Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Erdélyt, Felvidéket,...

Ha Erdélyt, Felvidéket, Kárpátalját és a Vajdaságot sokan visszakövetelik, akkor Szlavóniát, Muravidéket és az Őrvidéket miért nem?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Borneó és Celebesz, magyar volt, és magyar lesz!
2020. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Csak jelzem ... Benyovszky Moric Madagaszkar "kiralya" volt ... kerem vissza Madagaszkart! :)
2020. jún. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Én az egész Hun Birodalmat követelem vissza nem vagyok kispályás.
2020. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Hülye válaszok után, hogy egy normálisat is kapjon a kérdező: én sem értem, miért, pedig azt is elvették tőlünk. Most is élnek ott magyarok.
2020. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ki az aki bármelyik területet visszaköveteli? Esetleg szeretné visszakapni, de egyikünk sincs olyan helyzetben, hogy követelje.

Egyébként sokan az utóbbiakat is szeretnék, de az előbbiekről azért esik több szó, mert lényegesen nagyobb területek, lényegesen nagyobb magyar lakossággal.

2020. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Hülyeség a kérdés, és provokatívnak is érzem. De válaszolok.


Noss, a "klasszikus" Felvidék-Kárpátalja-Erdély-Délvidék mellett ezek a területek azért esnek ki, többnyire szinte CSAK a Muravidék, mert alig van már vagy minimális a magyar lakossága. A muravidéki magyarok olyan 8000 ezren lehetnek, pár falu, és Lendva (ami egyébként gyönyörű kis városka). Ledva meg ma már félig magyar csak. Sőt, olvastam olyat, hogy a muravidéki magyarok létszáma lényegesen kevesebb a valóságban már.


Őrvidék (Burgenland) meg a trianoni gyalázat azon része, ami az etnikai arányokat nézve OK, így kellett volna mindenhol. Teljesen német, és csak 2-3 falu ami magyar. Ebből is egy az, ami 80% körüli. Tehát bureglandi/ őrvidéki magyarokról sajnos nem igen lehet beszélni.


Szlavónia, meg mi az, hogy Szlavónia? Szlavónia Kelet-Horvátország, és kizárólag horvát, illetve szerb lakosságú! Ha nagyon visszamennénk az időben, akkor a török előtt, valóban volt magyar lakossága, de 1920 előtt a betelepülések, beköltözések, telepítési akciók után lett némi magyar lakossága. Szlavóniát amúgy sem szokta senki emlegetni, hogy azt is kérné vissza. Milyen alapon? A Drávaszögben vannak ma magyarok, ami Baranya Vármegye része volt. Nem tartozott Szlavóniához soha, és ma sem tartozik oda földrajzilag. Meg Eszék környékén éltek és élnek ma magyarok.

2020. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
#6: Egyetértek. Néhány faluért nem érné meg szembemenni 1-1 országgal, fölösleges konfliktusgenerálás lenne. Nem épp ezek a részek voltak a békediktátum legigazságtalanabb részei.
2020. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

#7


6-os vagyok.

Egyáltalán nem volt igazságos egyik sem. Nem értek egyet.

A murivadéki magyarok meg bár kicsi népcsoport, de hihetetlen nagy élni akarás van bennük, és számarányukhoz képest eléggé pezsgő a kultúra ott, meglepett. Az ő elvesztésük nem kisebb tragédia, mint a folyton emlegetett 4 fő "táj".

Amúgy meg jó nagy fszság volt ez a Muravidék "elrendezése". Lendva és környéke elrablásával leszakították a zalai magyarság egy részét, és ugyanakkora szlovén (vagy más néven vend) népességet hagytak a szomszédos vasban. Eredmény? Mindkét határvidék elsorvadt, főleg a kommunizmusban, ahol ugye "határsáv" státusz volt. Nagy logika, annyi biztos.

2020. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
Egyik sem volt igazságos, ez tény. Mindazonáltal elvesztettünk egy háborút, így nem meglepő, hogy nem a mi kedvünkre szabták a határokat. A legnagyobb igazságtalanság akkor is a méretekkel és túlkapásokkal volt, nem azzal, hogy valamiféle büntetést kaptunk. Minden négyzetkilométerért, minden faluért kár, ilyen téren nem kell különbséget tenni, de ha nem lett volna ekkora mértékű területvesztés, akkor talán kevésbé éreznénk igazságtalanságnak.
2020. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!