Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki mit gondol, hogy hogyan...

Ki mit gondol, hogy hogyan befolyásolta életünket a koronavírus?

Figyelt kérdés

Valójában informatika órára kell készíteni és azt megszerkeszteni egy videóban, ahol más embereket kérdezünk meg erről a témáról. Nem akartam mindenkinek az idejét elvenni emiatt, és ezért gondoltam itt teszem fel a kérdést, hogy majd én kamerába elmondhassam az itt kapott válaszokat. Nem szeretnék követelőző lenni de lenne néhány kérésem, ha megírjátok a válaszaitokat.


"Követelmények" felétek:

-Értelmes válaszokat kérek (nem elhülyéskedni)

-Ha kérhetem maradjatok a témánál!

-Ne csak 2-3mondatban foglaljátok össze a gondolataitokat.

-Ha lehet akk ne legyen benne kérdés.


Ha ezeknek a "követelményeknek" eleget tudtok tenni akkor nagyon hálás leszek hisz ezzel rengeteg időt spóroltok meg nekem.

Előre köszi a válaszokat.



2021. máj. 19. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Rávilágított arra, mennyire nem vagyunk felkészülve egy világjárványra. Akár globálisan, akár egyénileg. Sokan felélték a megtakarításaikat, az egészségügy túl lett terhelve (és ez még csak nem is a legrosszabb forgatókönyv volt).

Át kellett térni otthoni munkavégzésre, távoktatásra, erre sem volt mindenki felkészülve, gyorsan kellett alkalmazkodni, illetve a cégekről is kiderült, hogy melyiknek fontos az, hogy a munka megfelelően el legyen végezve, akár otthonról is, ha ez megoldható, és melyiknek fontosabb az, hogy bent lássa az embereket az irodában.

Jobban előtérbe kerültek a családon belüli konfliktusok, ahol problémák voltak/vannak, azt az összezártság csak rontotta. Erről írtak több cikket is, és a Tanulom Magam videós csatorna is foglalkozott vele.

2021. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

PRO :

- Sok ember megtanult kezet mosni


- sokan megtanulták a higiéniás szabályokat és megértették azok fontosságát


- sokkal engedelmesebbek lettünk a hatalom,állam felé, mert beláttuk hogy értünk a mi életünkért hoznak fontos döntéseket és érdekünk ezek betartása


KONTRA: - megutáltuk egy életre a maszkot, mert nem lehet benne levegőt kapni. Nehezíti a légzést és torokszárazságot, torok kaparást idéz elő


-rengeteg embert el kellett bocsájtani. Sokaknak új pályát kell tanulni


-hatalmas válságot generált a vírus, amiből hosszú ideig nehéz lesz kijönni. Jövőre választások után több megszorítás is jöhet

2021. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Aki lepontozta az első választ, meg is tudná indokolni, hogy miért? A kérdésre érkezett normális válasz.
2021. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyémet sehogy. Semmit sem vettem észre belőle. Ha boltba megyek veszek fel maszkot, ennyi változott, semmi más.
2021. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek megszűnt a munkahelye,vagy csökkentették a munkaidejét, fizetését.

A munkáltatók kihasználják a helyzetet, a legtöbb állás amit látok nem fizet többet nettó 110-140-nél.

Az árak persze ​növekedtek.


A nagy bezártságtól sok ember meghízott, több lett a családon belüli erőszak, viták, kapcsolatok mentek tönkre.


Nem voltak műtétek, sok embernek jelentősen romlott az állapota. Voltak akik ebbe haltak meg, nem a koronába.


A háziorvosok nem látják el a betegeket, telefont se veszik fel. Ha nem oltakozni akar az ember, akkor ne is keressék őket. Egy sima gyógyszer felírás 2-3 napos próbálkozásba telik és akkor is leb4sz a doki hogy minek hívtam.


Kell maszk - nem kell.

Pl bemegyek egy irodába, rám parancsol az ügyintéző hogy vegyem le, nem kell, mindketten védettek vagyunk. Sértésnek veszi ha fent hagyom. Bejön egy 3.fél a helységbe aki elkezd visítani hogy miért nincs rajtam maszk.


Oltott - oltatlan.

Munkahelyen nyugodtan érintkezhet oltott és oltatlan. Dolgozhat az oltatlan, de szórakozni nem járhat sehova - majd csak a fityiszes balatonra.

2021. máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!