Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Liberális Feministák/LMBTQ+-os...

Liberális Feministák/LMBTQ+-osok miért ott küzdenek, ahol már mindent elértek? Miért nem az arab világban, Észak-Koreában stb..?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy ott a leghangosabbak, ahol a legkevesebb dolguk van, és ahol sok dolguk lenne, ott kusba vágják magukat és messze elkerülik azokat a helyeket.

2021. ápr. 5. 23:11
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
75%

Segítek

Bók: szia! Bocsi a zavarásért csak azt szerettem volna mondani h nagyon szépek a szemeid / nagyon tetszik a ruhád/stílusod

Zaklatás : hallod csaje, milyen jó segged van . Ne menj már el.

2021. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
80%
A bókolásnak bárki örül, de ha a nő jelzi hogy köszönöm de nem akarok tőled semmit, majd a pasi tovább bókolgat hogy jaj de mègis meg léci csak egy randi, az igen, már zaklatás, mert nem tudta elfogadni hogy a nem azt jelenti hogy nem.
2021. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
6%

#43


A gond csak az hogy én a rendes bókról meséltem:D


A feministáknak konkrétan van/vannak könyveik amikben azt taglalják hogy az ajtó nyitás és a kabát feladás is szexizmus:D

2021. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
90%

44


Ez maximum az usa-ban igaz, ahol minden szélsőség megtalálható. Minden nézetnek vannak idióta követői. A feminizmus is. Csak rá kéne már jönni hogy nem mindig a leghangosabbak vannak a legtöbben.

2021. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
80%

#45


Szerinted az nevezhető szélsőségnek amik mögé konkrét cégek állnak be?:D


Tudod a hangos kisebbség veszélyesebb mint a halk többség mert elhitetik a többséggel hogy sokan vannak így állítva őket magukhoz.


Most még nem, de ki tudja hogy hány év kell nekik hogy ide is be furakodjanak?

2021. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
81%

Nincs gond a szélsőséges feminizmussal sem, ezt férfiként mondom.

Ameddig az HITELES.


Mert ha egy nő hitelesen szélsőséges feminista, az azt jelenti, hogy noha igaz, hogy tilos neki bókolni vagy ajtót nyitni, mert az szexizmusnak számít, de cserébe nem kell sosem meghívni őket vagy bármit rájuk fizetni, mert azt is szexizmusnak tekintik. Nekem pl volt észak-európai feminista barátnőm és folyamatosan arról panaszkodott, hogy őneki a munkahelyén más férfiak bókoltak a kinézetével kapcsolatban és ő mennyire mérges lett és irritálta ez, mert ahelyett, hogy mindenki csak kizárólag a teljesítményre és munkára fókuszált volna ilyen szexista megjegyzéseket tettek (itt szimpla egyszerű bókokat kell elképzelni, semmi komolyat). Viszont ez a nő soha egyetlen férfitől nem várta el, hogy fizessen neki semmit sem. Nekem sem engedte soha, hogy kifizessek neki bármit is.

És ezért hitelesek a svéd meg többi nyugati feministák. Mert hiába tekintik a bókolást, ajtónyitást szexizmusnak, ha cserébe az is szexizmus a szemükbe, hogyha a férfi fizet rájuk bármit. "Merthát miaz hogy a férfi fizessen? Talán azt hiszi erősebb, azért akar ő fizetni?" - gondolják ők.

Ezt tapasztaltam a barátnőmmel kapcsolatban, ők tényleg így gondolkodnak.


A gond akkor kezdődik ha a feminizmus nem hiteles.

Például Magyarországon tipikusan ilyen.

Sikítoznak, hogy női jogok így női egyenlő(bb)ség amúgy, meg folyton mantrázzák, hogy ők aztán ilyen-olyan független nők és mennyire nincs szükségük a kihasználó férfiakra. De amott meg azért mégiscsak elvárják, hogy a férfi fizessen rájuk, a végén azért csak a férfi az akinek fizetnie kell az "erős független" nőnek.


