Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem lenne jó ha Európa országa...

Nem lenne jó ha Európa országait egyesítenénk?

Figyelt kérdés

Milyen fasza lenne már, Európai Egyesült Államok. Amerikával versengenék, végre nem bélyegeznének meg mindenhol ha azt mondom hogy magyar vagyok mert lehet azt mondani hogy európai vagyok, 760 milliós népesség, mindenben jobbak lennénk mint az USA

🇪🇺



2021. febr. 11. 17:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
De, a 2. világháború után ebbe az irányba indult el Nyugat-Európa néhány országa, ez az európai integráció egyik lehetséges végkimenetele. Ugyanakkor azt nem mondanám, hogy az USA gazdasági és kulturális fölényét pusztán a politikai berendezkedése, a különböző állami szuverenitások szövetségi szintre emelése okozta.
2021. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon naiv elképzelés, kérdező!


Nem ezen múlik az USA-val folytatott gazdasági verseny...

2021. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Ettől elég tàvol vagyunk. Az Eu sem túl hatékony,kakasharc megy,pedig ez "csak"egy gazdasági érdekű szövetsèg. Annyiféle nemzet van itt,nem tudnànk egyesûlni ès talán ez benne a szèp is.

A jelenlegi Eu-nàl egy jóval hatèkonyabb,erősebb szövetsèget kène kötni,akkor talàn már lenne esélyünk az USA-val szemben.

2021. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Ez kérdés, hogy pontosan mit is jelent. De minél nagyobb -még működő- integráció szerintem mindenki számára előnyös lenne. Ami jelenleg nem elrugaszkodott, hogy legyen például egy teljesen közös európai hadsereg, csatlakozzunk mi is az európai ügyészséghez, és szerintem egy minél inkább egységes európai külügy is jó lenne.
2021. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Kétlem hogy a mi életünkben ez megvalósulna. Még az eurót se sikerült bevezetni.

Egyébként most is mondhatod hogy európai vagy :).

2021. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Most mivan velem? Feltettem egy kérdést, baj?
2021. febr. 11. 19:09
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Már egyesultek
2021. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

Hatékonyság valamint gazdasági pénzügyi tekintetben sokkal jobb lenne.


De tudod van ami többet ér mint a pénz. És a szuverenitás pont ilyen dolog.

2021. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem jó lenne egy EEÁ, de erre jelenleg nem sok esély van....
2021. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát addig is van az Európai Unió
2021. febr. 11. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!