Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Táppenzre csak az a háziorvos...

Táppenzre csak az a háziorvos irhat ki akihez be vagyok jelentkezve?

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ki igazolhatja a keresőképtelenséget?


A biztosított keresőképtelenségét az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozott egészségügyi szolgáltató (intézmény) finanszírozási szerződésben nevesített orvosa, és a keresőképesség elbírálására jogosító szerződést kötött orvos igazolhatja. Tehát magánorvos nem jogosult a táppénzhez szükséges keresőképtelenség igazolására.


A keresőképtelenség, illetve a keresőképesség elbírálására jogosult (szak)orvos:


a háziorvos

a házi gyermekorvos

a járóbeteg-szakellátás orvosa, ha az intézményvezető erre feljogosította és területileg vagy a háziorvos beutalása alapján a beteg ellátására illetékes

az ideggondozó szakorvosa, ha az intézményvezető erre feljogosította

a bőr- és nemibeteg-gondozó szakorvosa, ha az intézményvezető erre feljogosította

a tüdőgondozó szakorvosa, ha az intézményvezető erre feljogosította

az onkológiai gondozó szakorvosa, ha az intézményvezető erre feljogosította

az egészségbiztosítási pénztári feladatkörében eljáró fővárosi, illetve megyei kormányhivatal (továbbiakban: kormányhivatal)

a kormányhivatallal felülvéleményező tevékenységre szerződött főorvos

2022. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de én is voltam már másik orvosnál, aki megállapította, hogy beteg vagyok. Egyeztetett a háziorvosommal, aki kiállította táppénzes papírt.
2022. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!