Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak egyáltalán még olyanok...

Vannak egyáltalán még olyanok itt Magyarországon (pár jöttment alak kivételével), akik őszintén hisznek a kommunizmusban és valamennyire komolyan is lehet venni őket?

Figyelt kérdés
Már ha egyáltalán komolyan lehet venni bármiféle kommunistát.... mert ez azért nem olyan biztos. Amiről én tudok, mint a kommunizmus mai képviselete itthon, az egy komolyan vételre teljességgel alkalmatlan cirkusz. Tehát az ilyen Munkáspárt, Vajnai Attila és hasonló bohócok számomra nem vehetőek komolyan. De van ezeken a minipártokon kívül bármiféle valamirevaló képviselete ennek az eszmének, vagy már tényleg totálisan kihalófélben van? Ha igen, szerintetek mikorra tűnhet el végleg ez az agyrém legalábbis Magyarországról? Szerintem 20 év se kell neki, hála Istennek.... csak tűnjön el minél előbb. Ezen az oldalon van egyáltalán kommunista? Ha igen, írjon és szívesen linkelek neki pár oldalt, amit elolvasva búcsút mondhat az álláspontjának.

2020. okt. 31. 22:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
62%

Ha már itt tartunk akkor a szélsőjobb is elkophatna lassan.


Amúgy a kommunisták már az ötvenes években sem hittek a kommunizmusban, max akik rájuk szavaztak.

2020. okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
41%

Igen, van például én.


Komolyan beszélek, és ezt elvárom tőled is.

2020. okt. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 Alex Fly ***** válasza:
Van. Miért?
2020. nov. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
Mi másban lehet még hinni mint a kommunizmusban? A kapitalizmusban? Jó néhány éve megéljük, látjuk is mi az eredménye...
2020. nov. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
Olyan életképtelen és fenntarthatatlan eszmék, mint a kapitalizmus képviselőit is van aki komolyan veszi. Sőt, még van aki azt is elhiszi, hogy a kapitalizmus működőképes. Hát rövid távon igen, csak aztán mindig jön egy világhábi, egy válság vagy egy kovid. Ezek nélkül nem tartható fenn!!! Még mindig nem tanultatok kapitalisták!
2020. nov. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
Na, látom, van itt is pár magát kommunistának valló ember. Tőletek kérdezem, főleg tőled, 4-es: mégis miért éppen egy olyan eszmében kéne hinni, ami épp az előző században bizonyult totálisan tarthatatlannak? Továbbá ott van az a bizonyos 100 millió áldozat is, azt se kéne figyelmen kívül hagyni. Miért épp egy ilyen bukott eszmében kéne hinni?
2020. nov. 1. 11:38
 7/71 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok:


Totális tévedésben vagy, és összetéveszted a szezont a fazonnal. Eddig úgy tűnik, hogy hiba volt téged komolyan venni.


Eddig, az újkori történelem folyamán, SEHOL nem alakult ki kommunizmus. Próbálkozások voltak a kialakítására például szocializmus néven, ami szerintük a kommunizmushoz vezető út lett volna. Tévedni emberi dolog. XD


Tehát ami soha nem is jött létre az nem lehetett "totálisan tarthatatlan", és nem lehetett sehány áldozata sem! "Akiket" te szidsz, azok lényegében a kommunizmus eszméjével "takarózó", azt a céljaik érdekében felhasználó agresszorok, diktátorok. Mao Ce-Tung, Kim Dzsong-il, Sztálin, Ceaușescu, etc.

2020. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:

#7 vagyok:


Ez kb ugyanaz, mint amikor a középkorban a papság, a keresztényiség jegyében emberek tíz-százezreit kínozta halálra vagy égette el máglyán.

2020. nov. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:

"Eddig, az újkori történelem folyamán, SEHOL nem alakult ki kommunizmus. Próbálkozások voltak a kialakítására például szocializmus néven, ami szerintük a kommunizmushoz vezető út lett volna. Tévedni emberi dolog. XD"


Értem. Ezzel az érvvel (vagyis próbálkozással) már találkoztam máshol is, sokan azzal próbáljak menteni a menthetőt, hogy "á, ugyan már, valódi kommunizmus még nem is volt soha!". Ez igaz. És miért nem volt? Azért, mert megvalósíthatatlan! Egyszerűen csillagászati távolságokban áll ez az eszme a valóságtól, Marx sajnos híján volt a realitásérzéknek. De hát, tévedni emberi dolog, mint te is írtad. Továbbá, bár kommunizmus ténylegesen nem volt soha, szocializmus viszont igen, ami elvileg a kommunizmushoz vezetett volna, de már ez is, már ez az "átvezető szakasz" is megbukott, és ezt nem tagadhatod, hogy ez bizony egy nyilvánvaló és hatalmas bukás volt! Tehát ha már csak az előzetes, átvezető rendszer is halálra van ítélve, nem tudom, mégis mit kéne még remélnünk a kommunizmustól, azaz nem tudom, hogy te mit remélsz, de szerintem naiv dolog ebben reménykedni. Azt pedig már nem is említem, hogy a "valódi" vagy "ideális" kommunizmusról mindenkinek más és más az elgondolása, akik ezzel érvelnek, hogy "eddig még nem is volt kommunizmus, ami a 20. században volt, az nem nevezhető annak." Csakhogy egyáltalán nincs konszenzus abban, hogy akkor mégis mi a fene az a kommunizmus, aminek során majd megvalósul az "ideális társadalom". Szerintem mindenki, aki ezt állítja, csak egy túlzóan idealisztikus gondolattal tud előállni, ami maximum sci-fi kategória.

2020. nov. 1. 16:01
 10/71 Alex Fly ***** válasza:
@9: alig 100 éve még az űrutazásról is el lehetett mondani ugyanezt... De a fejlődés nem áll meg -társadalmi szinten sem. A kapitalizmus eddig sem teljesített valami fényesen, de a technológiai fejlődés miatt végképp fenntarthatatlanná válik...
2020. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!