Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A lengyel-magyar barátság a...

A lengyel-magyar barátság a mindennapokban hogyan működik,ha a résztvevők esetleg nem beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
Ez inkább csak történelmi dolog,amit az idősebbek ismernek.

2021. júl. 11. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Oroszul viszont mindenki beszél. Az angol egyébként sem egy komoly nyelv.
2021. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Mért pont angolul te gyökér? Lengyelül, magyarul vagy oroszul még érthető lenne.
2021. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A lengyelek nem szólalnak meg sem oroszul,sem németül.

Már próbáltam,de csak az angol a nyerő,esetleg a francia de csak keveseknél!

Tudnillik voltak történelmi tapasztalataik az ügyben.

2021. júl. 11. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam Krakkóban. Azt a szót jegyezd meg hogy "wegier" (magyar). Volt akivel kézzel lábbal mutogatva is, de elvoltam. A lengyelek akikkel találkoztam, végtelenül aranyosak voltak, de persze én is a nekik kijáró tisztelettel viselkedtem. Nekem szinte csak pozitív tapasztalatom volt velük. 🇵🇱❤🇭🇺
2021. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért érdekes a kérdés,mert annyira nem egyezik a két nyelv,hogy szinte semmit nem értünk egymással.

Én nem beszélek angolul,ők nem beszélnek németül...úgyhogy azért ez egy nehéz történelmi kapcsolat lehet,ha mindenhez tolmács kell.

Minden oké,de nem értjük egymást sehogy sem.

2021. júl. 11. 14:07
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Akkor tanulj meg lengyelül. Remek nyelv, hajrá!
2021. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja,legfeljebb majd nézzük egymást.Különösen akkor,amikor a magyar lakosság kb. 10-12 %-a beszél idegen nyelvet.
2021. júl. 11. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Emlekeim szerint a 'lengyel piacon' siman lehetett uzletelni nyelvtudas nelkul is ... kezzel-labbal elmutogattak, hogy 300 a quartz ora :)))
2021. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Bezsélgetésnélkül nincsbarátság még magyar-magyar sem. A lengyelek attól még jó fejek.

Török diákjaim mentek arrafelé, megtanítottam nekik a polak, wengra dva bratanki...-t meg azt, hogy hangsúlyozzák, hogy a török a magyarnak rokon népe (Mohácsról kussoljanak).

Arany életük volt, meglepődtek nagyon.

2021. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

9es, ezt kár volt. Tudod hány török adja ki magát magyarnak a lengyeleknél?!


És rokon nép? Szép kis rokonnép írtott minket ~150 évig...

2021. júl. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!