Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mandarinul vagy oroszul...

Mandarinul vagy oroszul kezdjek tanulni?

Figyelt kérdés
Ha üzleti/politikai pályán gondolkodom, melyiket érdemesebb megtanulnom és miért?

2022. ápr. 11. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Kínai, ez 100 %. Rengeteg pénzt fogsz keresni.
2022. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Egy éve még én is azt oroszt mondtam volna.

De ma már biztos hogy mandarin.

Pár év és még lehet itt európában is hasonló népszerű lesz mint kínában.

2022. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ezeket sokan beszélik, nagy a konkurencia. Érdemesebb ritkább, de releváns nyelveket megtanulni. Pl. ha kínai helyett koreai nyelven beszélsz, akkor könnyebben találsz magasabban fizető állást.
2022. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Shai-Hulud ***** válasza:
72%

Tanulj nyugodtan angolul, azt a kínaiak és az oroszok is megértik. Az angol már most de facto világnyelvként funkcionál. Az "egyszerű" angol hamar megtanulható (azaz ezzel lehet leghamarabb elérni egy érthető beszélgetési szintet), nem véletlen, hogy általános közvetítő nyelvként is használják.

Ezeket a tulajdonságokkal sem az orosz, sem a kínai nyelv messze nem rendelkezik.

2022. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Az üzleti életben a ritka nyelv az értékesebb, az angol meg alap.
2022. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1es, 2es köszönöm!


3as, igazából pont amiatt akartam ezt a kettőt mert sok embert lefed. De ezen elgondolkodom, köszönet hogy feldobtad.


4es, angolul már beszélek.


Várok még válaszokat! :)

2022. ápr. 11. 17:25
 7/12 A kérdező kommentje:

6os, köszönöm!


Akkor egy mellékkérdés azoknak akik szerint ritkább nyelvet kéne: milyen ritkaságú? Vagy melyikekre kell gondolni? (A koreai említve volt, de pl: egy izlandival nem hiszem hogy sokra mennék. Vagy igen?)

2022. ápr. 11. 17:29
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Putyin elintézte, hogy Oroszország gazdasági értelemben kínai gyarmat legyen a jövőben. Ha véget is ér a háború, a nyugati befektetők nagyon óvatosak lesznek és inkább kimenekítik, amit tudnak Oroszországból, nem hogy új befektetéseket tegyenek. Egy részük helyét a kínai tőke fogja átvenni. És Oroszország függése Kínától nagyon nagyra fog nőni.

Röviden: mandarin. Jó eséllyel az oroszoknál is hasznos lesz.

2022. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
A kínaiak is angolul tanulnak, szerintem nem kell plussz nyelvet tanulnod
2022. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
#9 konkrétan rokonom tanult nemzetközi kapcsolatok szakon, angol mellett mandarint is. Kapkodnak utána, és nagyon jól keres, járja a világot. 1-es voltam.
2022. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!