Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha másfél év mire lesz védőolt...

Ha másfél év mire lesz védőoltás akkor most másfél évig teljesen le lesz állítva a gazdaság, és másfél évig a lakásban ülve kell várni a csodát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, hogy meddig fog ez az egész tartani, és nem is erre a kérdésre várok választ, hisz senki nem tudja csupán kíváncsi vagyok hogy Ti hogy bírjátok ezt az egészet, és mit gondoltok.


Több helyen olvasni hogy jó esetben jövő nyárra lesz védőoltás, de akkor ez most azt is jelentheti hogy másfél évig mindenkinek otthon kell ülnie? És aki nem tud otthonról dolgozni dolgozni? Majd a sarokba kuporodva megvárja míg éhenhal? Kinek van másfél évre elegendő tartaléka? A kereskedelem, meg a gyárak sem tudnak több száz ezres munkanélküli tömeget felszívni. Már most nagyon sokan vesztették el a munkájukat, pedig még csak most jön a neheze :( És ha belegondolok hogy még másfél évig ez lesz elmegy a maradék életkedvem is. Legszívesebben lehibernálnám magam erre az időre, és majd a végén felébrednék de ezzel gondolom nem vagyok egyedül.



2020. ápr. 5. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Addigra átmegy mindenkin a vírus és a gyenge elhull, az erős meg éli tovább mindennapjait.
2020. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kínában már most nyitnak újra az iskolák, oldják fel a korlátozásokat stb. A védőoltást a járvány megelőzéséhez, az elterjedése előtt kell használni, nem gyógyításra, szóval a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. A védőoltás azért kell, hogy ha ez a járvány elmúlik és esetleg 1-2 év múlva újra felbukkanna, akkor legyen ellene védőoltás.

Otthon maradni addig kell, ameddig a járvány tart. Ha engedjük hogy terkedjen minden korlátozás nélkül akkor egy percet sem kell otthon maradni. A Magyar kormány viszont igyekszik minél tovább húzni időben, hogy az egészségügy bírja a terhelést (A legtöbb európai ország ugyan ezt teszi), így viszont az otthon maradás is elhúzódik. A kormány nyár közepére várja a járvány tetőzését ahogy én tudom, addig biztos tartani fognak a korlátozások.

2020. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mégis mitől tűnne el a járvány? Nem attól h otthon ültök,az csak arra van kitalalva h ne egyszerre lepje el mindenki a kórházakat.


A járvány a gyogyszerektol mulik el,meg a varos es falu is! fertotlenitestol!

2020. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fog eltűnni, és nem fogunk bezárva élni. Szerinted mi a halálért rendelt millió számra védőeszközt a kormány, és vett több ezer új lélegeztetőgépet, plusz van kismillió járványkórház? Felkészült arra, hogy lazítani kell az intézkedéseken, és újra kell indulnia az életnek, ami magával fogja hozni a veszélyeztetettek megfertőződését.
2020. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!