Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány miért nem engedélyez...

A kormány miért nem engedélyezi, hogy felsőfokú szakirányú továbbképzést lehessen elvégezni állami félévek terhére?

Figyelt kérdés

A magyar egyetemek kínálnak szakirányú továbbképzéseket.

A régi nevük ezeknek, másoddiplomás képzések, a köznyelvben, most is gyakran így nevezik őket.

Általában 2-3 félévesek.


Nagyon sokszor olvasom itt a GYK-n, meg hallom is,hogy sokan lediplomáznak mondjuk tanárként, de kiderül,hogy kezdőként, nettó 140 ezerből nem tud lakást bérelni, azaz kvázi megélni.

Ilyenkor jön az internetes fórumokra és kérdezi, mit csináljon.


Én mindig azt javaslom,hogy végezzen el egy szakirányú távfényképezést, lehetőleg piacképeset.Ami jelen esetben az IT/pénzügy/logisztika/nűszaki terület.



Például ez:

[link]


A bemeneti követelmény csak egy felsőfokú végzettség.Tanár, bölcsész, filozófus is jelentkezhet.



Ezek a szakirányú képzések jók, nagy a választék belőlük.Egy gond velük, csak fizetések és nem lehet rá állami félévet felhasználni.

Viszont, akinek marad állami féléve, azt miért ne lehetne ilyen képzésekre felhasználni?


Az állam ad 12 félévet, a felhasználása lehetséges BSC, MSC, doktori képzésre is.De, szakirányúra nem?Miért?


Nem értem,más országokban fontos,hogy minél tanultabb legyen az ember, minél szélesebb körű ismeretekkel rendelkezzen.


2020. máj. 3. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Történelmileg így alakult. Egyébként egy ilyen kezdeményezéssel miért nem keresed meg az országgyűlési képviselőd? Lehetséges, hogy egy ilyen változtatást még át is lehetne tolni?


Bár hozzáteszem, jelenleg én is hasonlóra járok a BGE-n, mérnök-közgazdászira, és mivel ott egy Továbbképzési Központ szervezi a hasonló képzéseket, szerintem alapból költségtérítéses képzésekre vannak berendezkedve ezeknek a szakirányú továbbképzések esetében, ezért is nincs tulajdonképpen semmiféle követelmény a felvételhez, csak az eredeti diploma bemutatása.


Szóval, ha államilag finanszírozott lenne, könnyen lehet, hogy bevezetnék, hogy pontok számítása vagy felvételi megírása alapján lehetne bekerülni, ami sokaknak, akik most ezt választják a gyors bekerülés és viszonylag gyorsan szeretnének másoddiplomát munka mellett megszerezni, hátrányosabb lenne a helyzetük.

2020. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!