Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig fog tartani a koronavír...

Ragtapasz1 kérdése:

Meddig fog tartani a koronavírus karantén? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Van egy teóriám a karantén végét illetően, ami szerintem május-június lesz, kiváncsi vagyok, mit gondoltok róla.

Ugye azért rendeltek el karantént, hogy ellaposítsák a görbét. Ez sikerülni látszik, azt mondják a szakértők, hogy júliusban fog tetőzni, s akkor még meg kell várni a leszálló ágat (szeptember körül), hogy feloldják a karantént. Na most az még a kisebbik gond, hogy ha ennyi időre bezárják az embereket, akkor bediliznek és megbolondulnak, a nagyobbik gond, hogy elfogy a tartalékuk, ami lázongásokhoz, zavargásokhoz és az üzletek kifosztásához vezet. Továbbá, ha ennyi időre leáll az ország gazdasága, utána már nagyon nehéz lenne újraindítani, ezért gondolom azt, hogy inkább már nyár elején feloldják a karantént, hogy menjen mindenki dolgozni és pörögjön újra a gazdaság. Ez esetben viszont felmerül a kérdés, hogy mi van, ha megint elkezd emelkedni a fertőződések száma, mivel mindenki megint elkezdte élni a normális életét. És ekkor szerintem hazudni fognak a megbetegedések számáról. El fogják tussolni, hogy ne legyen megint karantén és ne essen vissza teljesen a gazdaság. Minden visszaáll nyár elején a rendes kerékvágásba, csak éppen nem fognak minket tájékoztatni a valós számokról, hanem azt tolják majd elénk, hogy minden rendben van, egyre csak csökken. Még ha el is kezd újra emelkedni a megfertőződések száma, inkább bevállalja a kormány, hogy - bár tragikus, de - pár ezer idősebb honfitársunkat most el fogjuk veszíteni, ha nem akarjuk, hogy Dél-Szudán szintjére essen vissza a gazdaságunk.

Ez az elmélet van a fejemben, kiváncsi vagyok, ti hogyan vélekedtek, lehet valóság belőle vagy totál rosszul látom?



2020. ápr. 5. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Az egész vírushiszti azért van, mert a világ urai gazdasági válságot akarnak csinálni. Akkor fogják feloldani a karantént, amikor már lesz akkora a válság, amekkorát akarnak. Azt pedig csak ők tudják, hogy mekkorát akarnak.

Maga a vírus semmi komoly veszélyt nem jelent, az áldozatok száma eltörpül a szezonális influenza áldozatainak száma mellett.

2020. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Április végéig. A május-június gazdaságilag már túl késő.
2020. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Addig fog tartani, amíg nem lesz védőoltás.
2020. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A karantén a fertőzött betegeknek van, és addig tart amíg kigyógyultnak nem nyilvánítják őket.
2020. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok kedves gyerekek!

özvegy Halkfingné Hagymáz Etelka tanárbácsi vagyok!


A mai napon én fogok nektek távoktatásban órát tartani a koronavírushoz fűződő alapvető fogalmak jelentéséről.


A karantén:


"A karantén vagy vesztegzár vagy járványügyi elkülönítő vagy elszigetelés általában azt jelenti, hogy elkülönítenek egy olyan személyt vagy személyeket, akik feltételezhetően fertőző betegek azoktól, akik még nem mutatnak tüneteket, amelynek alapvető járványügyi célja a betegség terjedésének megakadályozása. A karanténban a tünetek monitorozása betegségtől függően, annak lappangási idejétől függően történik."


Tehát a karantén a koronavírusos betegekre vonatkozik, és addig tart nekik, amíg ki nem gyógyulnak.


Ha valakinek van további kérdése ezzel kapcsolatban, digitális kézfeltartással jelezheti.

2020. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es és 5-ös, igazatok van, köszi, hogy javítottatok, a kijárási korlátozásokra gondoltam. Ennek tükrében továbbra is kérdezem, mi a véleményetek arról, mit leírtam?
2020. ápr. 5. 13:49
 7/9 árokpart ***** válasza:
55%
Június elején feloldják szerintem is.
2020. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes kérdés.

A szezonális influenza halálozási arányát 0,2 %-ra írják. Valójában nem tudni, hogy pontosan mennyi. Közeli idős ismerősömet influenzával vitték be kórházba, a halál oka szívelégtelenség volt. Valószínűnek tartom, hogy az influenza miatt fellépő egyéb tönetekben meghalt betegeknél is hasonló volt a helyzet, azaz az influenzás halálozási arány hibás. Jelenleg a covidos halálozási arányról viszonylag pontos adatokat szolgáltat a legtöbb ország.


Idővel kialakul egy passzív immunitás, ami jeletősen lassítani fogja a járvány terjedését. Azzal, hogy "laposítjuk a görbét" valójában elhúzzuk ezt az időszakot. Ugyanakkor -ha ezt nem csinálnánk- az egészségügy összeomlana a magas kritikus állapotú betegszámtól,s ez jóval magasabb halálozási számot jelentene.

A betegség optimális kezelését kell megoldani és ez M.o-on többé-kevésbé megy.

Ha túl hamar szüntetik meg a kijárási korlátozást, a járvány újra fellángolhat. Ha túl későn, akkor a gazdaság omlik össze.


Vélemányem szerint a melegebb időjárás, magasabb UV sugárzás jelentősen csökkenteni fogja a járvány terjedését, így július-augusztusra várható a korlátozások jelentős csökkentése.

2020. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem még sokáig sajnos
2020. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!