Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha egy magyar és egy francia...

Ha egy magyar és egy francia ember megtermel egy pontosan ugyanolyan almát, akkor a hülye közgazdászok azt mondják, hogy a francia ember többet termelt?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont többet nyer rajta mert drágábban adja. Viszont ott az árak is magasabbak. Így több pénz forog a rendszerben.
2021. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De végtére is abból a pénzből lesz kiszámolva a GDP, amit kap érte. Vagyis ugyanarra a termelésre mondják, hogy több.
2021. jan. 6. 21:00
 3/12 A kérdező kommentje:
1,1-et akartam írni
2021. jan. 6. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa elképzeléseid vannak a közgazdaságtanról. De mellény az látom van, jó nagy, hogy szidod azokat, akiknek a munkájához a semmit sem értesz.

Ha 1 kg lisztet beteszel egy bank széfjébe és ott őrzöd, akkor az maximum megromlik egy év alatt. A bank éppen ellenkezőleg tesz a pénzeddel: nem őrizgeti, hanem kihelyezi. Kölcsönt nyújt valakinek, mondjuk úgy, hogy ha 1000 Ft-ot ad neki, akkor egy év múlva 1200 Ft-ot kell visszafizetnie annak az embernek. Akkor tehát 1100-at visszaad neked, neki meg marad 100 Ft-ja (persze költségei is voltak közben).

2021. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Előzőre:

A történet eleje lemaradt: vagyis te, kérdező 1000 Ft-ot raktál be a bankba kezdetként, és erre egy év múlva 1100 Ft-ot fognak visszafizetni.

2021. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, tehát én otthon ülés és maszturbálás közben megtermelem azt a 200 forintot.
2021. jan. 6. 21:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha bármilyen értéket teremtesz vele mások számára (pl. azzal, hogy kölcsönadod neki), akkor igen.

2021. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te annyira nem érted a világot, hogy az félelmetes.

Megpróbálom elmagyarázni:

Van egy vállalkozó szellemű emberke, akinek van valami jó ötlete, de nincs pénze a kivitelezéséhez.

Ezért kölcsönkér például egy banktól 20 millió forintot, beruházza, hogy megvalósíthassa az ötletét.

Csak hogy ilyen földhözragadt példát mondjak, amit még talán te is értesz:

megvesz egy hektár földet.

Vesz még hozzá valami kiszuperált kistraktort a munka megkönnyítéséhez, vesz trágyát, bérel gépet, ami betrágyázza, betárcsázza, stb. majd teleülteti valami nagyon finom almát termő fával, amit ő nemesített eddig a hátsó kiskertjében, vagy megvesz valami almafajtából pár ezer csemetét külföldről, ami még nincs magyarországon, és azzal ülteti tele.


5-6 év múlva az almafák termőre fordulnak, addig metszegetni kell, stb.


Betakarít mondjuk 50 tonna almát.

Kilóját adja mondjuk 600ért, mert annyira finom alma, hogy ennyiért is megveszik.

50 000 * 600 = 30 millió forintnyi almát termelt.


Tehát a 20 milliós beruházás termelt 10 milliónyi hasznot.

Értéket, ha úgy tetszik.


És ez a kölcsönadó nélkül nem tudott volna megvalósulni.

Tehát a kölcsönadó is hozzájárult ennek az értéknek a megteremtéséhez, tehát nyilvánvalóan jár neki is valamennyi a teremtett értékből.


Ezt hívják befektetésnek.

2021. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Én nem azt kérdeztem, hogy hogy működik a kapitalizmust, hanem azt, hogy a közgazdászok értik-e a világ működését, vagy csak az egyetemen beseggelt dolgot szajkózzák.

2021. jan. 7. 18:32
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Igazad van, a közgazdászok teljesen hülyék. Ha én találok a kertemben egy nagyon ritka római pénzérmét, akkor nő a vagyonom mondjuk egymillió forinttal, és a világ összvagyona is nő egymillió forinttal. Tehát úgy nő a világ összvagyona, hogy senki nem aratott le egy gramm búzát sem. A közgazdaságot kell betiltani a genderszakok után.
2021. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!