Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a migrációról?

Mi a véleményed a migrációról?

Figyelt kérdés

Szerintem az egyik legfontosabb nézőpont a környezeti hatások. A környezet mindig is a migráció egyik fő mozgatórugója volt, az embereknek menekülniük kell a természeti katasztrófák, például árvizek, hurrikánok és földrengések elől. Az éghajlatváltozás pedig várhatóan növeli majd a katasztrófák számát, így a jövőben még több ember indulhat útnak ilyen okok miatt.


Példaként ott lesz majd az elsivatagosodás. 2050-re lehet már jóval többen lesznek a bevándorlók, mint most.



2021. febr. 20. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
A migrációt meg kell állítani!!! Ha kell, szögesdróttal, ha kell tűzparanccsal, de meg kell állitani!!! Különben mind elveszünk😟
2021. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
A véleményem az hogy a korlátozások tehát a demokrácia felszámolása sokkal súlyosabb probléma jelenleg
2021. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy ide be ne jöjjön egy mocskos migráns se. Ha kell, lőjék ki őket. Ezek egyszerűen honfoglaló csőcselék.
2021. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
1., ha a körülötted lévő természeti környezet azzal fenyegetne téged és a családodat, hogy elpusztít, éhen haltok, nem szeretnél onnan tovább állni? Értem egyébként, hogy mire gondolsz, de szerintem nem lehet ezt ilyen sarkosan megítélni.
2021. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Én az olyan migrációs politikát támogatom, mint amilyen Katarban és a hasonló kő gazdag arab államokban van.


Ezekben az országokban sok a vendégmunkás.Viszont, sohasem lesznek állampolgárok.Egy kisebb bűncselekmény után kitoloncolás és örökre kitiltják őket az országból.

Sok korlátozás vonatkozik rájuk.



Ilyesmi Európában is hasznosabb lenne, mint a jelenlegi liberális befogadósdi.

A jövőben gyorsabb lesz az automatizálás, kevesebb "munkáskézre" lesz szükség, főleg az alacsonyabb presztízsű munkakörökben.Ha az arab rendszer működik, hogy simán hazaküldhető a migráns, ha már nincs rá szükség.

2021. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Én az Ausztrál módszert megengedném . Legyen diplomája vagy szakmája ami hiány . Beszéljen legalább 2 nyelvet középfokú szinten (angol és annak az országnak nyelvét ahova éppen tart) legyen fiatal leinformálható és ezeket mind alátudja támasztani hivatalos az EU-s hatoságok által ellenőrizhető papírokkal is és ha ezeknek megfelel engem nem zavar ,ha pl egy sebész libanoni vagy szír amíg megfelelően végzi a munkáját
2021. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baj a migrációval, amíg a bevándorlók nem akarnak élősködni a befogadókon, betartják azok törvényeit, és amennyire szükséges, alkalmazkodnak a helyi kultúrához és szokásokhoz. Akiket a mindennapokban migránsként emlegetünk, azokra ez nem igaz. Azokra tűzparancs kell a határon.
2021. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

6#


Ez szép és jó, de a Nyugat-EU-s országoknak elsősorban olyan migráns kell, aki feltörli a szemetet.

Főleg a betanított fizikai munkáknál van hiány.Különben miért adnának szállást meg napi kétszeri meleg étkezést egy mosogatónak meg szállodai takarítónak?


Orrba szájba hirdetik (kivlve most a covid miatt) minden kelet-európai országban ezeket az éttermi meg hoteles munkákat.



A komolyabb fehér galléros munkákra ott vannak a helyi emberek és nincs hiány belőlük.

2021. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért orvosból meg mérnökből ott is van hiány és a mosogatás meg ilyesmit boldogan megcsinálja Ausztriában a román,bulgár meg a magyar
2021. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azért orvosból meg mérnökből ott is van hiány és a mosogatás meg ilyesmit boldogan megcsinálja Ausztriában a román,bulgár meg a magyar"


Nem mindenféle orvosból, tegyük hozzá.Nincs minden orvosi területen az a bőség.



A mérnököt cáfolnám.Nincs abból akkora hiány.Plusz, a nyugat-európai vállalatok nagyon finnyásak.

Ha az EU területén szerzel államilag elismert diplomát,akkor automatikusan akkreditált lesz az egész EU területén is, nem kell külön elismertetni.A kétnyelvűsége miatt (angol-magyar) fordíttatni sem.Hivatalosan nem lehet diszkriminálni egy másik EU tagban szerzett diplomát.


A valóságban mégsem ismerik el a nyugat-európai vállalatok azt a diplomát ugyanolyannak, mint a helyit.Egy más EU államban szerzett diplomás mérnököt technikusi munkakörbe raknak.Akkor is, ha tapasztalt.



Ha egy másik Eu országban szerzett diplomással is szívóznak, akkor miről beszélünk?


Nekem volt egy orosz barátom, aki Kazahsztánban diplomázott villamosmérnökként, vele is szívóztak rendesen.Még akkor is, amikor volt már német munkatapasztalata.

2021. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!