Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan látjátok, mi a legfonto...

Hogyan látjátok, mi a legfontosabb a felsoroltak közül társadalmi szempontból?

Figyelt kérdés

2021. jún. 24. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Teret adni a melegeknek
Megőrizni a keresztény értékeket
Tenni a klímaváltozás ellen
Felkészülni egy lehetséges 4. hullámra azzal hogy még több ember megkapja az oltást
52 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

A klímaváltozás elleni harc is fontos, de ott Magyarország olyan apró pötty, hogy sok rajtunk nem múlik. Erősen csökkent a CO2 kibocsátásunk az elmúlt években, és várhatóan tovább csökken, szóval, a ránk háruló feladat rendben van, nem ez a fő téma Magyarországon.


A 4. pont viszont csak rajtunk múlik, s leginkább minket érint.

2021. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Miért? Egyszerre csak egy dolog lehet fontos? Mi köze a klímaváltozásnak a keresztényi értékekhez vagy a többihez? Miért zárja ki egyik a többit? Egyszerre nem lehet mind fontos? Vagy ha a 4. hullámra készülünk, akkor nem lehet közben a "teret adni a melegeknek" (bármit is jelentsen ez) és tenni a klímaváltozás ellen? Vagy ha teret adunk a melegeknek (amit elmagyarázhatnád, hogy mit jelent), akkor azzal melegítjük a klímát is, vagy mi?
2021. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

4. hullámtól függetlenül is az egyik legfontosabb teendő lenne rendbe rakni az EÜ-t. Ez szerintem nem vitás.

Tenni a klímaváltozás ellen szintén fontos, de nem egy rövidtávú "harc". Ésszel kell csinálni, és nem szívvel. Az ilyen Grétás hisztik általában olyan megoldásokat szülnek, melyek rosszabbak, mintha nem tettek volna semmit.

Csökkenteni a CO2 kibocsátásunkat éppenséggel környezetvédelem nélkül is célszerű. Energiahordozók importjára szoruló ország vagyunk. Célszerű tehát csökkenteni ezek felhasználását. Megújulóenergia beruházásokkal, energetikai korszerűsítésekkel, stb.

A másik kettő hidegen hagy. Élni és élni hagyni az elvem, amíg a melegek engem nem bántanak, addig én sem őket, igaz ez a keresztényekre is.

2021. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Egyszerű kérdés pedig...

A felsorolt 4 pont közül számodra melyik a legfontosabb jelenleg, tehát szerinted mi az ami a jelenkori társadalomban a legfontosabb.


Teret adni a melegeknek (ez is szerintem egyértelmű és te is tudod mit jelent).

2021. jún. 24. 11:53
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Orbán Viktor!
2021. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem, tényleg nem tudom mi az, hogy "Teret adni a melegeknek". A melegek se akarják, hogy "teret adjanak nekik". Azt akarják, hogy ugyanolyan jogaik legyenek, mint másnak. Szóval tényleg nem értem a Teret adni a melegeknek választ.
2021. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb az én szememben a klímaváltozás. A legSÜRGŐSEBB a járványkezelés.
2021. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

4-es!


Ez esetben a legfontosabb az lenne, hogy nyíltan beszéljünk a problémákat okozó valód összefüggésekről.

Pl.:

"ez is szerintem egyértelmű és te is tudod mit jelent"

Nem, nem tudjuk számodra mit jelent. Ebből a hozzászólásodból, már kezd körvonalazódni a látásmódod, és te is sejted már egyes hozzászólóknak mi lehet a véleménye.

Én pl. most azt gondolom, hogy homofóbnak béjegeznél bárkit, aki konkrétabb megfogalmazást vár, és nem ért egyet feltétlen a "téradás"-sal. Szerintem Mo-on jogilag ugyan annyi terük van mint másnak, és nem jár nekik sem több.

A fő gond viszont az, hogy a felsorolt opcióidat kifejezetten árnyékra vetődésnek tartom. Épp a valós orvosolandó dolgokról terelik el a társadalom napirendjét. Más szóval az ezekem való lihegés csak mélyíti a valódi gondokat.



"ámodra melyik a legfontosabb jelenleg, tehát szerinted mi az ami a jelenkori társadalomban a legfontosabb."

Itt akét mondatrész között összefüggést implikálsz egyértelműnek, pedig több dolog kérdéses ebben az állításodban.

Én pl. különbséget tudok tenni abban, hogy nekem mi a fontos, és hogy szerintem a társadalom számára mi az.

2021. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Tudod #8-as direkt úgy fogalmaztam meg hogy ne legyen egyértelmű az álláspontom, így nem tudják összetrollkodni a szavazást.


Szóval mivel úgy néz ki sikerült elrejtenem az álláspontom így leírom én mit gondolok:


Magyarként számomra a legfontosabb hogy megőrizzük a keresztény értékrendünket és ez most kifejezetten fontos amikor a globalista nyugat rá akarja kényszeríteni a magyar népre hogy behódoljon a szivárvány-propagandának és a BLM mozgalomnak.

