Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pontosan mit kell érteni a...

Pontosan mit kell érteni a romák eselyegyenlősége, és felzárkóztatása alatt?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem miben vannak hátrányban, mikre nincsenek esélyeik, és hova akarják felzárkóztatni őket? A romák vajon akarják ezt, vagy csak elvben igen, de a valósagban nem, vagy hogy van ez a felzárkóztatás, esélyegyenlőség?
2021. febr. 11. 14:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Felesleges pénzkidobást kell érteni alatta.
2021. febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
A svédek anno a 70-es években csinálták a legjobban. Ha egy cigány nő nőgyógyászhoz ment titokban kimiskárolta az orvos, hogy ne lehessen többé gyereke. Sajna a 80-as évekre meglibbantak a svédek és abbahagyták ezt a programot, pedig külön Rasszbiológiai Intézetük volt ami ezzel foglalkozott.
2021. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%
#1: 100%-os válasz! :)))
2021. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 mindentudó99 ***** válasza:
52%
Olyan mintha ablakon dobálnád ki a pénzt.
2021. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%

"Nem igazán értem miben vannak hátrányban"

Más sem érti.

Az esélyegyenlőség megteremtése abban szükséges - mint a nemromáknál is - hogy ahol az otthoni háttér nem segíti a gyereket, ott az állam kicsit belépjen. Mint pl. amikor le kell venni valamit a polcról. Nekem és a fiamnak ugyanazt kell levenni, csak ő alapból eléri én meg ha nyújtózom akkor sem. Ekkor van szükség az esélyegyenlőség segítésére - és előveszem a létrát. De arra már nekem kell felmászni. Hiába tesznek körbe létrákkal ha én nem vagyok hajlandó azokat használni vagy nem felmegyek rajtuk hogy elérjem a polcon ami kell, hanem leülök, összetöröm a létrát vagy eladom és hisztizek hogy nekem miért nincsen meg az amit a fiam simán megkaphat, mert eléri.

A romák nagy részénél sajnos ez van, hiába kapnak meg mindenféle segítséget, attól még tanulni, dolgozni nekik kellene és az már sokaknál nem megy.

Itt kell megint belépnie a társadalom józan értelmes részének és nem újabb meg újabb pénzeket költeni a segítségre, nem hagyni hogy hisztizzenek, hanem elvárni hogy ott van a létra ba..meg, vedd elő, lépj fel rá és vedd le magadnak amit akarsz!

Az utóbbi években ez van, csak idő kell hogy túllépjünk a mi kis jóemberkedő liberálfasisztáink rasszizmusán, és ténylegesen ugyanolyan emberként kezeljük a romákat mint magunkat - mert azok - vagyis tőlük is elvárjuk hogy tanuljanak, dolgozzanak, ne pedig felmentéseket gyártsunk, hogy hát szegények nem képesek rá. Mert képesek.

2021. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Kicsit ledöbbentem, hogy az EU-nak erre külön bizottsága, és külön programmja van.
2021. febr. 11. 15:16
 7/27 anonim ***** válasza:
66%
Ezen címszó alatt, szép pénzeket lehet lenyúlni. Integrálni meg azt lehet aki akar is. Aki akart, az integrálódott.
2021. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Az egyik csatornán ment egy sorozat, az amerikai romákról szólt. Teljesen más a mentalitásuk, mint Eu-ban. Dolgoznak rendesen, a hagyományaikat őrzik, szeretik a fényűzést a pompát, de maximálisan beilleszkedtek az ottani tarsadalomban,annak normáiba.
2021. febr. 11. 15:18
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

#8: azt szoktam mondani, hogy integrálni csak függvényeket lehet. :) Az emberek integráLÓDhatnak, ha van erre szándékuk és akaratuk.


:)

2021. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
8-as igen, én is azt gondolom, hogy ez az integráció stb semmi más, mint Eu-s pénzlenyúlás. De az Eu-nak is hogy lehet ennyi esze?
2021. febr. 11. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!