Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "A rasszizmus tanult" Igaz-e,...

"A rasszizmus tanult" Igaz-e, ha igen, mily módon?

Figyelt kérdés

A sokak által kedvelt és idézett szólamot biztos mind ismerjük: "A gyerek színvakon születik/szüleitől/interneten tanulja". Szerintem is nagyrészben tanult.


Azonban mi van, ha másik szögből közelítjük meg? Nem akarok "libernyákozni", de eddig sosem láttam választ vagy cáfolatot arra a feltevésre, hogy a fajgyűlöletet az ember a saját kárán tanulja, nem pedig azért, mert az anyja azt mondja neki, hogy a(z) X-k büdösek/lopnak/csalnak. Jogos-e az elővigyázatosság, vagy mindig gyámoltalannak és naivnak kell lennie az embernek?


Melyik oldalról nézitek a dolgot? Kifejtenétek, miért?


Lehetőleg saját kútfőből merítsetek!



2020. dec. 20. 12:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó szerintem troll. Bizalmat akar gerjeszteni, hogy jól megszopassa a naiv gójokat.
2020. dec. 21. 08:33
 12/12 anonim ***** válasza:
Nincs szükségem a bizalmadra barátom. Kérdeztél, tájékoztattalak. Hogy mit hiszel, miben élsz, a te dolgod. Elhihetsz mindent, amit írtam, de nem szükséges elhinned semmit sem. Te fogsz vele élni, nem én.
2020. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!