Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tartanánk fent a SZFE-et...

Miért tartanánk fent a SZFE-et, ha a "termékeik"-et nem nézi senki? Miért tartsa fent ezt a politika?

Figyelt kérdés

Most így a SZFE tüntetésének apropójáv vetődött fel bennem, hogy egyáltalán mi értelme államilag ezért fizetni, ha hasznot nem hoz. Nem nézi senki ezeket a filmeket,előadásokat. Semmit sem tanulunk belőle, nem gyarapodik a tudásunk sem. Miért fizeti az állam ezt az egészet, amikor csak szexuális zaklatásokkal van tele az iparág és semmi exportálható terméket nem állít elő?


Először is el kell mondjam, hogy tiszteletem a színészeknek, akik minőségi szórakoztatást nyújtanak. A hazai sajnos nem ilyen. Mindazonáltal, mivel nemzeti érzelmű vagyok így pozitívan állok hozzá a hazai termékekhez ezen a téren is. Mégis az a kiábrándító valóságot kell lefestenem, hogy a magyar filmipar nagyon alacsony "minőségű" termékeket állít elő, már évtizedek óta


Legyünk őszinték ; Vannak jó filmjeink ? Nem amit 100x adnak TV-ben és egyszer valahogy képes voltál végignézni, hanem amiért fizettél hogy megnézd vagy talán még jó is volt. Az álomnet c. film az Imdb oldalán minden idők leggyengébb alkotása volt pár éve. A legtöbb magyar film, koppintás, az amcsi idill lekopírozása. Ha van is saját ötlen nagyon gyenge szintű a megvalósítás,vágás. A színészekről jobb ha nem is beszélünk. Rengeteg ripacs van.


A színházakban az előadások mesterkéltek. Túljátszák a színészek, semmi élet, eredetiség sincsen bennük. Nem exportálhatóak a termékeink. Csak a hazaiak nézik meg. A SZínműészetiről pedig jobb ha nem is beszélünk. Szexuális visszaélések tömkelegére derült fény, amik csak a jéghegy csúcsa. Már felvételin is zaklatnak sok diákot, tanuk vannak róla és mint kiderült nem is egyedi eset.


Miért kell állami pénzből fenntartani ezt az iparágat, ha a termékeken nem lehet szórakozni, nem színvonalas, nem exportálható és az oktatóhelyen csak a szexuális zaklatások, amik felhívják a figyelmet, nem a termékek?



2020. szept. 8. 10:18
A kérdező szavazást indított:
Nem kellene az államnak ezt finanszíroznia
Fizessünk, mert végülis magyar
Legyen opcionális hogy csak az fizessen, aki akar, mivel sokan nem nézik
Nem érdekel a magyra fillművészet meg a szfe-sem
49 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

[link]


Már 2015-ben is 50 milliárd forintot hagytak itt külföldi filmesek és azóta ez az összeg csak nőtt. Márpedig amikor a külföldi filmesek csak akkor jönnek ide, ha van itthon jól képzett szakember gárda, aki ki tudja szolgálni az igényeiket. Márpedig operatőröket leginkább az SZFE képez.


[link]


Az ebben az évben bemutatott nagy költségvetésű hollywoodi filmek közül hármat forgattak csak Budapesten.


Azt meg se említem, hogy valószínűleg utoljára a gimnáziumoddal voltál színházban, mint kötelező program. A tanú pedig azt jelenti, hogy hajlandó tanúskodni, ehhez ki kell derülnie ki az az ember és igazolhatónak kell lennie az állításainak. Eddig ilyen tanú még nem jelentkezett, tehát egyedi esetről sem beszélhetünk jelenleg a szexuális zaklatás témájában.


Egyébként meg nem véletlenül áll ki az SZFE mellett a fél filmvilág, többek között Hollywood egy része és az összes komolyabb német nyelvű színház. De gondolom kompetensebb vagy film témában Hollywoodnál vagy a színház témában az összes német színháznál.

2020. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

Régebben jártam színházba és néztem színházi előadásokat tévében is. Az utóbbi időben már nem, mert ráálltam a filmekre, mert az összeset látni akarom, amit érdemes, és meglepően sok film van (nyilván nem csak magyarok). Ez azért fontos, mert ha jársz színházba, akkor láthatod, hogy az az alakítás ami a filmekben zavaró, az a színpadon a helyén van.

A magyar színészeket főleg színpadra képzik (de nem csak a magyarokat), ezért érzed másnak, amikor bekerülnek egy filmbe. Ettől még nem rosszak. A színész nem a celeb, aki bekerül egy tévés szappanoperába (BK, ÉNB, stb.), mert ezek a celebek persze, hogy amatőrök.

De egy amerikai filmet eredeti nyelven megnézve is sokszor szembeötlő a színpadiasság, amit a magyar szinkron gyakran elfed, mert némelyik filmnek zseniális a magyar szinkronja.

Lehet, hogy nem termelnek semmit, de a kultúra részei. Egyébként termelhetnek, ha készül olyan film, amit külföldön is sokan megnéznek. Export. Voltak ilyen filmek, rajzfilmek.

