Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem látják be az emberek...

Miért nem látják be az emberek, hogy a szavazás valójában egy átverés, illúzió keltés, hogy azt higgye a nép, van bármi beleszólása a politikába?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint a szavazás egy hatalmas átverés. Szerintem azért tartanak választásokat, hogy az emberek őszintén elhiggyék, hogy a politkába van beleszólásuk. Pedig nincs, vagy csak nagyon minimális. Szomorú, de sajnos az a véleményem, hogy a választás egy jól megszervezett show műsor, egy illúzió, hogy a nép azt képzelje, "fontos döntést hozott".


Szerintem a politikusok legalább 90 százalékát semennyire nem érdekli az átlagemberek élete. Amit ígérnek a népnek, sohasem "kötelességük" betartani, mert ezek csak szavak, amit a legtöbben úgy is el fognak felejteni. Kizártnak tartom, hogy bármelyik politikust őszintén érdekelné, hogy te vagy én hogyan élünk, élünk-e egyáltalán. Persze, addig fontosak vagyunk, amíg fizetünk adót és szavazunk rájuk, de utána nem kellünk nekik. Én soha életemben nem szavaztam egyetlen alkalommal sem, mert őszintén azt gondolom, hogy ez egy átverés.


Véleményem szerint a választások korruptak és nem tiszták. Tele vannak csalásokkal, átverésekkel, manipulálásokkal. Azt is el tudom képzelni, hogy már eleve megvannak az eredmények, csak a show műsor kedvéért tartják meg a "választást".


Sokan azt mondják, hogy pesszimista vagyok. Én úgy gondolom, inkább realista. Semmi hitem nincs egyetlen politikus szavában sem és nem hiszek sem a választásban, sem a demokráciában. Papíron, hivatalosan szerintem egy gyönyörű dolog a demokrácia, de szerintem a valóságban ez egy átverés.


Miért nem gondolnak bele mélyebben az emberek abba, hogy a "szavazás" és "választás" csak egy átverés és hogy aki szavaz, azt sikeresen átverték?



2022. jún. 10. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi benne az átverés? A szavazás arról szól, hogy az emberek megválasztják, ki képviselje őket a következő ciklusban. Ha valaki ennél többet akar beleképzelni, az nem ár van verve, az szimplán tévedésben él a választással kapcsolatban.
2022. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
Én belátom és tudom is milyen rendszer kellene helyette de azt a politikus férgek sosem engednék megvalósulni. Nekik az a jó ha te négyévente egyszer azt hiszed valamibe van beleszólásod és kussolsz megint négy évig.
2022. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazad van.
2022. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!