Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen gyenge ez a...

Miért ilyen gyenge ez a "kommunikációs útmutató a koronavírus tévhitekről és cáfolatukról" ?

Figyelt kérdés

"Az egészségügyi szakembereknek szóló kommunikációs útmutató a koronavírus tévhitekről és cáfolatukról itt érhető el.

" [link]

Átolvastam az útmutatót, és egyáltalán nem meggyőző, sántítanak az érvelései. Áprilisi kiadás, úgyhogy a laborszövekény teóriát tagadja még. Hol találhatnék színvonalas érveléseket ezen tévhitek ellen ?

A színvonalas alatt az értem, hogy több, mint az, hogy én tekintély vagyok, ezért higgy nekem, és hogy "az nem úgy van"....



2021. jún. 21. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Konkrétan mi nem meggyőző?


Amúgy ezt a laborszökevény dolgot is csak az amerikaiak erőltetik, nyilvánvaló politikai okokból.


Szerintem itt nem az adással, hanem a vétellel van a baj... Ha előre eldöntöd, hogy márpedig ez nem meggyőző, akkor azt is fogod tapasztalni.

2021. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak amerikában erőltetik, sőt erőltetni sem kell sehol. Azért az emberek többsége tisztában van vele, hogy ilyen vírus a természetben nem fejlődik ki.
2021. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

A kiadvány célja nem az alapos cáfolat, inkább, hogy kommunikációs tanácsokat adjon. Az egyik pontban írja is, hogy kerüljük, hogy túl sok állítást zúdítunk egy vírusszkeptikusra.

Ráadásul nem a "laborszökevény" hipotézist kritizálja az írás, hanem hogy a vírus mesterséges úton lett létrehozva és/vagy szándékosan kezdték el terjeszteni. A laborszökevény hipotézis szerint a természetből, denevérekből megszerzett vírust a Vuhan-i laborban vizsgálták, és ott történt egy baleset, amiért az elkezdett terjedni.

2021. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!