Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkor most már Erdély örökre...

Akkor most már Erdély örökre Román marad vagy mi lesz?

Figyelt kérdés
Csak a válaszoljon, aki tudja biztosan!

2020. márc. 30. 02:52
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
A Szkíta - Sümér vér nem tünhetel. Mi mindig feltamadtunk a hanvainkból. Menrót kiráj hősi ivadékjai előb utob újjra eggymásra találnak. Ez eddig is ívy volt, akár mennyire akarják nem tagathattyák le, hogy félnek töllünk a románok (olákhok), várjanak csak, lessz még bukarest Magyar tanya.
2020. márc. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem valószínű.
2020. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Erdély ugyanúgy európai mint maga Románia vagy Magyarország! Ha nincsenek határok, és beszélhetnek magyarul, akkor nem mindegy neked?

2023-tól ők már euróval fognak fizetni, mi meg itt rohadunk az akkor már végképp semmit sem érő forintunkkal!

2020. márc. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem hiszem 2023-ban euróval fizetünk a forintunk semmit se fog érni. A jövőt meg senki se tudja csak szeretné, hogy így legyen.
2020. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy idő után a cigányok átveszik az uralmat. Vagy az arabok. Akkor az övéké lesz. De a magyaroké nem hiszem hogy lesz.
2020. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos a magyaroknak már nincs meg az a tartása, mint ami az őseinkre jellemző volt. (Tisztelet a kevés kivételnek!) Így aztán, az ősi földünk marad a románoké.
2020. ápr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
63%
Ha arra számítasz, hogy most vissza fogjuk kapni akkor tévedsz. Nem fogjuk. Viszont a világ változik. Én úgy gondolom hogy lesz még Erdély a magyaroké, de szerintem nem a mi életünkben. Ez csak az én véleményem.
2020. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak a válaszoljon, aki tudja biztosan!

Nem tudom ezt, hogy gondoltad, szerinted bárki is látja akár holnap mi fog történni, max annyit tudunk mi is mint te, vagyis, hogy a világ most merre halad. A föderális Európa, a globalizáció felé, amibe sajnos/nem sajnos nem fér bele a területi marcangolás, pláne nem a világ perifériájára szoruló Európában. A jelen álláspont szerint igen, bár, annak, hogy az országhatárok itt jelentőségüket kezdik veszíteni, vannak pozitív hatásai is, azaz sokkal könnyebb nekünk nemzetben gondolkodni, mindenki olyan országot képzel el amilyet akar, a kormány ott fejlesz másik országban ahol és amit akar, te is oda mész ahova és amikor akarsz, akár oda is költözhetsz, max 1-2 papírmunka plusz. Egy terület hovatartozását, mindig az ott élők szellemi hovatartozása határozza meg. Székelyföld és a Partium határ menti része, még mindig sokkal inkább Magyarország mint Románia és ha a nyelv, öntudat, kultúra megmarad, akkor ez így is marad. Ellenben például Felsőzsunk, ahol már 300-400 éve egy magyar sem él jóformán, már akkor is inkább egy másik országhoz tartozó település lett volna, amikor még javában Magyarországhoz tartozott. Látható, hogy nem a területen való marakodásban kéne gondolkodni, mint eddig tettük Európában X ezer éve, hanem a kárpát medencei Magyar többség kultúra, nyelv stb. fenntartásán és fejlesztésén, mert ez visz a megmaradásba, nem az, ha a háborúzással kiírtjuk magunkat (is).

2020. ápr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd ha az Erdélyben elő 5 millió román (75%) egyetert azzal, hogy újra Magyarországhoz tartozzanak akkor igen. De erre szinte nincs esély, nembeszelve a több százezres ciganysagról akikkel nem tudom mit kezdene a magyar kormány.
2020. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a tatárjárást, a török hódoltságot és a habsburg elnyomast is túléltük. Ezt is túl fogjuk élni
2021. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!