Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Geopolitikával foglalkozó...

Geopolitikával foglalkozó könyvek?

Figyelt kérdés
Lassan vég a Földrajz fogságában c. könyvvel és szeretnék még hasonlókat olvasni

2021. febr. 18. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a Pallas Athene Kiadót nagyon szeretem. [link]

Nem foglalkozom geopolitikával, pénzügyes és közgazdasági könyveket olvastam tőlük (elég sokat), és mindegyik hihetetlenül jó volt, pedig több olyan volt amit random, utánanézés nélkül vettem.

Tudni kell, hogy ők az MNB kiadója, de ez politikai irányultságban semmit nem jelent, számomra inkább egy garancia a minőségre, egy MNB-s cég nem fog gagyi dolgot kiadni.

2021. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Főleg a nagyhatalmak közti vetélkedésről szólnak Zbigniew Brzezinski és Henry Kissinger (szak)könyvei.


Legjobbak:

- Világrend

- Diplomácia (történelmi perspektívában elemzi az utóbbi évszázadok diplomáciáját, politikáját, geopolitikai stratégiákat, nagyhatalmak külpolitikáját, háborúkat, háborúk utáni rendezéseket)


Brzezinski:

Két korszak között (Between Two Ages : The 21st Century and the Crisis of Meaning), 1970-es, hidegháborús vetélkedés időszakát elemzi


A nagy sakktábla - Amerika világelsősége és geopolitikai feladatai (The grand chessboard) 1997-es, hidegháború után kialakuló új világrend, vetélkedések elemzése. Azért érdekes ma is mert, jól előrejelezte Amerika politikáját Közép- és Kelet-Európa kapcsán, segíti megérteni a ma is tartó vetélkedést. Kína felemelkedését, ebből származó konfliktusokat is jól látta.


Stratégiai Vízió (2012), USA feladatait elemzi a következő évtizedekre

2021. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!