Mi eddig se kértünk belőle és ezután sem. Másfelől aki eddig meleg volt Magyarországon tudtommal ugyan úgy nem érdekelte a gyerekvállalás mint ahogy most sem. Szimplán együtt akar élni az azonos nemű párjával és erre eddig is megvolt a lehetősége ahogy ezután is meglesz.


A kormány viszont az új törvénnyel (ami mellesleg a Mi Hazánk javaslatára valósult meg miszerint a pedofilokról készüljön követhető adatbázis és ellenőrizzék azokat akiknél az elmúlt években több ezer gyerekről találtak fotókat.

Továbbá amit leír a törvény az a gyerekek védelméről szól, ami annyiban valósul meg mint ahogy eddig is hogy a szülő dönti el hogy mit nézet a gyerekével, hogyan neveli fel. Illetve a médiában 18 éves kor alatt nem lehet az LMBTQ-val kapcsolatos filmeket, sorozatokat, meséket sugározni amivel én teljesen egyetértek.


Ezzel a törvénnyel nem sérültek a melegek jogai csak szimplán meglett szabva hogy hol a határ a mássággal kapcsolatosan.

Ez a törvény eredményezheti azt hogy Magyarország megőrizze a függetlenségét a szivárvány-forradalomban.


Másfelől az egész alapvetően annak köszönhető hogy sokan elfelejtették mit jelent a kultúra, család, haza, szeretet, Isten szavak, eltűnőben van a vallás és a hit, hanyatlik a kereszténység.

A Bibliát pedig lassan át fogják írni hogy eleget tegyenek a melegeknek, ha ez bekövetkezik az egyház elveszti hitelességét, bár azon is el lehet gondolkodni hogy milyen pap az aki egy meleg pár házasságára áldást ad.



A klímaváltozás számomra azért csak másodlagos, mert úgy látszik a társadalom számára is nagyobb probléma a melegek elfogadását szorgalmazni mint sem a klímaváltozás elleni harc. Ameddig így van addig számomra sürgetőbb probléma ellen menni ennek, a család anya és apa akiknek lehet közös gyereke. Az azonos neműek együttléte pedig szimplán szexuális viszony amit a szerelem fűt, ettől ők még nem nevezhetőek családnak, ők szimplán azonos nemű párok.


Másfelől meg nézzük mi zajlik nyugaton:

Az "Anya" mint személy elnevezését akarják "szülő-személy"-nek nevezni a továbbiakban, mivel így eleget tesznek a meleg-mozgalomnak, így nem sérül az azonos neműek kapcsolati képe. EZT AKARJUK MI MAGYAROK IS!?

Nem lenne többé anyák napja mert kirekesztő?


Számomra abszolút nonszensz az egész és ennek véget kell vetni.


A járványra vonatkozóan pedig az a véleményem hogy most már ezzel együtt kell élnünk. Mivel folyamatosan mutálódik a vírus így újabb és újabb vakcinákat kell majd kifejleszteni és beadatni, elvégre akik beadatták az oltást tudhatják hogy nem fog örökké védeni. Aki pedig átesett a víruson gyakorlatilag ugyan úgy védett mintha oltva lenne.


Amennyiben lesz 4. hullám már nem számítok nagy halálozási arányra, viszont fel kell készülni rá hogy még jó pár évig itt marad ez a vírus.

2021. jún. 25. 09:46
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

#9

1. "úgy néz ki sikerült elrejtenem az álláspontom" nem, nem sikerült, de persze ez nem baj.

2. "aki eddig meleg volt Magyarországon tudtommal ugyan úgy nem érdekelte a gyerekvállalás mint ahogy most sem" ez szimplán hazugság, mivel sokan akarnak gyereket és attól még, hogy természetes úton nem lehet (bár igazából lehet, csak nem jönnek össze más neművel), szeretnének gyereke(ke)t.

3. "a szülő dönti el hogy mit nézet a gyerekével, hogyan neveli fel" ez így nem teljesen igaz, mivel ha a szülő szeretné ha a TV-ben menne egy LMBTQ-film nézheti meg a gyerekével (hivatalosan) és a felvilágosításkor (ami ha jól tudom még mindig 7. végén van) sem lehet szó más nemi identitásról vagy szexuális irányultságról

4. "A klímaváltozás számomra azért csak másodlagos, mert úgy látszik a társadalom számára is nagyobb probléma a melegek elfogadását szorgalmazni mint sem a klímaváltozás elleni harc." ebben bizonyos szintben igazad van, de lehetsz egyszerre LMBTQ ellenes meg környezetvédő is. A kettő nem üti egymást. (Ahogy amúgy a hazaszeretet és a másság elfogadása sem)

5. "Nem lenne többé anyák napja mert kirekesztő?" pontosan nem tudom mi megy nyugaton, de azt tudom, hogy Magyarországon az apák napját kevesen ünneplik. Ez nem kirekesztő az apákra nézve?

6. "fel kell készülni rá hogy még jó pár évig itt marad ez a vírus." ez sajnos valószínű, sőt újabbakat is várnak a tudósok. Épp ezért kell tenni a klímaváltozás ellen.

2021. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!