Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mely történelmi...

Szerintetek mely történelmi kor volt a nyugati civilizáció aranykora, melyben volt a legjobb a nyugati országok helyzete?

Figyelt kérdés

Szerintem egyértelműen olyan 1880-1914 között mind az USÁ-ban, mint Nagy-Britanniában, mind Franciaországban, Németországban és az Osztrák-Magyar Monarchiában is.


Egyre növekvő iparosodás, gazdaság, Art Nouveau/Szecessziós stílus az építészetben (még mai szemmel is szinte futurisztikusan néz ki), sikeresen sakkban voltak tartva a kommunisták, kisebbségi lázadók, erős volt az uralom a gyarmatok felett, meg volt még a nemesség és az egyház tekintélye is.


Magyar vonatkozásban szinte az egész világ a Ganz generátorait használta az épülő erőművekben, a Kiegyezéssel és a Monarchia egyben maradásával elértük, hogy egyenrangúak legyünk az osztrákokkal, de a szlovákoknak, románoknak stb. semmi beleszólása ne legyen a dolgokba.


Szerintetek melyik korszak volt a Nyugat Aranykora és miért?



2020. máj. 24. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Amikor milliók hagyják az adott országot, akkor szerintem nem nevezhető aranykornak.


Nem lehet egységes Aranykorról beszélni, hiszen nyilván való, hogy USA még messze volt az igazi jóléttől, ami 1960-2000 közötti időszakot jellemezte. Bár lehet túl széles intervallumot adtam meg.


Ezen kívül az ír kérdés is akkoriban merült fel.

2020. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1910-1970


Legalábbis, ha egyben tekintjük a nyugatot.

Ha Európát külön, akkor 1870-1910

( ez alapján gondolom én)

[link]

2020. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Boldog Békeidők (1870-1914)

A második ipai forradalom ideje.

Hát a munkásoknak annyia nem volt boldog. Se a parasztságnak.

Nem véletlenül alakult ez után úgy a történelem, ahogy.

2020. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!