A magyar közönség számára is készültek olyan filmek, amelyek már kultstátuszba kerültek. Az Üvegtigris filmeket itt mindenki ismeri. De a régiek is csináltak jó filmeket, amelyekből gyakran idéznek. "Csapd le csacsi!", "Indul a bakterház", csak a példa kedvéért.

Az is hülyeség, hogy nemzeti alapokra akarják helyezni a színpadi és filmművészetet. Mi lesz a nemzeti? Hogy csak egy politikai keretbe beleférő darabokat, filmeket fognak rendezni? Ezt nem úgy hívják véletlenül, hogy cenzúra?

Az a baj, hogy tüntetnek?

Ő remekül elmagyarázza, hogy miért tüntetnek:

https://www.youtube.com/watch?v=xqerOZBiVbU

2020. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
20%

Egyes te miről beszélsz?

Magyar operatőr közelébe nem jut ezeknek a filmekhez.

Mi lesz a következő?

Hogy Hoyte Van az SZFE-n végzett?

2020. szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%

"Nem nézi senki ezeket a filmeket,előadásokat. Semmit sem tanulunk belőle, nem gyarapodik a tudásunk sem."


Értem hogy te nem jársz de elég sokan igen. Azért imádom az ilyen színház, tudomány, civilszervezet és hasonló ellenes fidesztroll-kérdéseket mert valójában mindig magatokat buktatjátok le hogy mekkora sötét, kulturálatlan, érdektelen bunkók vagytok amikor magatokból kiindulva gondoljátok hogy ezek senkit sem érdekelnek.. :D Tényleg nem fáj századszorra is tökönrúgni magatokat?

2020. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Micimacko67 ***** válasza:
83%

Kérdező, akkor javaslom, hogy járj inkább focimeccsekre...sokkal felemelőbb, sokkal hasznosabb szórakozás, mint egy unalmas színielőadás...ott sokkal többet tanulhatsz...


Amúgy meg ha személyeskedni akarnék, akkor szóvá tehetném, hogy bizony rád férne egy kis tanulás..."tartsa-tartja"...

De nem teszem, szerintem csak véletlenül ütötted el a nagy sietségben...

2020. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%
3-as te komolyan azt hiszed, hogy segédoperatőröket, kamerakezelőket, kamera és videotechnikusokat és tucatnyi más munkakörben dolgozó embereket utaztatnak az USA-ból, ha máshol rendeznek filmeket? Ki ne találd, hogy a statiszták is mind amerikaiak. Egy komolyabb filmben több ezer ember munkája is benne van, nyilván csak a fontosabb munkakörökben levőket fogják utaztatni, a többieket egyszerűbb helyben bérelni.
2020. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
29%
Azért vicces, hogy hirtelen minden ellenzéki nagy színházbajáró arcnak adja ki magát, normál időben meg a színházak anyagi problémákkal küzködnek, mert kevesen járnak. A film az meg nem fontos, arról ne beszéljünk, mert mindenki tudja, milyen az átlag magyar film. Értem én, hogy az új irány rossz, de miért kell csödörből vödörbe esni és úgy csinálni, mintha minden rendben lenne az SZFE körül?
2020. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
A színházak mindig is tömve voltak és nincs színház, ami a jegyárakból eltartaná magát, szóval régen és most is szükséges az állami vagy önkormányzati támogatás a színházak fenntartásához. És ez más országokban is így van, csak egyes országokban többen másztak le a fáról és felismerték, hogy a tömegközlekedés, egészségügy, oktatás mellett a kultúra is olyasmi, ami az egész társadalomnak hasznos, még ha nem is mindenki veszi igénybe.
2020. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

"Nem nézi senki ezeket a filmeket,előadásokat" - ezzel abszolút nem értek egyet! Sajnos én is keveset járok színházba, de ha elmegyek, sokszor látok nagyon jó darabot (igaz, alaposan meg is nézem, mit választok).

Filmek tekintetében az utóbbi időben biztos "szerényebb" a felhozatal, de régen is hihetetlenül jó alkotások születtek, és az esélyt meg kell adni, hogy hátha most is lesznek (egyébként néha vannak is).

Ha lehúznánk a rolót, akkor esély sem lenne a magyar kultúra egy jelentős részének a megmaradására. Nem tartom jó ötletnek, hogy az állam kivonuljon ebből a szektorból. (Mint ahogy más egyetemek alapítvánnyá alakítását sem támogatom, sajnos az én egyetemem is érintett, és biztos vagyok benne, hogy 5-10 év múlva be fog bizonyosodni, hogy iszonyú hiba volt!)

2020. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
21%

"te komolyan azt hiszed, hogy segédoperatőröket, kamerakezelőket, kamera és videotechnikusokat"


Nem hiszem, hanem tudom.

Nem is értem honnan szeded ezt a baromságot:D

Látszik, hogy lövésed nincs semmiről.

2020. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!