Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más is átverve érzi magát a...

Más is átverve érzi magát a kötlező 3-ik oltás miatt?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal covidos voltam. Most ősszel meg kaptam a két pfizerem is. Eldöntöttem, hogy nem szeretnék többet kapni, ennyi elég volt ebből. Erre ma bedobják a kormányinfón, hogy 2 oltás nem oltás? Ez azt jelenti, hogy márciusban már nem szamítok majd védettnek. Ezt mást nagyon bosszant?

2022. jan. 13. 11:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Miféle hülyeség az, hogy "eldöntöttem." A vírus köp arra, hogy te mit döntöttél. Amúgy ha Pfizer nem szimpatikus, van másféle vakcina is.
2022. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%

Engem nem.

Egy háromszor oltott.

2022. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
35%

Senkit nem érdekel, hogy te mit döntesz el, nem körülötted forog a világ, na meg a vírus terjedése.


Lehetsz oltott és oltatlan státuszú is, azt is eldöntheted :)


Nyilván a pontos szabályokban úgy fog szerepelni, hogy a 2. oltástól eltelt x idő (feltehetőleg 6-8 hónap) után fog oltatlannak számítani az ember, így ha te ősszel oltattál, még egy ideig rendben leszel.

2022. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
73%

Engem is bosszant, hogy hiába vagyok oltott, ugyanúgy érintenek a védelmi intézkedések, erre még ráadásul a védettségi bizonyítványomat is vissza fogják vonni, mert csak 2x szúrattam.

Csak annak örülök, hogy 3 hónap múlva jönnek a választások, ott majd 'meghálálom' mindezt a rengeteg jócselekedetet :]

2022. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, ez nem olyan, mint a jogosítvány vagy az esküvőd, hogy egyszer elég "megcsinálni" és az érvényes életed végéig.

A védőoltásnak nem az a célja, hogy legyen egy lyuk a karodon, hanem az, hogy egy vírus ellen legyél valamennyire védett. Ha ez a védettség nem szól egy életre, akkor újra meg újra be kell magad oltatni, hogy a lényeget - a védett állapotot - meg tudd tartani.

Hiába voltál már beoltva 2-szer és voltál már beteg, a vírus ezt lesz@rja. Csak az számít, hogy jelen pillanatban van-e elég antitested, védekező képességed vagy nincsen. A mai ismereteink szerint sajnos ezek a védőoltások csak fél évre adnak védettséget.

Megjegyzem, szerintem még az sem biztos, én 5,5 hónappal a második oltás után kaptam el és nagyon csúnya volt.

tekintsd úgy mint ez evést! Hiába ettél tegnap ebédet, attól ma még ugyanúgy éhes leszel, holnap is meg holnapután is. Mindig kell enned újra meg újra, nem elég egyszer az életedben.

2022. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es. Én is igy fogok tenni a parlamenti választásokon.


Átverik az embereket (csak ezt az első három lény nem érzi). Mondom ezt úgy, hogy mindig is komolyan vettem a maszkhordást és az oltással sincs bajom. De arról Én döntök, hogy egy évben 4x beoltsanak-e vagy nem, kedves lények. Elég beteg is voltam, Édesanyám is és tudom, mit tud okozni a covid.

2022. jan. 13. 11:48
 7/29 anonim ***** válasza:
21%
Emlékeztető oltások mindig is voltak, bár mondjuk ehhez ész is kéne... Lengyelországban pl 60-as években kitört a fekete-hímlő járvány egy nagyobb városon belül és mindenkit ország szerte kétszer oltottak be... és ott is volt karantén, oltási igazolás stb és nem balhéztak az emberek....
2022. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%
Én már az elsőnél is átverve éreztem magam.
2022. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%
Én meg azért érzem átverve magam mert buta, konteós vagyok néhány ember szemében mert nincs oltásom, pedig átestem rajta, 2 nap hőemelkedéssel, mégis a vakcina az első kérdésük, hiába vagyok védett természetes úton...
2022. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
59%
Azt értem, hogy valaki háromszor oltat. Azt is értem, ha valaki oltásellenes és nem oltat. De amögött mi a motiváció, hogy kétszer jó az oltás, de harmadszor már nem? Milyen plusz kárt okoz a harmadik, amit az első kettő nem?
2022. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!