájnszervizbe is. stb stb... Kimerítő volt ???

2020. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj, hogy az emberek hallanak valamit, azt mindjárt el is hiszik. Kijárási tiltás lenne?
2020. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki hozzá akar szólni, előbb tanulmányozza a tilalom és a korlátozás közötti különbséget. Aztán utána pontosan idézzen.

A témához csak annyiban, hogy a cselekményhez ok kell. Alapos. Hogy te így gondolod, az nem elegendő. Ha a kutyád élete veszélyben van, az elegendő. A futár pedig dolgozik. A munkát is korlátozták, ésszerű módon. Hogy éhen halj, az nem lenne ésszerű.

2020. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam hogy ..."


Azt is tanítani kéne már az iskolában, hogy a törvények elérhetőek és bárki elolvashatja azokat. Ráadásul ez egy viszonylag érthető jogi szöveg :)

[link]

2020. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Én csak ezt elolvastam és annyi.

Miután ezt megláttam utána írtam ki csak a kérdést mert megijedtem hogy a kutyámat nem fogom tudni elvinni. De utána nekem is leesett hogy miért ne szabadna elvinnem.

Csak az ijedség váltotta ki ezt a kérdést.

2020. márc. 27. 15:44
 7/8 anonim válasza:

Lehet olyan tilalom is,hogy csak azon a címen tartozkódhatsz ami a lakcím kártyádon van?

Albérletesekkel mi lesz ?

2020. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz olyam tilalom. Nem az a cél, hogy kibasszanak több százezer emberrel.
2020. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!