Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van így korlátozni...

Mi értelme van így korlátozni a vásárlást?

Figyelt kérdés
Elméletileg az öregeknek 9-12-ig kellene bevásárolniuk, én nem vásárolhatok ez idő alatt. Most voltam a Tescoban ( 14:47-kor voltam a kasszánál) A vásárlok nagy része nyugdíjas volt. Nem az lenne az értelme, hogy az ők érdekében a megszabott időben kell vásárolniuk hogy kisebb legyen a fertőzés veszély? Akkor miért engedik őket délután az üzletbe mászkálni ?
2020. márc. 28. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
A piacok így is visszaestek, de most konkrétan ezzel a rendelettel a földbe döngölték. Az öregek már nem járnak ki, ha ki is jönnek, nem nagy vásárlóerő. Ma 9-ig szépen ment, aztán hazazavartak mindenkit, du. voltak még egy kevesen, de annyi. Eddig azt mondták ki se mozduljanak, most meg szabadjára engedik őket de.
2020. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Semmi értelme ennek a korlátozásnak, ez is tipikus vízfejű intézkedés. Eleve a nyuggerek nem fogják betartani, mert lehetetlen betartatni. Ha 64 éves az ember, akkor nem vásárolhat 9-12-ig, ha 65, akkor igen? Diszkriminatív és buta intézkedés. Nem beszélve arról, hogy még nagyobb zsúfoltság lesz a boltokban 12 után, ha a nem nyuggerek csak akkor vásárolhatnak.
2020. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
A rendeletet hozók nem számoltak azzal, hogy a nyuggerek értelmi szintje egy sültkrumpliéval azonos, ebből következően esély nem lesz arra hogy felfogják, nekik csak 9-12 között szabad vásárolni. A boltok meg gondolom nem tudják megállítani az özönlő, banyatankkal felszerelt szipirtyók hadát. Másból se álnának ki csak tessékelnék ki a farhátkommandó tagjait egyesével. Valós munkájukkal meg nem tudnának foglalkozni emiatt.
2020. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Az kellene, hogy a nyugdíjasokat szépen visszafordítják, mielőtt bemennek a boltba, hogy ők nem mehetnek. De ezt mindenhol, hogy ne legyen az, hogy akkor megy máshova költeni a pénzét. Magasról letojják, hogy 9-12-ig övék a terep, addig mehetnek vásárolni. Mondjuk miért is érdekelné őket, ha nem teszik meg, akkor se szól rájuk senki, nincs semmi következménye? Ma konkrétan csak fél 12 körül mentem le kb 15 percre kutyát sétáltatni, maszkban, mert később ébredtem. És direkt vártam eddig, hogy az időt betartsam, de szerencsétleneknek már nagyon kellett pisilniük. Szóval ez az én nagy bűnöm. És mit látok? Anyuka a gyerekeivel játszik, illetve nézi ahogy játszanak a gyerekek, közben egyikükön sincs maszk, se gumikesztyű. Ezen kívül csak kutyások mentek, néhányan, de többségük maszkban.
2020. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Még nagyon új a rendelet, kell neki pár nap amíg beáll. Na meg az is, hogy néhány üzletet és nyugdíjast megbüntessenek érte, amiért nem tartatja / tartja be a rendeletet. Én amúgy semmikor sem megyek vásárolni, eddig sem mentem már 3 hete, ezután sem fogok. Szerencsére megtehetem, mert a fiam bevásárol nekem. Amúgy a fiam mondta, hogy nálunk a piacra csak 2 ajtón lehet bemenni, mindegyiknél őr áll, akiről ránézésre nem lehet megállapítani, hogy elmúlt-e 65 éves attól elkérik az igazolványát és nem engedik be 9-2 között, ha nem. 9 előtt és 12 után pedig a 65 éven felülit nem engedik be, ha mégis próbálkozik.
2020. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
*9-12 között
2020. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Nyugi már, van, aki még nem is hallott róla!
2020. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
58%
Most te tényleg az értelmet keresed a csuti agymenéseiben?!
2020. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A probléma a kettős mérce. Egyetértek azzal, hogy legyen nekik egy biztonságos ablak 9-12ig. DE ha minket kizavarnak/nem szolgálnak ki ebben az időszakban (igen, ma megtörtént - igaz én befejeztem 9re, de gyakorlatilag ki lettem tessékelve), akkor rájuk is vonatkozzon, hogy CSAK EBBEN az időszakban szolgálják ki őket. Így, hogy bármikor mehetnek, ez csak a többség bosszantása!
2020. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még nagyobb zűrzavar...

Kis boltoknál limitálva van, hogy 4-5 fő vásárló lehet bent egy időben.

Így nyitás és 9 között nehéz bejutni ilyen helyekre.

9 és 12 között nem mehetnek a 65 alattiak.

és sok helyen hétvégén zárva van 12 után...

Ha hétköznap dolgozik az ember nem ér rá, hétvégén nem tud elmenni a helyi üzletbe, akkor mehet a 25-30 km -re arrébb lévő hipermarketbe... Ahol tömeg, üres polcok... míg a helyi kisboltba ami 100m -re van mindent betudnék szerezni.

2020. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!