Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lesz egy országból...

Hogy lesz egy országból jóléti állam? Hogy lehet ekkora különbség szomszédok között? Pl. Magyarország-Ausztria?

Figyelt kérdés

Aki ért valamennyire ehhez vagy ezt tanulja, az tudna erről mondani valamit? Ehhez nem történelmi tudás kell szerintem, nem tudom hol olvashatnék erről?

Sokat voltam külföldön és néha már szégyellem bevallani hogy magyar vagyok, mert vagy a cigányokat hoztak fel, volt aki megkérdezte hogy van e internet Magyarországon, volt aki azt mondta hogy nem mer Magyarországra jönni, mert félne hogy meghalna a kórházban vagy megkéselnék az utcán…

Engem ezek teljesen kiakasztanak.

Másrészt voltam már nagybetűs jóléti országokban: Kanada, Ausztrália, Ausztria, Svédország, Svájc, Izland és sajnos nagyon látszik a különbség valóban.

Hogy alakul az ki, hogy egy ország kormánya 3x annyit fizet a dolgozóinak, mint pl itthon? Vagy hogy a korhazaik mar futurisztikusak, itthon meg tényleg van olyan kórház, amitől elhányja magát az ember… vagy miért van ekkora különbség nyugat és kelet Európa között?


2022. ápr. 4. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kommunizmus a legfőbb ok, bár előtte is voltak különbségek.
2022. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Mert a magyar népnek erre van igénye, az ellenségképekre, harcra, orosz seggnyalásra, a nyugati népeknek meg a jólétre.
2022. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

MO:

Negatív

Az osztrákok lerabolták MO-t, I VH, majd Trianon (erőforrások elvétele), második VH, nácik lerabolták MO-t, kommunizmus.


Pozitív


Ausztria:

Negatív

I VH, II VH


Pozitív

Mo lerablása, Marshall segély, kommunizmus megúszása

2022. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Mert Magyarország rossz oldalt választ, de folyamatosan. Olyan kicsit mint egy nő akit ver az apja, majd a gimis pasija, majd hozzámegy egy gyökérhez aki szintén veri, közben meg azon sír hogy a férfiak disznók. Sajnos megszokta az áldozatszerepet néha még élvezi is hogy sajnálják.


Első világháború: központi hatalmak oldalán --> bukta

Második világháború: náci németország pártján --> bukta

Aztán jöttek a szovjetek, akik "megmentettek" minket és bevezették a soft kommunizmust. A kommunista országok pedig tipikusan nem gazdagok...


Mindezek után, el lett távolítva Oroszország innen, végre nyitottunk a nyugat felé (tudjátok, ahol amikor vesztesek is, akkor is kb győztesen jönnek ki...) a nép a konzervatív keresztény "féle" pártot választja aki nyilvánosan orosz barát politikát folytat.


Ha lesz az Orosz-Ukrán háborúnak nagyobb következménye, lefogadom, hogy a rossz oldalt választjuk (lényegében már választottunk).


Emiatt a jeleti seggnyalás és kommunista imádat miatt SOHA nem lesz Magyarországon jólét. Nem azz mondom, hogy éheznek, de szeretnek a híg fosban melegedni. Büdös, de legalább nem fagybak meg. A nyugat meg csak néz a forróvizes forrásból, miért élvezzük az orosz malac trágyájának melegét. Gratulálok ehhez.

2022. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

#4-es szépen összefoglalta. A kommunizmus beleégett az emberekbe, és valamilyen formában mindig jelen van a mai napig. A Kádár-korszak idején belenevelték a népbe, hogy azzal kell beérni ami van, és nehogy többre vágyjunk. Mert ami kicsi van, bár kevés, de legalább biztos, és ha többre vágyunk, akkor ezt a kis biztost is elveszíthetjük. Ez a mai napig is jelen van a magyar emberekben. A nagy részüknek elég az, hogy ne haljanak éhen. Ez egy nagyon megrekedt, beszűkült gondolkodásmód, amiért leginkább a mostani nyugdíjasok felelnek. Ezt azzal lehetne ellensúlyozni, hogy értelmiségi fiatalok akik nyitnának a megújulás felé a sarkukra állnak az országban. De sajnos ezek a fiatalok kimennek külföldre teljesen érthető okok miatt, és marad az országban a sok agymosott, összetett gondolkodásra képtelen ember.

Ez egy olyan folyamat, amiből nem fogunk tudni jól kijönni, és nagyon sötét lesz a vége...


Egy "emigrált" fiatal

2022. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!