Ezért tartom mégiscsak jobbnak az észak-európai feminizmust, mert az legalább nem kétszínű, mint a magyar.

2021. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
60%
Bókok...Ti nem bókolni akartok, hanem erőt fitogtatni. 36 éves nő vagyok millió és egy "bókban" volt részem életem során, de ebből kettő(!) olyan eset volt, ami jól is esett. Mind a kétszer ugyanúgy zajlott: nem közvetlenül nekem mondta, hanem a haverjának, hogy "ez egy jó nő", csak én is meghallottam. Tudta, hogy hallom, de ezzel nem az volt a cél, hogy nekem mondjon valamit. Na az ilyenek fel tudják dobni az ember napját. Ez a bók, még ha nem is annak szánják. A másik meg amikor közvetlenül hozzád szólnak és ha nem reagálsz, esetleg le is sz@rod, akkor felhúzzák magukat és még meg is fenyegetnek. Ez erőfitogtatás. És ebből nem kérünk, remélem nemsokára itthon is büntetési tétel az utcai zaklatás.
2021. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
24%

#48 nem nem erőfitogtatás. Azt te szeretnéd hiszen mint látható hihetetlenül komplexusos vagy, ERŐS független nőként akarsz látszani, többnek.

Egyszerűen csak bunkó voltál.

2021. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%

A liberális nézetek sem az arab világban, sem Észak-Koreában nem élnek meg. Szó szerint. Mert az ilyeneket ott bebörtönzik vagy kivégzik. Ahogy minden más, nem liberális, de az ottani politikával egyet nem értőket is. Ezért az ilyen helyeken nem a liberális nézetekért kell harcolni, hanem egyáltalán a pluralizmusért. Hogy ne öljenek meg azért, mert az vagy, aki, és azt gondolsz, amit.


Harcolni a liberális eszmékért csak olyan országokban lehet, ahol a humanizmus alapvető értékeit elismerik, és ahol a liberális vagy bármilyen, nem a hatalom által képviselt eszméknek lehet némi képviseletük, és ahol legalább részben szabad a gondolkodás, véleménynyilvánítás, a sajtó, van némi vallásszabadság és nem vegzálnak azért, mert erről vagy arról mást gondolsz, mint amit a hatalmi propaganda állít. Illetve olyan országokban, ahol bizonyos társadalmi jelenségek miatt újra fellángoltak a nacionalista, rasszista indulatok.


Van jó pár magát demokratikusnak, de legalábbis nem diktatúrának hazudó állam, amely már tett néhány lépést afelé, hogy a fenti feltételek ne teljesülhessenek. Ilyen országokban lehet helye a liberális értékek melletti kiállásnak, vagy egyáltalán az amelletti kiállásnak, hogy a hatalom ne nyomja el azokat a hangokat, akik nem értenek vele egyet. Akkor sem, ha az nem liberális, csak más, mint amit a hatalom hangoztatni szeret.

2021. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

"mert erről vagy arról mást gondolsz, mint amit a hatalmi propaganda állít."

"Liberálisok" is tömegével bocsájtják el az ő véleményükkel egyet nem értő embereket. Csak annyira tudom sajnálni a hibrid demokráciabeli liberális áldozatokat, mint amennyire a liberális demokráciában a más véleményen lévőket.


Amúgy pont rátapintottál a lényegre, ezek az SJW-k csak ott mernek lázadni, ahol nincs tétje a dolgoknak, ahol támogatást kapnak és ahol körbe öleli őket a mainstream szeretete. Mások bele döglenek az elveikbe, de velük nem kell foglalkozni, mert nem volt olyan trendi coming outjuk, mint Elliot Page-nak.


Kb. annyi forradalmiasság van ezekben a mozgalmakban, mint a Burger Kinges Rebellion menüben.

2021. ápr. 12. 12:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!