Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor lesz Európában összlakos...

Mikor lesz Európában összlakossági összefogás a cenzúra ellen?

Figyelt kérdés
A politikai médiák oldaltól függetlenül folyamatosan cenzúrázzák ki azokat a véleményeket amik nem értenek velük egyet, e nem más mint emberi jogok és szólás szabadság korlátozása. Mikor fog össze a lakosság hogy a cenzorként működő személyek adatait nyilvánosságra hozzák és ezeket elkergessék?

2021. okt. 1. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A cenzúra állami részről valósulhat meg, vagyis ha az állam vagy állami pénzből fenntartott média cenzúráz ki tartalmakat.


A nem állami médiák szerkesztői azt tesznek be vagy hagynak ki, amit akarnak.

2021. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
1: ma már tech giant cenzúra van, nem állami.
2021. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Hol kezdődik az egyik és hol ér véget a másik?

A politikai trollok tiltása cenzúra, vagy a saját platform védelme?

Ha a saját közönséged nem választhatod meg, akkor a nagyobb online jelenléttel rendelkező tömörülés elnyomhatja a véleményedet akár sima trollkodással, akár tömeges véleménynyilvánítással?

A hangos kisebbség fontosabb a csendes többségnél?

2021. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Mit cenzúráz most Európa?
2021. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2: na igen, ha egy ilyen platform elér egy bizonyos piacbefolyásoló méretet, akkor más szabályok kellenének, hogy vonatkozzanak rá, pl. hogy politikai okból nem tilthat le senkit, ha nem törvénytelen, amit mond.


A Facebook-ra pl. lehetne ilyen szabály.

2021. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: Például: még 2020-ban az egyik AstraZeneca oltás kifejlesztésével foglalkozó kutató (már nem emlékszem a nevére, ő vezette a teszteket) írt egy Facebook posztot (tényleg ő volt, nem kamu profil), amiben leírta, hogy nemsokára el kezdenek oltani vele, de ez nagyon rossz ötlet, mert még a legutolsó teszten is okozott súlyos (főleg a szívet érintő) mellékhatásokat. Leírta, hogy ő ellene van, ne vegye fel senki, még idő kell, hogy tényleg jó legyen. Másnap estére már törölve volt a poszt. Utána rá 1 hétre azt írta ki, hogy ezzel kapcsolatban akart interjút is adni, de minden csatorna visszamondta a kérelmet, mert azt a parancsot kapták, hogy nem szabad megszóltatni a médiában ezt az embert. Ezt a posztját is törölték. Ha ez nem cenzúra, akkor nem tudom, hogy mi az.
2021. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: olvass utána hogy volt ez pontosan, de ne csak konteós forrásokból, mert voltak itt még körülmények
2021. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: #6 vagyok. Én csak ezeket láttam. Még eredeti forrásban, FB-on, az eredeti posztokat. Próbáltam utánaolvasni, 2 cikket el is mentettem, de 1 hónap múlva mikor újra meg akartam volna nyittani őket, már egyik sem volt elérhető. De itt nem ezen a témán van szó, hanem a cenzúrán, miszerint törölték a mondanivalóját. Akármi is volt, a cenzúrázás az megtörtént.
2021. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vetted volna észre eddig kérdező, a "terrorizmus elleni harc" és a "szervezett bűnözés elleni intézkedések" zászlói alá lényegében ma már bármit be lehet suvasztani, ami érdeke valamiért egy államnak. Mindig ezekbe a falakba fogsz ütközni, ha az éppen hatalmat gyakorlók érdeke ezt kívánja. Ferdítés, hazugság, cenzúra, adatgyűjtés, listázás...
2021. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!