Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csináljuk ezt a vakcinák...

Miért csináljuk ezt a vakcinákkal?

Figyelt kérdés
Az, hogy a legtöbb ember a Pfizert tartja a legbiztonságosabb és legjobb oltásnak, tény. Akármit is mondanak a médiában, ha Pfizer van, akkor biztos hogy sokan mennek oltakozni. Annak ellenére, hogy a TV-ben azt mondják, hogy minden vakcina hatásos, mégis az emberek nagy része nem akar Sinopharmot, Szputnyikot, stb. De akkor kérdem én, miért nem Pfizert veszünk többet? Miért tonnányi kínaira pazarolják a pénzt, mikor látják, (mert nyilván nem hülyék) hogy a Pfizer sokkal közkedveltebb. Vagy Orbán hazugsággyárának már végzetes döfés lenne, ha hirtelen megváltoztatnák a "vakcinapilitikájukat"? Fontosabb a hazugság fenntartása, mint hogy minél több ember akarhassa magát beoltati? A háziorvosok pénzt kapnak, ha elsózzák a Sinopharmokat, mert szinte senkinek nem kell. A gyerekeket csak Pfizerrel olthatják. Ezután mondja nekem valaki hogy ugyanolyan hatásosak. Értem én, hogy puszipajtásoknak kell lennünk Kínával meg Oroszországgal, a nyugat meg "fúúúj" de most az egyszer nem lehetne félretenni ezt a hülyeséget, mikor emberekről és emberéletekről van szó? Nem úgy lehet az embereket oltakozásra bírni, hogy megfosztják alapvető emberi jogaiktól, és diszkriminálják őket (khm. védettségi kártya), hanem hogy olyan vakcinát hozatunk be, ami közkedvelt. Én is csak Pfizerrel vagyok hajlandó oltani, ha muszáj, (mert amúgy nem oltatnék) mint sok más mindenki. Ha a kormány nagy átoltottságot akar elérni, akkor az embereket nem diszkriminálni kell, hanem jó vakcinával beoltani. Ígyis, az is elmond valamit a helyzetről, hogy az embereket jogik fosztásával akarják oltakozásra kényszeríteni. Kérdem én, ha a helyzet súlyos, veszélyes, halálos, miért nem olt mindenki unszolás nélkül is? Hát mert a helyzet se nem súlyos, se nem veszélyes, se nem halálos. Az emberek már nem is azért oltakoznak, hogy ne kapják el a vírust, hanem hogy ne diszkriminálják őket, így a XXI. Században. És ez épp eleget elmond az egész járványról.

2021. máj. 4. 08:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
A Pfizer nem szállít csak fele annyit sem, mint amit megígértek. Ezért kell kényszerből óltani mással is
2021. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
39%
A Pfizer többet is szállít, mint a vállalása, ne hazudj kérlek.
2021. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
29%

mert a fidesz oltásellenes, hiába kommunikálja az ellenkezőjét.

plusz a kínai terjesztésével szembe tud helyezkedni az eu val.

és szerintem a röghöz kötés is tetszik nekik, mert kínaival nem tudnak menni az emberek külföldre melózni csak állandó macerával, fizetős tesztekkel, karanténnal, pont úgy mint 1 oltatlan.

plusz a kínaiból pénzük van, míg a fájzerből nincs.

2021. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Mi az amit a kínaival meg lehet tenni, de a pfizer-rel nem?

Egy adag előállítási ára legyen 1 buznyák. A pfizer-t megveszed 2 buznyákért, egy az ára és egy a cég haszna. A kínait megveszed 4 buznyákért. 1 az ára, 1 a cég haszna 1 megy a kínai kommunista pártnak és egy a magyar kommunista pártnak aka fidesz. Nah, ez nem megy a pfizer-rel, mert ott követelmény a cég átláthatósága.

2021. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

"De akkor kérdem én, miért nem Pfizert veszünk többet? "

VETTÜNK!

10,5 MILLIÓ adagot vett meg a kormány a Pfizer vakcinájából.

Csak nincsen belőle, mert nem szállítják. Nem csak hozzánk, a többi országba sem, mert nem tudnak olyan tempóban vakcinát gyártani mint ahogyan szükség lenne rá.

Saját életedben gondold át mi a helyes! Ha pizzát akarsz rendelni és ott ülnek a vendégeid, várják a kaját, de a kedvenc pizzériádból hiába rendelsz meg 5 pizzát, csak 2-t képesek leszállítani a másik 3-t majd a jövő héten meg egy hónap múlva. Akkor mi a helyes? Ültök otthon és várjátok a kedvenc éttermed pizzáját, megpróbáljátok elosztani azt a 2-t, vagy rendelsz egy másik pizzériából IS hogy még aznap egyszerre ehessetek - a többi pizzát a kedvencedtől meg majd megeszitek később?

A Pfizertől meg van rendelve a 10,5 millió adag, de a szállítása majd hónapok múlva lesz meg. Ha arra várnánk akkor nálunk most még csak 2 millió ember lenne beoltva és nem 4 millió. Mi is otthon ülhetnénk a bezárt éttermek, boltok, hotelek között a nyáron, mint a németek vagy osztrákok. Ez jobb lenne?

2021. máj. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

2 Nézd meg mennyit ígértek az elején. A fele sem érkezett meg, mert nem szállítanak. Ne hazudj. Az lehet hogy a később beígért kevesebb adagból most már egy kicsit több jön, így telik a pedagógusoknak a másodikra. Pont ezért rendelt Orbán keleti vakcinákat, hogy meglegyen a 4 milla beoltott


Ha a Pfizeren múlna év végére sem nyitnánk

2021. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
8%
4 A Pfizer 4 buznyáka, meg megy a liberális náciknak. Így teljes a kép
2021. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
58%

Amikor a kérdező feltalálja a spanyol viaszt, hogy miért nem veszünk több demokratikus vakcinát. Édes Istenem...


Ilyeneket én is tudok:

- Hajléktalan vagy? Miért nem veszel egy házat?

- Unod már a rasszizmust? Miért nem születtél inkább fehérnek?


Kedves kérdező, hát szerinted mégis miért vagyunk ott átoltottságban a világ top10 országában, annak ellenére is, hogy nálunk az egyik legalacsonyabb az oltási hajlandóság és a legtöbb az oltásellenes/vírustagadó agyhalott barom? Elárulom, azért, mert amíg mindenki más csendben várja, hogy megérkezzenek a rendelt nyugati vakcináik, addig mi nem csak várunk, hanem szereztünk máshonnan is (erre eddig az egész Unióban senki más nem volt képes, egyedül csak mi). Örülök, hogy segíthettem.

2021. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

#7

[link]

Ez alapján a kínai legalább 2-3-szor drágább, mint a pfizer és legalább 6-szor, mint AZ. És ennél azért hallani meredekebb számokat is.

De várom az ellenérveket, miszerint a nyugati szerekért is túlfizetünk.

2021. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

A kínain valaki vaskosan sokat keres.


Amúgy nem lenne baj a kínai vakcinával sem, ha legalább egy fázis három adatsort közöltek volna már róla (mint a szputnyikról). De azóta sem. Ráadásul itthon vígan beoltották vele a legesendőbb öregeket, úgy hogy még a kínaiak sem merték mondani hogy abban a korosztálybna hatékony. Borzalmasan alá fogja ásni a vakcinákba vetett bizalmat, ha kiderül hogy nincs hatása és a negyedik hullám elviszi ezen emberek egy részét.

2021. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!