Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ez a Trianonnal...

Miért van ez a Trianonnal kapcsolatban? Nem értem

Figyelt kérdés
Én konzervatív vagyok, nacionalista, hisz imádom az országot és a magyarokat. De miért van az hogy az ilyen sok mi hazánkos, kopasz, buta ember teljesen el akarja törölni a Trianont? Én értem hogy van 2 millió magyar Erdélybe, de ott van még 6 millió vagy több román is! Azokkal mi van? Ők kilőhetik magukat az űrbe? Vagy azt gondolják hogy a felvidéki Kassa, ahol 6% a magyarok aránya ott majd örülni fognak annak hogy újra hozzánk tartozhatnak? Ha igazságosak lennének a határok akkor a felvidék és a vajdaság kis része lenne csak a mienk, meg talán Észak-Erdély. De ez is csak maximum

2021. dec. 23. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Ők Horthy fasiszták,ami egy tévút.


Csak a hungarista konnacionalizmus segítségével lehetne megoldani a problémáinkat.


[link]

2021. dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Mert a Trianon az a gumicsont, amire minden ostoba túrbómagyar ráharap.


Az egész teljesen értelmetlen és lehetetlen ötlet, márcsak azért is, mert azóta újabb szerződések léptek érvénybe, ami a trianoni békeszerzödést felülírja!


A másik meg, hogy ezeken a területeken - ahogy a kérdező is írta - nem sok magyar él, és ők sem feltétlen akarnának Magyarorsza´ghoz csatolódni.

2021. dec. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

"Én konzervatív vagyok, nacionalista, hisz imádom az országot és a magyarokat."

Én liberális vagyok, és én is imádom az országot és amagyarokat.

A konzervatív és a nacionalista mást jelent.

Nacionalista pl. az, aki a sajátját felsőbbrendűnek tartja másénál, és ezen az elven feljogosulva érzi magát azok elnyomására.


Én imádom az országomat, de úgy vagyok vele, hogy teljesen okés az, ha a román ember is ugyanúgy imádja a saját országát, ameddig nem terjed az imádata arra, hogy az ottani kisebbségek jogait elnyomják, nyelvhasználat.

2021. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A nacionalizmus nem feltétlen felsőbbrendű
2021. dec. 23. 10:09
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Először is leszögezném hogy nem vagyok ez a mindent vissza típus, viszont amikor Kassát elcsatolták kb ilyen minimális volt a szlovákok aránya, vagy pl Délvidéken kb 25% volt a szerbek aránya, és most meg szín szlovák, szerb területek.


Először is ezek a területek eléggé kevertek voltak, és egyébként ma is azok. Szóval rengeteg olyan ember van akinek mondjuk az anyja magyar az apja szlovák és jelenleg a szlovák állammal azonosul, mert igazából nincs különösebben erős identitása, de ott van a többségi társadalom vele azonosul. Ha mondjuk Szlovákia Magyarország része lenne, hidd el nem csak fél millió lenne az ottani magyarok száma hanem sokkal több, mert ezek a bizonytalan identitásúak a magyar államot választanák. Csak úgy mint pl az 1910-es népszámláláskor kijött egy eredmény, rá nem sokkal később volt egy román és csehszlovák népszámlálás azon meg más eredmény jött ki, pont mert ez a kevert réteg megváltoztatta az identitását.

A másik dolog a betelepítés, a Délvidék azért lett 25% szerb területből 90% szerb terület mert rengeteg szerbet költöztettek be Koszovóból, Boszniából hogy eltolják az etnikai határokat. Erdélyben ugyanez történt, ott is több millió román költözött be Trianon után, gyakorlatilag a mai erdélyi románoknak vagy a fele 1920 előtt nem is élt ezen a területen.


Persze maradjunk a valóságnál, ha mindent visszacsatolnának, még ezek mellett is kisebbségben lennének a magyarok, ami nem lenne jó és egy irányíthatatlan államot jelentene. Annyi területet kell visszacsatolni hogy a magyarság aránya ne csökkenjen 80% alá. Pl vegyük ezt:

[link]

Ha holnaptól ezeket a területeket visszacsatolnák akkor az ország népessége úgy nézne ki hogy:

Magyar: 12 millió

Ukrán: 1 millió

Szlovák: 0,5 millió

Szerb: 1 millió

Román: 2 millió

Ha megnézed ennek az országnak a legnagyobb népsűrűségű területe a középső részek Alföld, Pest megye, Dunántúl lenne, ahol magyarok élnek. Simán be lehetne költöztetni innen mondjuk 1 millió magyart Délvidékre, és 1,5-2 milliót Észak Erdélybe, ezek után minden régió magyar többségű lenne, erre rájön még egy természetes asszimiláció, nemzetiségi kivándorlás és hoppá ugyanolyan szinmagyar területekké válnának mint a többi régió. A románok, szerbek is így csinálták és látod működött. És ha ennek a területnek a magyarság aránya 90% lenne akkor lehet tovább menni mondjuk és elcsatolni még pár erdélyi vagy felvidéki megyét és igy tovább apránként. Ez egy lassú több évszázados folyamat lenne.

Persze ez csak elmélet, mert most 2021-ben mindenféle revízió teljesen irreális.

2021. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért az etnikai viszonyok nem minden,pl Dél-dobrudzsa esete. A románok mikor megkaparintották kisebbségben voltak, és történelmileg sem volt a 2 oláh fejedelemség része mégis ilyen alapon manapság "románnak" tartanád.Holott csak egy erőszakos asszimilációnak köszönhetően román. Erdély sem az! max bitorlója, az összes váruk, magyar vagy szász építésű eredetileg.
2021. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Mert a kisebbségeknek nincs joguk elszakítani egy ország területét. Ezek a népek itt csak kisebbségek, a románok pl. betelepült kisebbségek, nincs joguk tehát önálló román államhoz az ország területén. Egyébként én Trianon után inkább deportálnám ezeket a kisebbségeket a francba, főleg a románokat. Ők amúgy is nagyon gáz nép, jobb nem keveredni velük. (Bár a szlávokkal sem tanácsos.)
2021. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gyász fázisai: tagadás, düh, alkudozás, depresszió, elfogadás. Az elfogadás fázisba nem jutottak még el.


Ezt nem cinizmusból írom, tényleg óriási nemzeti tragédia a trianoni békeszerződés.

2021. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
8, csakhogy bármelyik pillanatban visszaszerezhetjük a területeket. Mindig lesznek háborúk, változások. Pl. csak egy helyzet: a cigányok többségbe kerülnek Erdélyben is, Magyarországon is, majd egyesül a két terület. A románok is egy pillanat alatt szerezték meg 800 év után. Ostobaság nem készülni a lehetőségre. Sajnos mi valóban nem is készültünk soha. Kárpátalját többször simán elfoglalhattuk volna... Délvidéket is éveken át, a délszláv háborúban, Jugoszlávia összeomlásakor, volt, hogy Amerika kérte, hogy támadjuk meg Szerbiát. Szlovákia megalakulásakor a Felvidéket.
2021. dec. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
"Amit erő és hatalom elvesz, azt idő és kedvező szerencse ismét visszahozhatják"
2021. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!