Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen volt az élet a kilencve...

Milyen volt az élet a kilencvenes években Budapesten és Moszkvában? Tényleg veszélyes volt este sétálni az utcán? Hogyan verték át az embereket?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, sokat jártam Moszkvában, elbűvöl, hogy milyen rendezett, modern és tiszta, illetve, hogy sok szempontból fejlettebb a nyugati nagyvárosoknál. Budapestről hasonló a véleményem, itt lakom, tiszta, rendezett és modern.


Előszőr a szüleim nem akartak elengedni Moszkvába, azt mondták, hogy nagyon veszélyes, és biztos kirabolnak majd vagy valami bajom esik, mert a 90-es években ilyen volt. Ehhez képest a kedvenc külföldi városom lett és teljesen elvarázsolt éjjel és nappal is. Hogy változhatott meg 30 év alatt ennyire minden a jó irányba? Budapest is veszélyes volt a 90-es években? Milyen átverések voltak, amik ma már nincsenek? Mitől kellett akkoriban tartani?


2021. jan. 3. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt a piros, hol a piros. Zsebesek, tolvajok, örömlányok és futtatóik. Gyakorlatilag minden, ami most is, csak az itt a piros, hol a piros ment ki a divatból. Jah, és az utak jobbak voltak akkor.
2021. jan. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Én most félek a Budapesti éjszakákon végigmenni. Akkoriban nem késeltek, erőszakoltak pl. nőket ha egyedül ment haza. A drogos is jól elvolt magában,ragasztóval ezzel azzal ami volt. Minket se bántott senki soha ha nem kötözködtünk részegen. Piti tolvajok, utcai pirosozók a vidámpark/cirkusz/jaffásbódé előtt mindig jelen volt egy kartondobozzal de aki nem akarta azt nem verték át. Rendőrök is jobban figyeltek és megálltak ha bűncselekményt láttak. Nem úgy mint most hogy padlógázzal hasítanak egymásba a belvárosban.
2021. jan. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A 90-es évek elején elég sokat mászkáltam este Bp-n mindenfelé, soha semmi incidens nem ért és nem is láttam. Hazudok, egyszer egy stricit láttam pár pofont adni egy kvának, de csak lájtosan, vigyázott az árura.
2021. jan. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Alban es ukran maffiozok iranyitottak akkoriban az eletet. Magyar alvilag is akkor osztotta fel az orszagot. Olajszokites, robbantgatas az ejszakai eletben, geppisztolyos kivegzesek, kezigranat dobalas ... nagy volt a fejetlenseg a rendszervaltas kornyeken.
2021. jan. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Taxistámadások voltak, meg benzinkútrablások, más nemigen. Ami most van? Rengeteg a drogos, akinek kiszámíthatatlan a viselkedése. Sokaknál kés is lehet. Nekem a nagy különbség az, hogy piti összeszólalkozásokból is késelés van. Rengeteg a mentálisan őrült manapság. 90 es években meg csak azt támadták aki milliókat hurcibált magánál. Az itt a piros hol a pirost felváltotta a netes, telefonos csalók.
2021. jan. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ötösnél a pont.

A mindig aktuális vezetésnek célja, hogy úgy tűnjön, régen volt szar és most jó.

Kíváncsi vagyok, hogy 30 évvel ezelőtt mehetett volna e az, ami a Hős utcában van.

2021. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Budapest most sokkal veszélyesebb, mint a 90-es években, mert több a cigány. A verekedések, zsebtolvajlások mindennaposak éjszaka.
2021. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!