Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a legkézenfekvőbb kiút az...

Mi a legkézenfekvőbb kiút az antiszemitizmusból?

Figyelt kérdés

Nem vagyok büszke arra amit most leírok.

Már középiskolás koromban antiszemita voltam, és ez nagyban köszönhető az összeesküvés elméleteknek. Meg voltam róla győződve, hogy Izrael irányítja az Egyesült Államokat és az Egyesült királyságot. Azt gondoltam továbbá, hogy minden multionacionális cég tulajdonosa zsidó. Azt gondoltam, hogy Hitler erre rájött, ezért akarta kiírtani őket. Említettem, hogy agnosztikus voltam? Az iszlamista Hamász terrorista csoporot pedig szabadság harcosoknak tekintettem.


Egy idő után már nem hittem az összeesküvés elméletekben, de ez még jelentette a kiutat számomra.

Majd láttam két filmet. Az egyik a Zongorista, a másik a Schindler listája. Mindkét film után percekig csendben ültem. Megmaradt bennem az a jelenet, amelyikben a tolószékes idős férfit kiborították az emeletről.


Később még az előtt, hogy befejeztem a főiskolát elkezdetem érdeklődni a vallás iránt és tényleg ez adta meg nekem a végső lökést, és végleg kiléptem ebből.


Ahogy ma végig nézek például a Mi Hazánk mozgalmon, azt látom, hogy olyanok mint én voltam. De azok a dolgok, amik nekem segítettek meglátni, hogy a világképem torz, és kilépni az antiszemitizmusból, nem bizots, hogy másoknál is beválnának. De mi az beválna?



2020. aug. 26. 01:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Mennyit fizettek ezért a kérdésedért?
2020. aug. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De kik?
2020. aug. 26. 03:25
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Márpedig egyetértek, hogy ez egy tipikus fizetett kérdés. Csak kilóg a lóláb, mert túl sokat akartál markolni egyszerre.


A főkérdésre - nem a maszlagra utána- egyszerű a válasz. A zsidóknak el kéne ismerniük, hogy a kiválasztottságuk alaptalan, hamis. Azután kárpótolniuk kéne a világot a folyamatos kihasználásért, visszaadni az uzsorakamatokból szerzett pénzeket és jogokat. Kezdhetnék a Rothschildék elsőnek.

2020. aug. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

#3


Nem érzem magam kiválasztottnak, se semmilyen tekintetben kirívóan túl különlegesnek. Hogyan használtalak ki és mennyi kárpótlást kérsz tőlem?

2020. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%

4

Most szemléltetted, hogy még komolyan se vagy hajlandó venni a probléma gyökerét.

Ki beszélt személyes kárpótlásról? Én NEM. Az a zsidók üzlete.

A zsidók a történekem folyamán közösen követték el a más közösségek kifosztását, nyilvánvaló, hogy a megkárosított közösségek kárpótlását is a közösségek felé kéne megtenniük.


Attól függetlenül, hogy a zsidók személyesen kapták/kapják a kártérítéseket pénzben és természetben egyaránt a II.vh óta.


Ha személyeset akarsz nézni, és zsidó vagy, te beleszülettél egy olyan helyzetbe, amelyikben fölötted és nélküled eldőlt, hogy előnyt élvezel bizonyos helyzetekben, ami csak úgy lehetséges, ha mások hátrányba kerülnek.

Amikor ezt elfogadtad, akkor kihasználtad azt az embert, aki helyett úttörőtáborba, egyetemre, állásba kerültél.

2020. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

#5

Én a 80-as évek végén születtem. De tekintve, hogy az 1956-os forradalom után az őseim jó részét internálták vagy kivégezték, nem volt a családomban senki se kivételezettek se úttörőtáborban, se egyetemi felvételin. (Sőt, akik még élnek, kifejezetten utálattal emlékeznek a szocializmusra.)


Én pedig kizárólag az érettségi alapján számított pontokkal kerültem be egyetemre (és még nem is az első helyre, amit megjelöltem). Akikkel még tartom a kapcsolatot volt évfolyamtársakkal, hozzájuk hasonló állásom van hasonló fizetéssel.


Na de még mindig érdekel, hogy konkrétan milyen kárpótlással tartozom és kinek!

2020. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

6

Hiába tereled el a lényegtől a kérdést, hogy te a saját személyes elbeszélésed alapján mindent megérdemeltél, amit kaptál, sőt pont a te családod még áldozat is volt. Lehet úgy is, bár nem tartom valószínűnek az én saját tapasztalataimat véve alapul.


Akkor nézzük onnan, hogy elhatárolódtál-e -a családoddal, akik utálattal e4mlékeznek a szocializmusra, ahogy írod- a kivételezettektől, akik MA MÁR azt hazudják, hogy ők is a szocializmus ELLEN, a rendszerváltásért harcoltak, akik a váltáskor külföldről kaptak pénzt a privatizálásra, vagy azoktól, akik a művészeti életben máig kivételezettek, mégis uszítanak minden ellen, ami magyar.


Rothschild családtag vagy? Mert ha nem, akkor a kárpótlást miért vetted magadra?


Konkrétan, Mo.ra nézve, készítsd el a családfád, és meg fogod látni.

2020. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

"Rothschild családtag vagy? Mert ha nem, akkor a kárpótlást miért vetted magadra?"


Mert azt írtad, hogy A ZSIDÓKNAK el kéne ismerniük, hogy nem kiválasztottak és kárpótlást fizetniük.

2020. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

8

Olvasd el, amit írtam, és értelmezd. Egyben, egészben és összefüggésében.


Nyilvánvaló, hogy a "kárpótlás" szimbólikus értelmű, az okozott károk jellegétől és mértékétől függő. Magyar értelmezés: jóvátétel, kártalanítás, fájdalomdíj, kompenzáció, ésígytovább.


Nem óhajtok rabbiképzőbeli diskurzussal kisajátítani egy kérdést, amit a tálalás miatt igazából nem is kellett volna komolyan venni, már látom.


.

2020. aug. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Amint olvasod a valaszokat kerdezo, remelhetoleg egyertelmu hogy teljesen lehetetlen akarmilyen kiutat is talalni az antiszemitizmusbol.

Ez a magyar lelek alapfunkciojanak egy resze es mindig is az lesz.

2020. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!