Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kezdtek terjedni manapsá...

Miért kezdtek terjedni manapság ezek az úgynevezett férfijogi mozgalmak?

Figyelt kérdés

Angol nyelvű oldalakon futok bele ilyen "Men's Rights Movement" szószerint fordítva kb. "férfijogi mozgalom" írásokba.


Annó a nőket teljesen elnyomták pl. semmilyen életpálya nem állt rendelkezésükre a gyerekszülésen, háztartási munkán kívül, de ezek a férfijogi oldalak szinte semmi másról nem szólnak, minthogy egy csapat pasi dühöng, hogy a nők nem akarnak lefeküdni velük, és kevesebb jog kéne a nőknek, hogy engedékenyebbek legyenek a pasik felé.


Én időnként a Férfihang-ot is szoktam olvasni. A cikkekben még lenne is 1-2 logikus megállapítás, de bőven keveredik féligazságokkal. Ezt megspékelve a frusztráltsággal, rosszindulattal, sértettséggel és felelősséghárítással.


De nem értem, miért jöttek létre ilyen "férfijogi mozgalmak", mivel manapság sajnos ugyanazért a munkáért a férfiak még mindig több pénzt kapnak, mint a nők. Vagy állásinterjúkon nem a férfiakat küldik el 25-35 éves kor között, mivel biztos hogy szülni fognak.

Vagy nem a férfiaknak kell félniük éjszaka az utcán attól hogy esetleg megerőszakolják őket. És még tudnám sorolni.


Tehát mi értelme az ilyen férfijogi mozgalmaknak? Mit akarnak elérni?



2021. nov. 7. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Eltanulták a nőktől.
2021. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Jó trollkodni a feminácikkal.
2021. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Mert a férfiak egyes jogai szintúgy csorbát szenvednek. Például nem egy olyan eset van, mikor egy pedofil nő megerőszakol egy kiskorút, a társadalom reakciója meg az, hogy hű de szerencsés, ingyen szex... Vagy ott a sztereotipia, hogy férfi nem üt meg nőt, amit egyes nők rendszeres bántalmazásra használnak fel.

Elküldik a nőket az állásukból? Na ne viccelj, IT iparban nem egy nő kollégám van, aki segghülye, azért van ott, mert jó csöcsei vannak. Rémálom velük dolgozni, ha férfiak lennének fel se vették volna őket.

Szóval nem, nem csak a nők vannak hátrányos helyzetben, mindkét nemnek megvan a maga baja.

2021. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

A ludditák szétverték a gépeket, mert féltek, hogy elveszik a munkájukat.

A katolikus egyház létrehozta az inkvizíciót, mert féltette a hatalmát.

Hitler gázkamrába küldte az "alsóbbrendűeket", mert féltette az árja "faj" tisztaságát.

A világ változóban van, és mindig lesz, aki fél a változástól.

2021. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 molnarmarcell21 ***** válasza:
72%

Több válasznak is igaza van. Egyrészt az ilyen mozgalmak trollkodások, amikor egy privilegizált csoport a hátrányos helyzete ellen szervezkedik.


Ugyanakkor esetenként jogos is lehet, valóban érik hátrányok nemi alapon a férfiakat is (egy tipikus példa a gyermekelhelyezés).


Ezért lenne fontos a nemi esélyegyenlőség, hogy senkit se érjen emiatt hátrány.

2021. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem terjednek. Attól, hogy te olvasol valamiről, amit korábban nem ismertél még nem jelez széleskörben növekvő népszerűséget.


Lassan vagy 10 éve olvastam róluk először, vicces volt a seggfájásuk. Azóta egy fikarcnyit nem tűnnek kevésbé marginálisnak. A magyar hülyéken a férfihang.hu-n lehet röhögni. Csak sajnos a legviccesebb idióta, az alapító, már megunta és otthagyta a dolgot, miután szerzett magának egy nőt :D

2021. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Alain Delon ***** válasza:
19%
Az óvodás attitűd miatt, hogy utánozzák a nőket.
2021. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

amelyiket én szoktam olvasni az konkrétan az egyik legszélsőségesebb gonoszság és a beteges rosszindulat ellen alakult meg ügyvédekből és elvált férfiakból...kényszerből.

mégpedig azért mert válás/szakítás után a nők 99%a úgy képzeli el a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, hogy onnantól az apa megszűnt szülőnek lenni, megszűnt apának lenni.

ezért a kisgyereket minden erejükkel az apa ellen nevelik, elrejtik az apa elől, korlátozzák a kapcsolattartást, megvádolják az apát mindenféle aljas dolgokkal-ilyesmiért a héten kapott felfüggesztett egy anyuka amúgy, hamis tanúzásért-és a legtöbb esetben eleve anyukának ítélik a gyermeket.

és akkor ez a mozgalom azért jött létre, hogy segítse azokat a férfiakat jogilag, akiknek esze ágában sincsen lemondani a gyerekéről csak azért mert a nője lelépett/megcsalta/stb.

Apák az Igazságért

2021. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

"manapság sajnos ugyanazért a munkáért a férfiak még mindig több pénzt kapnak, mint a nők"


Az, hogy a férfiak ÁTLAGfizetése nagyobb, nem azért van, mert többet kapnak ugyanazért. Azért van, mert más területeken dolgoznak ÁTLAGosan. Bűncselekmény Magyarországon ugyanazért a munkáért nemi alapon eltérően fizetni, ismerkedj meg a joggal, és ne terjessz ilyen baromságokat.


Szerinted melyik cég alkalmazna férfiakat, ha a nőknek kevesebbet is fizethetne ugyanazért a munkáért? Nem tűnik fel az ellentmondás?


"ezek a férfijogi oldalak szinte semmi másról nem szólnak, minthogy egy csapat pasi dühöng, hogy a nők nem akarnak lefeküdni velük"


Talán nem kamugépektől kéne az információkat szerezned. Egy egyszerű google kereséssel többre lehet jutni:

Munkahelyi halálok 93%-a férfi

Gyilkosságok áldozata 76%-a férfi

Öngyilkosságok 75%-a férfi

2021. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

A Tinderen nekem van 1 nap alatt 1 -2 matchem. Egy 10 szinttel alattam lévő nőnek meg van 100+ három óra alatt.


Na ezen kéne változtatni, mivel a brutális párkapcsolati egyenlőtlenség át fog szivárogni az élet más területeire is.

2021. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!