Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen következmén...

Szerintetek milyen következményekkel fog járni a koronavírus?

Figyelt kérdés

Szerintem ezt már mindenki tudja, hogy a legnagyobb veszélyforrás nem a koronavírus, hanem a vírus következményei. A ti szubjektív véleményetek alapján ennek a vírusnak a gazdasági következményei meddig fog fajulni?

Megússzuk egy gyenge világválsággal mint 2008-ban vagy esetleg háború lesz?

Mire tippeltek?



2020. ápr. 10. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Háború mindig van. Hol itt robban ki valami csetepaté, hol ott.

Válság pedig lesz, szintén 3-4 éves, mint általában szokott lenni.

2020. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem lesz erősebb válság, mint 2008-ban.

Amint véget ér a vírus, mindenki termelni akar, hogy jövedelme legyen, és fogyasztani.

Az érzékeny ágazatokban (vendéglátás, turizmus stb.) sokan tönkre fognak menni. Nekik az újrakezdéshez komoly anyagi segítség kell majd. De ha eddig megvolt az igény a szolgálatatásukra, akkor a járvány után is meglesz.

2020. ápr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Jarvany utan? Mitol fog csak ugy eltunni?
2020. ápr. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Ehseglazadas
2020. ápr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
82%

A youtube-on vannak már videók ahol neves közgazdászok adatokkal alátámasztva elmondják a jövőképüket. Hát... 2008-as válságtól ez rosszabb lesz abban egyetértenek.


Valaki írta hogyha vége akkor egyből mindenki termelni akar majd. Kérdezem tőle hogy hova termeljenek ha nem lesz rá akkora kereslet mint mondjuk tavaly? Százezres munkanélküliség lesz ( vagy már igazából most is ez van). Ezeknek az embereknek idén nem az lesz a dolguk hogy “luxus” javakat és szolgáltatásokra költsék a pénzüket. Szóval nem lesz szükség az értelmetlen termelésre.


Másik sajnálatos következmény hogy egy pár éve már elértük azt a szintet hogy a munkavállaló is megemelhette a szavát cégen belül mert nem merték kirúgni mert kevés volt a munkaerő. Most megint el lesznek nyomva a munkavállalók és ki lehet szúrni a szemüket alacsony bérrel és rossz munkakörülményekkel mert mindenki helyett ezren fognak sorban állni az adott munkára.


Ismerek több éve komolyan vállalkozókat, tipikusan olyanokat akikre eddig mindenki irigykedett ( nagy autó, nagy ház, rengeteg utazgatás a világban) akiknek most szintén össze kellett húzni a nadrágszíjat. Alkalmazottakat kellett elbocsátani és komplett üzleteket/egységeket bezárni.


Én a 3 év alatt felépített kisvállalkozásomat voltam kénytelen szüneteltetni múlt héttől kezdve. Most konkrétan én is munkanélküli vagyok és fogalmam sincs mikor tudom majd újrakezdeni ha egyáltalán menni fog. És én még annyira rossz helyzetben nem is vagyok mert vannak tartalékaim mert elég puritán életet élek de mi lesz azokkal akik tartalék nélkül váltak munkanélkülivé? Szörnyű belegondolni mi lesz ha az éhes, kétségbe esett emberek megindulnak fosztogatni.


A tegnapi nap folyamán meg is történt az első öngyilkosság Magyarországon ami a válsághoz köthető. Rengeteg ilyen lesz még sajnos úgy ahogy 2008ban is volt.

2020. ápr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

"A tegnapi nap folyamán meg is történt az első öngyilkosság Magyarországon ami a válsághoz köthető"


Mi történt? :(

2020. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Vagyonok visszarendeződése (nem véletlenül van most nagy részvényvisszavásárlás mindenhol)

A szerzett munkavállalói előjogok, és a kereslet oldali munkaerő-piaci megszűnése, ami bércsökkenéshez vezet, és magasabb munkanélküliséghez

A széles törzsű gépek helyét átveszik a keskeny törzsű gépek, az ultra low cost társaságok megerősödnek a nemzeti légitársaságok kárára

Kína dominanciája megnő (felvásárolta a világ összes részvényét kb)

Az emberek újra oltatni fogják magukat (pl idén 1,5 millió ingyen influenza oltás ragadt bent csak itthon)

EUR/USD kis mértékű leértékelődése a forinttal szemben a végtelen dollár és euro nyomtatás miatt (érzésre 300-310 körül lesz az euro, a dollár ez alatt)

Home Office nem üldözött, hanem támogatott lesz sok cégnél, mert brutális hatékonysággal tud működni

2020. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A tegnapi nap folyamán meg is történt az első öngyilkosság Magyarországon ami a válsághoz köthető"


második, én legalábbis tudok egy korábbirol is. igaz az nem az anyagi válság hanem a virus miatti feszultség miatt volt.

2020. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!