Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyen esetben miért rendelnek...

Ilyen esetben miért rendelnek ki tolmácsot?

Figyelt kérdés

Román anyanyelvü román állampolgár vagyok, a nevem is román, de mint látható jól ismerem a magyar nyelvet és írni is tudok. Erdélyben születtem és nőttem fel, egy többnyire magyarok lakta vidéken, ahol mi románok voltunk kisebbségben, így sok magyar barátom (sőt barátnőm is :D) volt, tehát kénytelen voltam megtanulni a nyelvet.


Tehát a történet, hogy idén tavasszal Magyarországon egy kis bajba keveredtem, aminek rendőrségi kihallgatás lett a vége. A helyszínen még magyarul beszéltem a rendőrökkel, de mire bekisértek a kihallgatásra már ott várt egy tolmács. Nevetséges volt az egész, minden kérdésre segítőkészen és érthetően válaszoltam, semmi szükség nem lett volna tolmácsra. A legviccesebb, hogy egy fiatal nőcske volt, aki tolmács létére épp csak dadogni tudott románul, de ragaszkodtak hozzá, hogy románul mondjam el a vallomásom. Persze kihasználtam a helyzet komikumát és szándékosan szleng szavakat és szinonímákat használtam, hogy feladjam neki a leckét.



2021. júl. 8. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Túlbuzgók voltak, illetve attól tartottak, hogy utólagosan előjönnél azzal, hogy kértél, de nem kaptál tolmácsot, ami az egész ügyet aláaknázná.


Mondjuk a béna tolmács dolgának megnehezítésével csak magadat szívhattad meg, nem mást. Ő nem fog lebukni, de ha valamit rosszul fordított, azzal csak te jársz rosszabbul.

2021. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze Jhonny! Majd egy rendorsegi kihallgatason jatszottad a Janit, amikor egy zabszemet sem lehetett volna feltuszakolni a seggedbe ugy becoltal kulalva!? :))) Ertem en, te roman-magyar! :)))
2021. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Készült jegyzőkönyv mindkét nyelven. Természetesen végigolvastam mielőtt aláírtam, tehát nem szivattam meg magam.
2021. júl. 8. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez előírás számukra. Pont azért, hogy később ne lehessen erre fogni, ha te azt mondod, hogy te ilyet nem mondtál a rendőrségen.
2021. júl. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fsms ***** válasza:

Ha nem adtak volna, akkor később ha megszorulsz eljárási hibára tudnál hivatkozni ezért.

Ezt akarták elkerülni, hogy valaki megússza az eljárást.

2021. júl. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyar iskolába jártál? Mert ha nem, akkor meglepő, hogy ilyen szinten tudsz magyarul, hogy jobban írsz, mint sok magyar, kíváló helyesírással.


Pl. a vesszőket is jól használod, nem csak a szavakat, amit sok kevésbé iskolázott magyar sem tud, ezért gyanítom, hogy csak trollkodsz, mert csak hallomás alapján ezt nem lehet így elsajátítani.

2021. júl. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*kiváló
2021. júl. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám troll kérdésnek.

A kérdés teljesen értelmes.

2021. júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: a trollságot csak arra írtam, hogy románnak adja ki magát. Aki csak hallomásból tanulta a magyar nyelvet, az nem tud ilyen szinten helyesen írni. Sok itteni beíró sem ír ilyen jól.
2021. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!