Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Másodrendű állampolgárnak...

Másodrendű állampolgárnak számítok az EU-ban, mert keleti vakcinát kaptam?

Figyelt kérdés

Én elfogadtam az első vakcinát, amit felajánlottak, mivel azt gondoltam, a semminél bármelyik vakcina jobb. Úgy tűnik tévedtem, mert az EU szerint a keleti vakcina semmit se ér, úgy kezelnek, mintha nem lennék beoltva.


Olaszországba tervezünk utazni a párommal. Mivel mindketten kínait kaptunk, magán uton kell teszteltetnünk hogy beengedjenek az országba. Plusz az olaszok mindenhol kérik a green passt, ezért ha múzeumba vagy étterembe akarunk menni és eltelt 48 óra a legutóbbi teszt óta, nem engednek be minket. Emiatt a nyaralás alatt is kell teszteltetnünk. Ez több tízezer forintot jelent, nem is beszélve a vele járó kellemetlenségekről.

Franciáknál ugyanez.


Nyilván aki ilyenkor külföldre utazik, ezzel is számolni kell, de azt a pénzt jobban is el tudnánk költeni. Nem milliós nyaralásról van szó, próbálunk minél olcsóbban utazni, ezért ez arányaiban eléggé megdobja a költségeket. Persze ez is több, mint amit sokan megtehetnek, nincs okom panaszkodni.


Ugyanakkor felháborít ez az egész. A kormány azt ígérte, nem fogja semmilyen hátrány érni a keleti vakcinákkal oltott állampolgárokat, ők is szabadon utazhatnak majd. Persze én voltam a hülye, hogy egy szavukat is elhittem. Ezek után az lenne a minimum, hogy a Sinopharmmal és Szputnyikkal oltottaknak ingyenes tesztelést biztosítanak.


Ti mit gondoltok erről?



2021. aug. 25. 11:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Inkább harnadrendűnek, mert beoltottak.
2021. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"nem fogja semmilyen hátrány érni a keleti vakcinákkal oltott állampolgárokat, ők is szabadon utazhatnak majd. Persze én voltam a hülye, hogy egy szavukat is elhittem"


Igen. NÁLUNK.

Remélem Te se gondoltad komolyan, hogy az egész EU nevében beszél(het)?

2021. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

10

"Miért is kéne a kormánynak a tesztet fizetni más országok baromságai miatt?"

Csupán azért, mert ezt kommunikálták, hogy mindenki fog tudni szabadon utazni. Én is felháborítónak tartom, hogy a WHO által jóváhagyott oltást sem fogadják el, azonban ezt nagyon csúnyán félre lett kommunikálva. A kormány megígérte, nem jöttek létre a meggálapodások, erről meg nem magyar ember tehet. Őszintén örülök, hogy ennyi helyen jártál idén (én idén Horvátországba jutottam el több alkalommal is), ugyanis az ilyen "járvány van, maradjunk a fenekünkön és punktum" mentalitást baromi károsnak tartom, viszont szerintem az lenne az optimális, ha az ember az úticélját más prioritások alapján választaná meg, mint az, hogy az aktuális külügyminiszterek meg tudtak-e állapodni vagy sem.

Ami a legnagyobb fekete folt számomra az az, hogy Lengyelországgal miért nem sikerült megállapodni..

2021. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

12

Nálunk? Mikor korlátozták az országhatárokon belüli utazásokat az oltatlanok számára? Nem EU-ról volt szó, hanem azokról az országokról, ahova a magyar időnként így elő szokott fordulni. Ebben vannak EU (nem feltétlenül az összes) és nem EU országok. Az elején még normálisan születtek a megállapodások, de aztán -ha nagyon rosszmájú akarnék lenni-, minden egyes kétoldali megállapodás bejelentésével tanulhattunk meg egy új országnevet.

2021. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
13-as! Nem az alapján választottam helyeket, hogy hova mehetek, hanem amúgy is ezek voltak tervben, esetleg ősszel egy pár nap Prága de oda is mehetek. Nyugatra régóta nem járok, néha Ausztriába esetleg. Lengyelország az egyetlen, aminek én se örülök, egyetlen hely a keleti oltással nem látogatható helyek közül ahova idén vagy jövőre mentem volna. De ha ilyen hülye az ottani kormány akkor majd elköltöm a pénzem máshol. Ilyen helyre akkor se fogok menni ha lesz lehetőségem, szeptemberben beadathatok egy Johnnsont harmadiknak amivel azonnal utazhatnék, de nem fogok.
2021. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja annyit még hozzáteszek, hogy tavasszal még úgy volt, hogy a Szputnyikot hamar engedélyezi az eu, de mivel már a németek is érdeklődtek inkább szarakodnak azóta is, a pfizernek komolyabb lobbiereje van náluk. És szerintem a kormány mindent megtett, nem rajtuk múlt, hogy pár ország vezetése hülye és lemond a turisták elég jelentős részéről. Ja és nem vagyok fideszes mielőtt valaki azt hinné, de ebben nagyon nekik adok igazat, az oltások beszerzése talán az egyetlen dolog amiben maximálisan egyetértettem velük az elmúlt években
2021. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!