Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Waffen SS logó legális?

A Waffen SS logó legális?

Figyelt kérdés
Van egy fekete maszkom amin a jobb alsó oldalán van egy 2x2 cm méretű fehér Waffen SS logó. Azt hordhatom legálisan? Egy kínai üzletben vettem.

2021. febr. 18. 16:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki lenácizna, nem vagyok antiszemita. Csupán azért vettem meg mert jól néz ki. Ha legálisan árulják akkor legálisan hordhatom?
2021. febr. 18. 16:51
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem,de Hitler arcával ellátott maszkot legális hordani ha nincsenek rajta önkényuralmi jelképek.
2021. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
2021. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy SS logó?? Mert olyat nem is árulhatnak, nem is hordhatsz. Az tiltott önkényuralmi jelkép. Az ilyeneket azonnal el kell távolítani. Volt is erről egy nem egyertelmű dolog. Az egyik fickónak talán SS tetkója volt, de mivel a törvény úgy szól hogy azt azonnal el kell távolítani... Hát igen. Na ilyenkor mi van?? Mert pl elfedni nem elég, hanem törvényileg nyúzással lehetne eltávolítani azonnal, azt meg azért ugye mégse lehet csak úgy.

De egy maszkot le tudnak veled vetetni, sőt meg is tudnak emiatt büntetni. Mert ilyennel parádézol, teljesen mindegy mi volt az eredeto szándék, meg hogy milyen indokkal mentegetőzől. Ha az valóban SS logó akkor azt te fel nem veheted. Ha meg csak figyelmeztetnek akkor meg örülj. Mert szinte látom magam előtt, hogy be szól neked érte a rendőr, te vissza szólsz, ő mondja hogy bevisz az őrsre, te ellenálsz. Majd estére te leszel a náci, erőszakos rab és hipp hopp a börtönben pislogsz, hogy de hiszen te csak egy maszkot vettél....

2021. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
A lehető leglegálisabb.
2021. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4,


Igen, 100% hogy SS logós maszkokat árulnak. Már több mint fél éve, mert vissza térő vásárló vagyok ott. Gondolom nem tudják a jelentését. Pedig azt hittem hogy legális, ezért vettem meg.


A logó teljesen megegyezik ezzel a képpel:


[link]

2021. febr. 18. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5: szerinted...??? Mert a törvény szerint NEM! Büntető törvénykönyv 335-ös paragrafusa.


[link]


Önkényuralmi jelkép használata

335. § * Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon


a) terjeszt,


b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy


c) közszemlére tesz,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

2021. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Tudod, majd mond azt, hogy 44 éves villanyszerelő vagy, hátha megúszod, egy időre biztosan.

2021. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2# az más kérdés hogy legjobb esetbe is meglincselnek érte
2022. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!