Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ügyvédek jól tudnak aludni,...

Az ügyvédek jól tudnak aludni, miután vérre menően védenek szadista gyilkosokat?

Figyelt kérdés
Évtizedekig volt egy ügyvédem (ingatlanügyekre specializálódott), már nyugdíjas. Egyszer azt mondta, ő soha nem vállal válóperes és büntetőjogi ügyet. De rajta kívül nem taláálkoztam ilyen ügyvéddel.
2022. jan. 24. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Most óriási újdonságot fogsz hallani: az ügyvédnek ez a dolga. :)

A szadista gyilkosokat pedig többnyire kirendelt ügyvédek védik, pont azért, mert a jobb és neves ügyvédek nem vállalják a védelmüket (kivéve ha a vádlott dúsgazdag és meg tudja fizetni). Ha azonban a helyzet teljesen egyértelmű, a bíróság el fogja őt ítélni, akármit is tesz az ügyvéd. A célja legfeljebb az, hogy ahol halálbüntetés van, ott kiharcolja az életfogytiglanit, ahol meg az életfogytiglani a legsúlyosabb, ott kiharcolja x évtized elteltével a feltételes szabadlábra helyezést.

2022. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Nyilvának akinek az ilyesmi vállalhatatlan lenne, az nem is vállal ilyesmit.
2022. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Egy jogállamban mindenkit megillet a védelem. Vannak olyan országok, ahol nem így van, de azok nem jogállamok.
2022. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanos ügyvédek nemigen védenek rablógyilkosokat. Specializálódnak.
2022. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, utolsó, de épp ezt mondta, hogy ő nem védene rablógyilkosokat, ezért lett ingatlanjogász (megjegyzem az egyik legjobb)
2022. jan. 24. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Civilizált társadalmak nem akadnak fenn olyan dolgokon, hogy a legalja gyilkosnak is járnak jogok, pl. a védelemhez való.
2022. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, én pl nem védtem volna annak a szegény öreg néninek a roma gyilkosát, aki fejszével szétverte a fejét valami 60 Ft-ért, meg ehhez hasonló gyilkosokat. Semmi pénzért!
2022. jan. 24. 18:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bolti eladóként azért eladtál volna a rokonainak élelmiszert, ha tudod, hogy neki küldik be csomagként?


Az ügyvédeket nem minősíti, hogy kiket védenek, ennyi. Ez a dolguk, annak a megtagadása pedig lustaság.

2022. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sintérként meg állatokat megölni. De van erre egy jó mondás, mindenki maga választja a szakmáját....kinek mi fér bele
2022. jan. 24. 18:54
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Magyarországon jogvédelem helyett jogszolgáltatás van. Látszik a törvények alacsony minőségén.


Az ügyvédnek ilyen közegben az a dolga, hogy a fizetéséért cserébe kihozza a helyzetből a lehető legjobbat az ügyfele számára.


Üdv: Columbo

2022. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!