Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kijárási talolm alatt utazhato...

Kijárási talolm alatt utazhatok vonattal 120km-t nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 3-an utaznánk (Férj,feleség,3 éves gyerek) el 1 hétre a nagyszülőkhöz,akik messzi laknak. Nincs jogosítványunk,csak a vonat jöhet szóba.

Mivel mi panelba lakunk városban...gondoltam jobb lenne a gyereknek,ha egy kicsit "szabadabb" környezetben tölthetné a hátralévő egy hetet. (Lehetősége lenne udvaron játszani.) Nagyon nehezem bírja ezt a bezártságot már 2. hete.

Elővigyázatosságbol anyukámnál "laknánk",nem a nagyszülőknél.



2020. ápr. 5. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tanácsos...főleg nem sühaha utazás után nagyszűlöhöz menni ..


(Mondjuk engem nem érdekelne a vírus, de más érdekében betartom. )

2020. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

ha sokat mászkáltatok mostanában, nem nagyon kéne nagyszülőköz utazni, mert ők a legveszélyeztetettebbek.

De amúgy el lehet, csak onnantól ne nagyon mászkáljatok, hanem várjátok ki ott a vírus végét.

2020. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Pont az ilyenek miatt még több lesz az áldozat!

Felnőtt létedre nem fogod fel, hogy nem mehetsz? Hiába vagy látszólag egészséges, vírushordozóként megfertőzhetsz egy falut is! A kislányodról nem is beszélve, aki már a vonaton is összetapogatna mindent.

És még te beszélsz elővigyázatosságról?

2020. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Kijárási tilalom alatt nem, de most nincs kijárási tilalom, ezért nyugodtan utazhattok. A kutya sem fogja megkérdezni, hogy hova mentek. Ha a nagyszülőknek nincs semmilyen egyéb betegségük, akkor pedig ők sem veszélyeztetettek, főleg nem egy olyan vírustól, amit a statisztikák szerint kb. 600-an, a valóságban max. pár ezren kaptak el eddig Magyarországon.

#nemaradjotthon

2020. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell ennyire pánikolni. Ha az öregek a legveszélyeztetebbek, miért mehetnek minden nap vásárlás ürügyén sétafikálni? Ha nem vagytok betegek, és a nagyiéknak sincs kifogásuk, menjetek nyugodtan.
2020. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tisztázom akkor. Anyukámnál lennénk! Nem a nyagyszülőknél!

A célom az odautazással csak az lenne,hogy a gyerekem egy "szabadabb" mozgástérben,kertesházban töltsön egy hetet!

Nyilvàn ugyaúgy betartanánk mindent ott is,ahogy eddig itthon! Csak egy másik házban! (Nagyszülők nélkül)

2020. ápr. 5. 17:14
 7/15 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Anyukád nem a gyereked nagyszülője?
2020. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám, hogy oda menjetek, még ha nem is ott aludnátok akkor sem. Minden kapcsolattartással veszélynek tennétek ki őket, az unoka is biztos odaszaladna stb.

Ha a rendőr megállít nem fognak megbüntetni, így ezt inkább nektek kell mérlegelni.

2020. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A kérdés az én szeszögemből szól.

Nyilván az én anyukám (48 éves) a gyerekem mamája!

Az nagyszülő,akiről írok az az én mamám! Gyerekem dédije (64 éves).

Lehet kicsit furán fogalmaztam a leírást. Bocsánat.

2020. ápr. 5. 17:43
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez lett volna a lényeg! Hogy nem fog senki megbűntetni azért mert elutazunk egy faluba! Köszönöm.
2020. ápr. 5. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!