Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki fogja nyitni az országot...

Ki fogja nyitni az országot nyáréra Doktor Orbán Viktor Mihály?

Figyelt kérdés

Azt ígérte, hogy nyáréra visszakaphatjuk majdnem a normális életünket. Van 2,5 millió beoltott, szinte majdnem ugyanennyien már megkaphatták a vírust, (de ha nem is ennyien, 691 000 igazolt fertőzött mellett, sztem a tünetmentesekkel együtt 1-1,5 millió már elkaphatta). Erre Szlávik olyanokat mondott, hogy mivel ez brit vírusmutáns, meg mittom én micsoda, ezért 80% átoltottság kellene ideálisan, vagyis szinte a komplett felnőtt lakosságot be kellene oltani, hogy a nyarunk normálisan teljen, valami ilyemsi a lényege, ahogy kivettem. Nehogy már ne nyissanak nyáron a kocsmák, teraszok, strandok stb. Jogkövető, szabályokat betartó ember vagyok, be is akartam oltatni magam, csak februárban elkaptam, így még ez csúszni fog, de én spec mindent megtettem, amit lehet, de mostmár szerintem az emberek felének legalább elege van ebből. Mindig csak a huzavona, január óta a nyitást halljuk, már lassan április közepe lesz, most nyitja vissza egy idétlen négyzetméter korlátozással azokat az üzleteket, amiket egy hónapja záratott be.


Nyáréra is elképzelhető ez a bohóckodás, ha tényleg nem lesz addigra sem csak max 3 millió beoltott, meg úgy 8-900 ezer regisztrált fertőzött? Akkor az emberek szerintem kikelnek magukból, eleve a maszkot hordani kegyetlen 35-40 fokban kint az utcán, meg azért strandon nehogy már. Én a szabályokat betartottam, ha letelik a 3 hónap fertőzés után, be is oltatom magam, ha kell, de nyáron én szét akarom vágni magam haverokkal egy kocsmateraszon, meg strandon, esetleg egy két szabadtéri korlátozott létszámú rendezvényen. Meddig lesz még ez a bohóckodás a vírussal? És ha minden oltás ellenére is itt marad örökre, akkor ez lesz a normális élet? Előbb utóbb muszáj lesz azt mondani szerintem, hogy jó, nem tudunk mit csinálni fertőzés ide vagy oda, mennie kell tovább a rendes életnek, ez nem állapot sokáig. Mondom ezt én, aki tényleg ügyeltem a környezetemre, meg betartottam a szabályokat. Szerintetek hogy lesz?



2021. ápr. 6. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Kinyitja, unja a hisztit ő is
2021. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Augusztus 31re biztos. 3021kor.
2021. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Viktornak egy dolog számít igazán: hogy tele legyen a stadionka az EB-n, amikor aranylábúink 1:14-es gólaránnyal zúgnak ki a csoportkörből. Ha ezért be kell durrantani a 4. hullámot, ám legyen.
2021. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Majd meg kiderul, hogy mi lesz "nyáréra" ... egyelore lazajtottak a gatyamadzagon, de majd latjuk mi lesz ennek a kovetkezmenye 2 het mulva.


Azert ne felejtsuk el, az oltakozasi laz mellett a napi 200 halott meg mindig megvan!

2021. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az oltakozási kedv előbb-utóbb alábbhagy, ha elérünk oda, hogy már csak olyan emberek maradnak, akik konteósok, laposföldhívők, billgéc stb. összeesküvés elméletek, génmanipuláció meg stb. baromságokat nyomatnak, ami a lakosság nagyjából fele, ha nem több, és akkor már nem lesz több beoltott. Akkor lesz majd érdekes, ha így lesz tényleg, hogy mit fog szólni a sok kétbites oltásellenes, ha bejelentenék netán, hogy márpedig a buszra nem szállhatnak fel, addig nem nyitnak amíg nincs mittom én 60% átoltottság stb.
2021. ápr. 6. 20:14
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
mi az a nyáréra? xd
2021. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
#3: Aha, ezt jósoltátok 2016-ban is, aztán mi lett belőle? 6:4-es gólkülönbség és csoportelsőség, három olyan csapat előtt, akik a selejtezőkön összesen 28 meccsből 22-t megnyertek. :)
2021. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 jó, egyébként az teljesen véletlen volt, bármennyire is csúnya dolog ilyet mondani. Volt egy 3-4 meccses jó formánk, és jól kihasználtuk, amikor pl. a portugálok kritikán aluli bakikat ejtettek, amiket sose szoktak amúgy. Utána már helyre állt a rend, kikaptunk egy San Marino ellen is asszem pár meccsel később. Vagy nemtom melyil csapat volt, de olyan, aki soha nem vert még el senkit. XD
2021. ápr. 7. 07:49
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja, azt meg tegyük hozzá, hogy eleve ki se jutottunk volna, ha nem emeluk meg a kijutó csapatok számát. Így épp belefértünk. Szóval a köpcös hiába veri magát, hogy megért öccáz stationt felhúzni annyi pénzért, amennyiből rendbe lehetett volna vágni a komplett egészségügyet, sz.rt sem ért el vele, nem amiatt jutottunk ki, és a véletlen 3 meccses jó szereplés sem a beleölt pénznek volt köszönhető. Ausztria ellen talán erőből gyönyörűen játszottunk, évente 1 ilyen meccse szinte minden válogatottnak van, összeszedettek voltunk. Az amatőrökből álló Izlandot viszont nem vertük el, leikszeltünk, pedig ott egy darab jól fizetett igazi focista sincs, csak hobbi focisták összeválogatva. Portugália meg szerintem félvállról vette a meccset, mert életében olyan hibákat nem követett el a válogatott, mint azon a meccsen. Az egy teljesen véletlen jó szereplés. A formánk jó volt ugyan valóban, de kellett hozzá a sok kritikán aluli hiba is. Szóval hiába adják elő magukat úgy, hogy hú de megérte a sok milliárd. Egy véletlen szerencsére verni magukat elég gáz. Az utána következő kudarc szériát már annyira nem reklamálják, monsjik onnantól kezdve, hogy a legnagyobb gólkülönbséggel estünk ki az EB-ről a belgák ellen, aztán meg favágó amatőr csapatok ellen kaptunk ki sorra.
2021. ápr. 7. 07:59
 10/16 krwkco ***** válasza:

Lehet, hogy ki fogja nyitni, lehet hogy nem.

De az, hogy utána meddig marad "nyitva az ország" nem rajta fog múlni. Ha ettől az átfertőződési mutató R=1 fölé emelkedik, akkor a fertőzöttek száma folyamatosan nőni fog és ezt egy pénteki alákérdezéses interjú nem fogja megoldani, akármilyen "bölcseket" mond O. V.

2021. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!