Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok miért posztolnak...

A magyarok miért posztolnak most olyan posztokat, amikben ők is a feketék jogaiért állnak ki?

Figyelt kérdés
Ez a dolog Amerikában történt. Ráadásul Magyarországon alig vannak feketék. Ne értsetek félre, nem vagyok rasszista, de miért kell a magyar hírességeknek is ezt tolni, hogy attól még mert fekete valaki ugyanolyan ember, fogadjuk el a feketéket, ne utáljuk őket...stb. Alig van fekete Magyarországon, Amerikában vannak sokan, ott vannak majdnem annyian, mint a fehérek. Szóval nekünk semmi közünk ehhez szerintem. Itt max azért lehetne "harcolni", hogy a cigányokat fogaják el, mert nálunk őket érik nagy megkülönböztetések és kirekesztések.

2020. máj. 31. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Van egy olyan dolog, amit világpolitikának hívnak. Ez is a része.
2020. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt, attól hogy itthon alig van fekete, még az "aligak" jogai is fontosak.

Másrészt, ezek a posztok egyetemes érvényűek. Nem csak a feketékről szól, hanem mindenhol az ott létező kisebbségről, és akit érdekelnek az emberi jogok, azt nem csak az érdekli hogy a saját társasházában jussanak azok érvényre.

2020. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Így már értem. Köszönöm!
2020. máj. 31. 18:32
 4/13 belapus ***** válasza:
27%
Magyarországon - igaz képletesen - éppen egy kisebbségben lévő csoport nyakára térdeltek rá nem is olyan régen.
2020. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem a feketeségről van szó, hanem az alapvető emberi jogokról, mint például az élethez való jogról. Jelen esetben, arról hogy nem öljük meg a gyanusítottat letartóztatás közben, ha az nem veszélyes és a földön fekszik.


A cigányokhoz pedig ne hasonlítsd az amerikai feketéket. Borsodból írok, ha itt élnének egy hétig visszasírnák a feketéiket.

2020. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, azért mondtam a cigányokat, mert nálunk ők az a kisebbség akiket kiközösítünk. Amerikában a fehérek a feketéket közösítik ki, nézik le...stb.

Magyarországon a fehérek a cigányokkal vannak így, mert nálunk ők a legnagyobb kisebbség, ezért mondtam őket.

2020. máj. 31. 19:46
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

"A cigányokhoz pedig ne hasonlítsd az amerikai feketéket. Borsodból írok, ha itt élnének egy hétig visszasírnák a feketéiket."

Ha valaki pld. Bronxból szólna hozzá, pont az ellenkezőjét írná annak amit te írsz.

2020. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Azt se tudom miről van szó, nem olvasom híreket, mert azt alig találni... de bár meggyőztek, én attól még igazat adok neked abban, hogy mindenki a saját problémájával törődjön, először otthon söprögessen.

Lehet kiállni az amerikai feketék jogaiért, csak mi közünk hozzá? Én kinézem az amerikai feketékből azt, hogy kitudnak állni magukért és nem gondolom azt, hogy a saját igazukat nekem erősítenem kellene (bármiről is legyen szó)! Mindenki álljon ki a sajátjáért és minden közösség, rassz stb. egy csónakban evező a sajátjáért együtt (azaz egyedül nem muszáj lenni ebben)! Ők azok, akik megértik egymást! Az együttérzés ehhez kevés, egy keresztet kell hurcolni ahhoz, hogy a másikat értsd, és érteni kell azt, aki mellett kiállsz, nem elég megérteni! A gesztust ebben értem, ha kiállsz azok mellett akiket érteni ugyan nem is értesz és szép gesztus, de tegye ezt akár puszta jelenlétével vagy tegye szóban (de a háttérből), ne posztokban, ne a politikájában, mert az kamu, azzal magára akarja valójában felhívni a figyelmet, nem egy problémára, hanem saját magára, hogy Ő aztán egy f... csávó, hát hogy kiáll már mások mellett... likevadász, hatásvadász. Gusztustalan! Más nyomorából hasznot húzni! Legyen a haszon bármi is, az nem csak anyagi lehet! Na ezért foglalkozzon mindenki a saját nyűgjével! Ez ugyanolyan, mint mikor a kereskedelmi tévén a fókusz meg egyéb marhaságban mutogatják mások nyomorát ilyen jajdesajnáljukőket arccal induló riportfilmben. Azzal felkészítenek, hogy most itt dráma lesz és sírni fogsz és figyeljél ide rám mostan! ééés reklám! Nézettséget hoz! Van járuléka, rendben, páran megsajnálják és adományt adnak, ami meg elfogy pár hónap, 1 év alatt, aztán jön ugyanaz a posvány, ami volt. Ezzel nem adtál neki, ezzel elvettél tőle! Na tényleg segítettek! Segítettek magukon, nézettséggel, reklámblokkal!

Nem kell ehhez Amerikáig menni, ha csak otthon maradunk, a cigányok jogaiért kik állnak ki jellemzően, hangosan beszédet tartani, védeni jogaikat, felszólalni mellettük? Fehérek! Szereplési vágyból. Nem más! Nem több! Ilyenkor gondolják, hogy hát a szót nem veszik el az érintettől, hisz Ő is felszólalhat és milyen igaz, de a szavak súlyát viszont elveszik a valódi érintettől s erre nem gondolnak! Úgyhogy róluk azt gondolom, hogy fogják be a szájukat és húzzanak el a szócső elől, halvány lila fogalmuk nincs az érintett helyzetéről és azért nincs, mert nem lehet!

2020. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Amerikában vannak sokan, ott vannak majdnem annyian, mint a fehérek."


nem javítgatni akarlak, de ezt nagyon elnézted, 42M fekete van kb és az össz lakosság 329M

13-14 % max.


[link]

2020. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocsi utolsó, ezek szerint tényleg benéztem. Nem magamtól találtam ki, hanem egy amerikai cikkben olvastam, hogy ott olyan sokan vannak már, ha továbbra így növekszik ott a számuk, akkor 2050-re meglehet, hogy az Egyesült Államokban a fehérek lesznek a kisebbség, és a feketék a többség.

És én valami olyasmit olvastam, hogy 40-45% fekete.

De ezek szerint rossz oldalt olvastam.

2020. jún. 1. 02:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!