Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz e még VALAHA valamiféle...

Lesz e még VALAHA valamiféle konszenzus a jobb és a baloldal, a kelet és a nyugat között vagy már örök időkig kell hallgatni a szardobálást, az anyázást, az ellettcsalvaminden-t miközben a jövő egyre sötétebb? Mert én ezt megelégeltem örökre.

Figyelt kérdés

Mi kell hogy a békességet végre többre értékeljék a futballszurkoló-mentalitásnál ami mindkét politikai oldalon fellelhető? Még egy világégés? Mert lassan úgy érzem hogy ott vagyunk ahol 1914-ben volt a világ és már nincs visszaút mert az emberek alig várják hogy agitálhassák a másik oldalt és őket már csak a halottakkal teli utcák fogják észhez téríteni.

Már a nagyhatalmak vezetői is gerjesztik a feszkót mindkét oldalon:

[link]

Békét akarok, jövőt építeni, felmutatni valamit az évtizedek alatt, nem pedig megismételni a 20. századot és háborús áldozattá válni csak mert pár gazdag vénember azt akarja.



2021. szept. 17. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem lesz.

Ez pont olyan, mint amikor egy házasság végérvényesen megromlik.

2021. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ehhez az kellene, hogy legyenek alternatívák, de a fidesz szándékosan ilyen kétpárti rendszert hozott létre, ahol csak nagy tömbpártoknak van esélyük.


Normálisan a jobboldalon is lenne több párt, és ha az embereknek elegük van a fideszből, de nem akarnak a baloldalra szavazni, akkor választanának a többi jobboldali párt közül.


De Orbánnak ez nem tetszett, hogy ő csak egy alternatíva legyen a sok közül, ezért úgy machinálta meg a választási rendszert, hogy csak tömbpártnak van esélye, és így mondhatja a jobboldalon, hogy ha más pártot is csináltok, akkor szétoszlik a szavazat, és akkor vesztünk.


Szóval addig, amíg ez a választási rendszer van, nemigen fog változni a helyzet, mert Orbán mellett nem él meg másik komolyabb jobbos párt, ami alternatívája lehetne, csak ilyen MH-féle mikropártot tűr meg, de azt is csak addig, amíg nincs nagyon az útjában.

2021. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Ehhez első körben egy ellenzékváltás kéne, amelyik képes normálisan, higgadtan, értelmesen kommunikálni.
2021. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én fideszes vagyok, de nekem is jobban esne ha inkább nem is lenne ilyen hogy baloldali meg fideszes hanem csak béke lenne. De szerintem ez az ember alapvető természete miatt nem lehetséges.

25/n

Szilvi

2021. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A háttérben van konszenzus nyugodj meg. Csak a pórnépnek megy a cirkusz. A régi régi oszd meg és uralkodj stratégia.
2021. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!