Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyha nagyon magas a részvét...

Hogyha nagyon magas a részvét a politikai szavazásokon az nem oda vezet hogy minél magasabb a részvét annál több pénz áramlik be a politikába meg annál nagyobb hatalma lesz a politikusoknak és annál több embert tudnak egymásnak uszítani?

Figyelt kérdés
Technikailag szedjétek darabokra ezt a kérdést és próbáljuk meg a realitás talaján meg közelíteni hogy is van ez?

2021. szept. 1. 02:20
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Nem azt irtam. Azt irtam hogy az lenne az egyik véglet de ez nyilván sehol sem valósult meg.
2021. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Az erős politika meg az erős állam nem ugyan az ugye mert lehet az állam gyenge is miközben a politika nagyon erős mint Magyarországon!


Vagy ez a rész nem így van?


Na és ha nagyon erős a politika egy országban gondolom ez Magyarországon el mondható! Mit lehet tenni ellelne? Ilyenkor le kell szavazni egy másik politikust abban bízva hogy majd az máshogy fogja csinálni? És Amerikában ahogy tudom épp azért Amerika mert ők nem akarnak függni ettől ezért ott nem nagy a politika szerepe ugye? De ott is lehet nagy hatalma is egy politikusnak ugye? Vagy mostanra egyre nagyobb lett nekik a hatalmuk?

2021. szept. 1. 23:07
 43/51 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki bővebben kérlek!
2021. szept. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Akkor nézzük egyesével az hogy Magyarországon erős a politika el mondható nem? Viszont az állam már egyre gyengébb tehát lehet gyenge is az állam miközben a politika erős! Nem?
2021. szept. 1. 23:17
 45/51 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni ellelne? Ilyenkor le kell szavazni egy másik politikust abban bízva hogy majd az máshogy fogja csinálni?
2021. szept. 1. 23:17
 46/51 anonim ***** válasza:

Tehát nezzük egyesével!

Mit értesz erős politika alatt? Ha már ezt el tudnád mondani előbbre jutnánk.

2021. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

„ 30/46 A kérdező kommentje:

Tehát alapvetően az embereknek is az elvileg jó ha az állam erősödik nem? Viszont ezt a politikusok akár könnyen ki is tudják használni vagy nem? Mert gondolom Magyarországon ezt tették az elmúlt 30évben! Oroszországban meg az állami szerveket a civilek ellen fordították nem?



31/46 anonim válasza:

Igen

Ezek arra vonatkoznak hogy az állam mekkora szerepet vállal a gazdaság szabályozásában meg mekkora az ujraelosztás mértéke.

Nem katonai vagy külpolitikai erősségre kérdeztél rá.


Dehát ezt a részét már le tisztáztuk és egyet is értettél azzal amit írtam! Na de ez pontosabban az hogy meg figyelik az embereket meg hogy a politika dönt sok kérdésben az egyént el lehetetlenítik nincs demokrácia stb hát ez egy elég tág fogalom értem azt is hogy Magyarország nincs olyan mélységekbe mint Oroszország! A politikusok kezébe van egy nagy csomó dolog média egyetemek stb Meg amolyan autokrácia van pl a nép szeretne jóléti államot de ezt felfele számolják! Le építik az intézményeket! Ami gyenge államot eredményez viszont a politikus hatalma nagy nem? Ki tudja miket fognak meg tenni kilóra meg vett bíróságok koncepciós perek stb hát nem ez jelenti azt hogy a politika erős?

2021. szept. 2. 00:11
 48/51 A kérdező kommentje:

Szal na te csak az egyik felére adtál választ és ara mondtad hogy igen de ezt a részét is oda írtam ami már az erős politikára vonatkozott: Viszont ezt a politikusok akár könnyen ki is tudják használni vagy nem? Mert gondolom Magyarországon ezt tették az elmúlt 30évben! Oroszországban meg az állami szerveket a civilek ellen fordították nem? Szal így már elégé elkülönítettük az erős állam nem ugyan az mint az erős politika!



Na és ha nagyon erős a politika egy országban gondolom ez Magyarországon el mondható! Mit lehet tenni ellelne? Ilyenkor le kell szavazni egy másik politikust abban bízva hogy majd az máshogy fogja csinálni? És Amerikában ahogy tudom épp azért Amerika mert ők nem akarnak függni ettől ezért ott nem nagy a politika szerepe ugye? De ott is lehet nagy hatalma is egy politikusnak ugye? Vagy mostanra egyre nagyobb lett nekik a hatalmuk?

2021. szept. 2. 00:23
 49/51 anonim ***** válasza:
Tehát az erős politika a korruptat jelenti?
2021. szept. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Autokrácia az erős politika?
2021. szept. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!