Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Felerősödött elnyomási kísérle...

Felerősödött elnyomási kísérletek ellenére mely ország(rész) a legélhetőbb mostanában (Erdély/Máramaros/Partium/Vajdaság/Felvidék/Kárpátalja )? Külhoni magyarok, ha nem kishazánkban, hanem a felsorolt területeken kellene élnetek, hol élnétek szívesen?

Figyelt kérdés
Hol lenne a legérdemesebb/legbiztonságosabb, ha új életet kezdhetnétek családotokkal a fenti elcsatolt országrészeken?

2021. aug. 26. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Te be vagy tépve?
2021. aug. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Lakna Romániában a fene
2021. aug. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Külhoni magyarok."
2021. aug. 26. 09:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Elsőke, rettentően átlátszó infantilis trollkodásoddal te még arra sem vagy képes, hogy holmi gyermeteg vitát szítsál.
2021. aug. 26. 09:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Külhoni magyarokhoz továbbra is:


"Hol lenne a legérdemesebb/legbiztonságosabb, ha új életet kezdhetnétek családotokkal a fenti elcsatolt országrészeken?"

2021. aug. 26. 09:27
 6/7 anonim válasza:
100%

A Bánságot is belesorolhattad volna :)) (igaz, ez a mai értelembe vett Erdély része)

Én egyértelműen Temesvárra költöznék. Igaz, a magyar lakossága meglehetősen lecsökkent, a sok Olténiábol odavándorolt román miatt, és a multikulturalitását is jelentősen elvesztette. Azonban hiába románosodott el, még mindig nagyon elfogadóak.

Még egyszer sem ért hátrány amiatt, mert magyar vagyok - egy tanáromat leszámítva, de ő meg váradi származásu.

Nagyon szeretem a várost, az építészete szép, tele van parkokkal, a Béga partja ki van építve.

Bár ott is zajlott a kommunista pusztítás és építkezés, azonban szerencsére egy csomó szép épülete megmaradt - sajnos azonban elég romosak. Idén lett volna kulturális főváros, azonban eltolták a járvány miatt, mivel a tavalyi városoknak meghosszabbították ezt a címet.

Szerintem egy élhető kis város, amennyire beleláttam. Vannak most már ottani ismerőseim is. S bár igaz, hogy a magyar népesség elég csekély, viszont a magyar kultúra is megjelenítteti magát. (Temesvári Magyar Napok, Magyar Színház, Magyar ifi közösségek-gondolom vannak felnőtteknek is).


Ha viszont fontos lenne, hogy tudjak magyarul kommunikálni, akkor valószínűleg Székelyföldre telepednék, ott is valószínűleg nem a nagyobb városokba, hanem ilyenekbe, mint Csík, Gyergyó, Udvarhely)


Kolozsvárra inkább nem mennék, mert ott elvileg nagy a szakadék a magyarok és románok között, habár Vásárhelyen is vannak ellentétek.

2021. aug. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Alig akarom elhinni amit Marosvásárhelyről (de akár Kolozsvárról is) írtál... Tényleg ilyen nagy az ellenségeskedés az oláhok (jó, ha valakinek ez szúrja a szemét: mai szóhasználattal románok) és a helyi magyarság között? Ha igen, egy ilyen szép, hangulatos városban, mint Marosvásárhely, miben-hogyan szokott ez megnyilvánulni? Anyaországiként még csak elképzelésem sincs az ilyen alaptalan, ellenségeskedő atrocitásokról!
2021. aug. 27. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!