Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberi szervezetre mi...

Az emberi szervezetre mi halálos? Volt, amper? Villanypásztor egységet ki lehet valahogy mérni ilyen tekintetben?

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Az áram tud ölni, olyan 3 mA felett már halálos lehet, megfelelő multiméterrel rá tudsz mérni.
2022. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
1-es, megfelelő feszültség mellet. Mert ugye 5v/3mA senkire sem veszélyes. De 230v/3mA az már igen.
2022. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugye a feszültség ezeknél megvan bőven.

7-8000.Volt.

Egyszerűen, laikusan, egyszerű multiméterrel tudom-e tesztelni, hogy használható-e biztonságosan?

Erről az egységről van szó:

[link]

2022. márc. 6. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

A szabványoknak megfelelő villanypásztor készülék élettanilag veszélytelen. (Megszabott a minimális impulzusismétlődési idő, az impulzushossz és az energiamennyiség is.)


Nekem sok év óta egy NA 4500-as készülékkel működtetett kerítésem van, 4 sor vezetékkel. Az alsó vezeték átlagosan 20 cm-re van a talajtól, a felső 150 cm-re.

A működésellenőrzésre egy céleszközöm van: egy LED-soros PATRIOT TESTER. Szokásos elektromos jellemzőket mérő műszerek az impulzusműködés miatt nem alkalmasak.


A bajmolódást a kerítéssel az okozza, hogy a hozzáérő gaz földeli, és így gyengíti az impulzusok energiáját. A nyomvonalon alapvetően kézzel gyomlálok, különösen az oszlopoknál, mert a motoros fűkaszaszál szépen tudja faragni őket, és óvatoskodnom kell az alacsonyan lévé alsó vezetékszál miatt is.

Lényeg a lényeg: néhányszor már értem hozzá, közvetlenül, ruha, kesztyű nélküli bőrfelülettel is. Tudom, ki lehet kapcsolni a munkálatok idejére, de ha jó messze a tápegységtől, más munka közben meghallom, hogy zizeg a gaz, akkor odamegyek eltüntetni, és megesik, hogy a vezetékhez érek. Kellemetlen, de nem sötétül el a világ, semmi borzasztóság sincs, semmi kellemetlen utánérzés, semmi látható nyom a bőrön. Talán leginkább ahhoz hasonlít, mintha a szőrt valami hirtelen meghúzná a karomon, vagy kitépné. Annyira van kellemetlen, hogy nincs lelki erőm direkt megérinteni, de ha megtörténik, hát inkább ezerszer ez, mint egy darázscsípés, mert ez csak addig tart, míg ösztönösen elrántom a kezem.


Ezzel együtt vannak telepítési követelmények, pl. nem lehet utcafronti szakasz, 5-20 méteres szakaszonként kell a sárga figyelmeztető tábla; nálam 15 méterenként van. Persze, nem véd meg attól, ha ügyetlenségből megcsípetem magam.

2022. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok szakértő, de szerintem 12Vtal működik a dolog, ami biztosan nem halálos.

Emellett megfogtam már egy párszor a villanypásztort, és mégis élek.

2022. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!