Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor szabad levegőn...

Most akkor szabad levegőn terjed, a covid?!

Figyelt kérdés

Sokat hallani legendákról csak azért kérdezem.


S, mivel bebuzultak a maszkhasználattól közterületen is nem értem, az egészet.

Aki dohányzik, az leveheti? 😂 Akkor nem terjed?

De ha egyedül sétálsz, az erdőbe, akkor igen? 😂


Müllernek,Pintérnek, O1G. - nek beütött valami?!

Teljesen nonszensz, és hihetetlen számomra az egész.


Munkahelyemen kötelező, de nem viseljük.

Egy kollégám igazolt kovidos lett , süve-főve együtt dolgoztunk, maszk nélkül!!(Ő VALÓSZÍNŰLEG EKKOR MÁR BŐVEN, AZ VOLT) Rá 5 napra mentem gyors tesztre, és PCR. - re, mind a kettő negatív lett . *! PEDIG ZÁRT TÉRBEN VOLTUNK !*


Ki érti ezt? 😂


2021. márc. 7. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudni!
2021. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem tudjuk, miért🙂
2021. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Én is hasonló szuperhős vagyok, az egész háztartás az albérletbe pozitív lett, kivéve engem 🙂 és velük élek éjjel nappal

Ebbe csak az a fura, hogy ugyanaz a gonosz koronavírus ami egy ember egy alkalommal képes megfertőzni az egész éttermet, repülőgépet, stadionban az egész lelátót, a mozit, színházat, állatkertet, vidámparkot, kocsmát, plázát, uszodát, konditermet, a könyvtárat a fodrászatot meg este 8 után mindent és mindenkit


DE


munkába menet a tömött buszon nem fertőz, meg amúgy munkába sem, meg a takarítót se aki egész nap nyilvanos wc-t pucol, meg úgy általában közvetlen lakótársak se fertőznek hiába tesztelgetsz.

2021. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Itt valószínűségek vannak, nem biztosan bekövetkező események.

Lehet, hogy a te immunrendszered annyira a topon van, hogy villámgyorsan legyőzted a fertőzést. Lehet, hogy korábban enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen átestél rajta, ezért védett vagy. Lehet, hogy a kolléganő egy nem túl virulens törzzsel fertőződött meg, legalábbis olyannal, aminek a fertőzőképessége gyengébb a szokásosnál.

Ha egyedül sétálsz az erdőben, nyilván nincs szükséged maszkra. Annak kicsi a valószínűsége, hogy a fél órával előtted arra járó kifújt vírusaiból annyit szívj be, ami megbetegít. Ha öten-hatan ballagtok együtt, az előtted egy méterre sétáló kifújt levegőjéből már több jut neked, a körülmények szerencsétlen összejátszása folytán meg is betegíthet.

2021. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem. A koronavírus fertőzőképessége egyébként is nagyon alacsony. Magyarországon kevesebben betegedtek meg tőle egy év alatt, mint egy átlagos influenzaszezonban pár hét alatt.
2021. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

#5 Hogy tudsz ilyen baromságot leírni ez után az egy év után?

Az ilyen fokú korlátozások, maszkhasználat, fertőtlenítés meg elkülönítés MELLETT volt bizonyítottan csak koronavírusos fertőzött 1 év alatt 470 ezer, az influenzás eseteket pedig minden évben együtt kezelték a hozzá hasonló felsőléguti megbetegedésekkel és így, az influenza SZERŰ megbetegedésekből volt ennél kevesebb minden évben. 2019-ben az összes "Influenza és influenza jellegű megbetegedés" 389 ezer volt. Mindenféle korlátozás meg maszkhasználat nélkül szabadon terjedve.

[link]

2021. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

#6 Mind a magyarországi adatok időbeli eloszlását nézve, mind más országok statisztikáit az ottani korlátozásokkal összehasonlítva kijelenthető, hogy a korlátozásoknak semmilyen hatása nincs a vírus terjedésére (legalábbis számunkra kedvező hatása biztosan nincs).

Sikerült kiemelned egy olyan évet, amikor véletlenül valamivel kevesebben kapták el az influenzát pár hét alatt, mint a covidot egy év alatt. Ellenben az átlagos magyarországi megbetegedésszám influenzában 1 millió körül van évente.

2021. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Most írtam le neked hogy konkrétan mi a helyzet. Ott van a link és meg sem nézted. A 2015-ös év volt különösen erős de előtte minden évben a jelentett megbetegedések száma a felét sem érte el ennek a számnak.

Ott vannak a konkrét számok te meg képes vagy hazudni egy ekkorát hogy 1 milliós volt az influenzások száma. Nevetséges vagy.

2021. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Azt honnan veszed mennyien kaptak el az influenzát? Legtöbben nem mennek el orvoshoz, otthon kiheverik sőt sokan még munkába is mennek közbe. Idős krónikus betegek kórházba kerülhetnek, sokan bele is halnak. Sose volt tesztelgetés ezek a számok hasraütés alapján vannak.

Ugyanez a koronával is csak ez a médiában és a politikában nagy szerepet kap.

2021. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Jó neked, hogy ilyen naiv vagy, és még képes vagy hinni a KSH-nak :D
2021. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!