Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért jó a migrációt támogatni?

Miért jó a migrációt támogatni?

Figyelt kérdés
Ez nem ilyen Fidesz propaganda kérdés, hogy Soros meg migráncs, de komolyan érdekel, mert nem látom a logikát benne, hogy mi haszna van ebből egy országnak. Pl. Merkel meg Macron is nyitott kapu politikàt folytat, vagyis tárt karokkal várják a bevándorlókat. Ezzel nekik miért lesz jobb? Mit tesznek hozzá a gazdasághoz? Egyáltalán hozzátesznek? Nem félnek attól, hogy nemzeti jellegüket elveszíti az országuk? Azért az szerintem nem szerencsés, ha egy ország eredeti nemzete majdhogynem kisebbségbe kerüljön idővel, és kevert nemzetté váljon. Vagy van ennek más aspektusa?

2021. febr. 12. 20:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Székesfehérvár picit fel lett töltve velük"


Azt meg hogy? Székesfehérvár azért elég messze van az ukrán határtól.

2021. febr. 12. 20:43
 12/35 anonim ***** válasza:
57%

"hogyha lenne egy szűrő, meg normális átvilágítás"

Magyarországon van?


"aki mondjuk beszél legalább angolul folyékonyan"

Mit kezdenél ezzel mondjuk Alsómocsoládon?


"Azt meg hogy? Székesfehérvár azért elég messze van az ukrán határtól."

London is messze van Kisvárdától és Józsi mégis kiment mosogatni...

2021. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
12%
Soros népe számára (nagy többségük migránsokat akar) biztonsági kérdés, hogy az államok multikulturálisak, gyengék, megosztottak legyenek, tele kellemetlen, ronda, más bőrszínű emberekkel. Így otthon érzik magukat (Soros is szemita, azaz színes bőrű, kb. arab), és a történelmi tapasztalatok miatt joggal félnek az üldözéstől, kirekesztéstől. Ill. ez is egy jó üzlet nekik. Az emberek egyre butábbak, gyengébbek, át lehet verni őket, magára a migránssimogatásra egész iparágak épültek már, mindenféle migránssimogató programok, jogvédelem, stb. Márpedig világszerte ezeknek a liberálisoknak vagy inkább komcsiknak a szava dönt.
2021. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Székesfehérvár ipari parkban olyan szintű fizetés csökkentések voltak, hogy tömegesen hagyták ott a várost is azok, akik a gyártó soron dolgoztak. Pótolni csak olyannal tudod, aki azt hiszi, megél abból a fizetésből, de nem ismeri a magyar helyzetet. Magyarok már nem akarnak annyiért robotolni.
2021. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
#12 nyilván nem Magyarországra értettem, hanem, hogy a franciák vagy németek alkalmazhatnának ilyen szűrőt. Ott azért Nyugaton illik angolul legalább társalgási szinten tudni független attól, hogy nem az a hivatalos nyelv, de ha még azt sem beszéli egy idegen, akkor hogy illeszkedjen be.
2021. febr. 12. 20:50
 16/35 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon egyre több helyen tudnak angolul. És lehet munkát vállalni. Sőt! Nálunk munkában hivatalosan mindenkinek angolul kell beszélni még a magyaroknak is, de 4szemközt nem úgy szoktunk, csak megbeszéléseken.
2021. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%

"Ott azért Nyugaton illik angolul legalább társalgási szinten tudni független attól, hogy nem az a hivatalos nyelv, de ha még azt sem beszéli egy idegen, akkor hogy illeszkedjen be."


Pl úgy, hogy a franciákhoz a legtöbb bevándorló a volt gyarmatokról érkezik, ahol mit ad isten beszélnek franciául? :D


Mi lenne, ha nem a legendákból élnél, hanem egyszer kimennél Németországba vagy Franciaországba szétnézni?

2021. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

"Pl úgy, hogy a franciákhoz a legtöbb bevándorló a volt gyarmatokról érkezik"


Nem is tudtam, hogy Pakisztán meg Szíria is francia gyarmat volt.


"Mi lenne, ha nem a legendákból élnél, hanem egyszer kimennél Németországba vagy Franciaországba szétnézni"


Jaj bocsi, nem tudtam, hogy te bejártad mindkét ország összes pontját. Én mivel ezt nem tudtam még megtenni, ezért sajna csak minden létező cikknek tudok hinni, ami ír ezekről az országokról a témában.

2021. febr. 12. 21:12
 19/35 Fsms ***** válasza:
71%

Magára a kérdésre megfelelő választ nehéz adni.

Migráció mindig volt a történelemben és mindig lesz, ha támogatjuk , ha tiltjuk.

Az, hogy hol lehet egy értelmes egyensúlyt teremteni ez a nagy kérdés , amire olyan választ nem lehet adni amit mindenki elfogadna.

Pozitív oldal

Mindig gondoljunk a nagy amerikai technológiai cégekre, az első húszról kilencet migráns alapított , pl Steve Jobs (Apple) akinek egyik szülője iraki menekült volt. Ha nem engedik be a szülőket nincs Apple Amerikában.

Ha keveset engedünk be, azok elsőbbséget utóbb asszimilálódnak, megtanulják a nyelvet, dolgoznak.

Negatív oldal

Terrorizmus, nem beilleszkedés , etc.

Ha sokat engedünk be klikkesednek, chinatown etc. Folyamatos feszültség, faji alapon szerveződő maffia.


Ráadásul a klíma változás (vízhiány) miatt a migrációs nyomás nőni fog, amit biztosan kezelni kell.

Valahol azt kellene megtalálni mennyi az optimum.

2021. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
77%

"Nem is tudtam, hogy Pakisztán meg Szíria is francia gyarmat volt."

Nagyságrendekkel több bevándorlójuk van Afrikából.


"Én mivel ezt nem tudtam még megtenni, ezért sajna csak minden létező cikknek tudok hinni, ami ír ezekről az országokról a témában."


Nem jártam be a két ország minden pontját, de sok helyen voltam. Magyarország minden pontját sem jártam be. Ha csak Olaszliszkáról, a néhai miskolci számozott utcákról meg a Hős utcáról olvasnék akkor én is putrinak képzelném el Magyarországot..


A cikkek - nem csak ebben a témában - javarészt a cikk irójának véleményét - ritkábban tapasztalatait - fejtik ki, amik olyanok amilyenek. Manapság ilyen téren egyik végletnek sem nagyon lehet hinni, a középút meg csak akkor lesz meg ha magad nézed meg. Amint lesz rá lehetőséged, ne hagyd ki.

2021. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!