Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Olyan lehetséges hogy több...

Olyan lehetséges hogy több ország ugyan azt az embert válassza köztársasági elnöknek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy vannak domíniumos országok de nem erre gondolok.

Pl tegyük fel hogy a v4ek ugyan azt választják meg köztársasági elnöknek. Lehetséges ez manapság? Ez perszonáluniót jelentene? Vagy csak királyi, uralkodói pozícióban jelentene perszonáluniót?

És ha ez lehetséges mivel járna?


(Nem vagyok fideszes. mielőtt azzal jöttök hogy Orbánt akarom a v4ek élére. Mert tudom hogy van olyan ember aki ebbe tuti belekötne)



2021. máj. 16. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Még ha elvileg lehetséges is lenne (esetleg már az állampolgárságnál elbukna), aligha akarna ilyet bárki is.
2021. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sót, akár több országnak lehet azonos királynője.
2021. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, mivel csak olyan személyt lehet megválasztani, aki rendelkezik választójoggal. Ennek alapvető feltétele az állampolgárság. Tehát Magyarország csak olyan személyt lehet megválasztani (akár polgármesternek, akár köztársasági elnöknek), aki minimum magyar állampolgár.
2021. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az adott ország törvényeitől függ.

Pl USA-ban csak olyan lehet elnök, aki született állampolgár.

A V4 országokban nem tudom, hogy pontosan milyen törvényi előírások vannak az államfői tisztségekre. Pontosabban legalább egyet tudok, Szlovákia nem ismeri el az kettős állampolgárságot. Viszont nyilván szlovák állampolgárnak kell lened az ottani államfői tisztség betöltéséhez, ami kizárja, hogy bármely más országnak az állampolgára és így az államfője legyél. Még ha más megkötés nem lenne, akkor is már megakadályozza, hogy egy "császárra" legyen jelen törvények szerint a 4 országnak.(biztos van jó pár más megkötés)

2021. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez csak példa és kíváncsiság, nem vagyok fideszes! Tegyük fel hogy Románia uniós ország. Sok a magyar és meg van nekik a kettős állampolgárságuk. A Fidesz és az RMDSZ eléggé jóban vannak. Tegyük fel hogy magyar politikus lesz a román miniszterelnök, és mondjuk a román köztársasági elnököt felkèrhetik magyar köztársasági elnöknek?



Hmm ha már itt agyalok...😀 Akkor tényleg mi történne Romániában (és Magyarországon) ha az RMDSZ ből választanának miniszterelnököt? De ugyan ez Szlovákia ha magyar származásút választanak miniszterelnönek?!

2021. máj. 16. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a jelöltnek megvan mindkét állampolgárság, és egyik ország sem tiltja, hogy ilyen fontos pozíciót kettős állampolgár töltsön be, akkor elvileg semmi akadálya. Gyakorlatilag úgysem fog megtörténni.
2021. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!