Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Annyira félek, hogy mi lesz a...

Annyira félek, hogy mi lesz a vírus után. Komolyan, nem is magától a vírustól rettegek, hanem a következményeitől? 19/L

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy elmaradt az imádott gimnáziumi osztályom ballagása, bankettje, érettségije (valószínűleg az is el fog). De úgy érzem, ez a vírus az egész életet tönkre fogja tenni, már nem is tudok keseregni ezeken a jelentéktelen kis dolgokon.


A szüleim, akik egész életükben keményen dolgoztak, lehet emiatt a pár hónap (?év) kimaradás miatt jelentősen hátrányba kerülnek. Mi még relatív jó helyzetben is vagyunk, de iszonyúan bánt a gondolata, hogy az egyébként is nyomorgó rengeteg családnak mi lesz a sorsa. Inkább bele se gondolok.


Ráadásul a vírus eredetét sem tudhatjuk, és félek, valami sokkal rosszabb fog eljönni hamarosan világszinten. A gazdaság hanyatlása egy dolog, de egyszerűen egész nap szorongok, hogy a normális élet most véget fog érni. Egyetemre mentem volna, céljaim vannak, és most azt sem tudom, mi lesz fél év múlva ilyenkor. Az is lehet háború, és ezzel nem az ördögöt akarom a falra festeni, de ebben a helyzetben gyakorlatilag minden megtörténhet.


Úgy érzem, képtelen vagyok hétköznapi dolgokkal foglalkozni ilyen állapotban, mert semminek nincs már értelme. Azt mondják tanuljak csak az érettségire, de 1. az sem biztos, hogy meg lesz tartva, 2. tegyük fel lesz érettségi, jól megírom, és minek az egész, ha szeptemberben még ennél is nagyobb káosz lesz. Akármi bekövetkezhet, egy még durvább második hullám, vagy kitör egy polgárháború, mert szószerint fellázadnak ebben az embertelen helyzetben.


Más hogyan őrzi meg a nyugalmát? Az én családomban tiszta ideg mindenki, a legrosszabbat jósolják. Nem elkeseríteni akarok senkit, ki vagyok én, hogy megmondjam mi lesz. De más hogy kezeli a helyzetet? Tényleg nem a hírek borzasztanak el, bár tény, hogy rossz olvasni a halálozásokat, de közben meg tudom, hogy a helyzet miatt sokan anyagiak miatt aggódnak.


Nem sajnáltatni akarom magam, inkább tanácsot kérni. Kitartást mindenkinek, aki hasonlóan érez, illetve nyomja valami egyéb a lelkét. Őszintén remélem, vége lesz ennek az őrületnek.



2020. ápr. 3. 17:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%
Vona mondta a blogjában hogy a világ már soha nem lesz olyan mint a járvány előtt.Azok az idők végleg elmúltak,a jövő sötét,komor és tele lesz bizonytalansággal és szenvedéssel.(Ezt már én teszem hozzá.)
2020. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
14%

Tessék itt a vírus eredete:


[link]

2020. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%
Szexelj többet, az elvonja a figyelmed! Nomeg ha netán teherbe esnél, még mindig itt van a babaváró hitel, meg a CSOK :) Két legyet egy csapásra!
2020. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Kettes, te hogy értékeled ezt a videót? Figyelmetlenség miatt szabadulhatott ki a vírus, vagy szándékosan?
2020. ápr. 3. 17:29
 5/27 anonim ***** válasza:
33%

Arra törekedj, hogy elkerüld a fertőzést!!!

A többi már csak elhanyagolható semmiség.

2020. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Lassan abban a korban vagy, hogy magad is meglátod majd, hogy az élet nem habos torta. Valami szar mindig van. Most épp ez. Utána valami más. Aztán meg megint valami. Gyerekként ezt az ember nem feltétlenül látja, de így volt eddig is. Mindig volt egy válság, betegség, terrortámadás, migráncsok, háború, bűnözés stb., amitől papíron rettegni kellett.


Az a lényeg, hogy mindig csak annyira foglalkozz ezekkel, amennyire a te életedet közvetlenül érintik. Nem lehet mindig rettegésben élni, olyan dolog miatt meg főleg nem, ami még be se következett. Valami lesz utána is, valami mindig van. Majd azt az árkot akkor ugorjuk át, ha odaérünk.

2020. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
8%

Ne félj, Deutsch tamás bácsihoz hozzámehetsz feleségül és igaz magyar nőként beteljesítheted egyetlen igazi funkciódat azzal, hogy legalább 3 gyermeket szülsz neki.


Előny, ha tudsz főzni és nem nyápcikodsz, ha néhányszor átesel egy vak kommondoron.

2020. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos van okod aggódni. Most a világ diktátorainak kezében van a sorsunk. Mivel a média is az ő kezükben van, addig fog tartani a mesterséges vírushiszti, ameddig nem lesz akkora a gazdasági világválság, amekkorát ők szeretnének. Azt pedig csak ők tudják, hogy mekkorát szeretnének.
2020. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Túléled, lesz diplomád az új világban.
2020. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem most az a legjobb, ha a jelenre koncentrálunk, és próbáljuk a pozitív dolgokat is meglátni. Ezalatt arra gondolok pl, hogy világszerte sokkal tisztább lett a levegő.
2020. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!